Reklama

Bieszczadzkie kolędowanie

19 stycznia 2003 r. w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Wołkowyi odbył się I Festiwal Kolęd i Pastorałek Bieszczadzkie kolędowanie. Organizatorem Festiwalu było duszpasterstwo młodzieży dekanatu solińskiego. Na uroczystość licznie przybyli parafianie oraz goście z parafii Górzanka, Łobozew i Uherce wraz z duszpasterzami. Proboszcz ks. Andrzej Szkoła powitał wszystkich, zapraszając do wspólnej modlitwy i tworzenia atmosfery życzliwości. Wprawny w słowie konferansjer - wikariusz parafii ks. Władysław Dubiel swoimi zapowiedziami wprowadził wiele radości do naszych serc.
W Bieszczadzkim kolędowaniu udział wzięli: Jarek Wojtanowski, Karolina Wronowska, Schola z parafii Wołkowyja oraz zuchy i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Wołkowyi, Schola z Zawozu i parafii Górzanka, Paulina Cwenal, Kasia Franczyk, Monika Dobrowolska i Schola z parafii Uherce wraz z ks. Lesławem Dopartem oraz Schola z parafii Łobozew.
Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom i wykazali duże zaangażowanie w wykonywane kolędy i pastorałki. Jury w składzie: Anna Wójtowicz, Lilianna Różycka i Anna Serwatko, miało trudne zadanie, aby wyłonić najlepszych. Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach: zespoły i soliści. Schola z parafii Łobozew swoimi radosnymi i mocnymi głosami oraz skocznymi utworami zyskała sympatię słuchaczy, dowodem czego było przyznanie jej tzw. "nagrody publiczności". Fundatorem nagród dla wykonawców był wójt Gminy Solina Zbigniew Sawiński.
Festiwal zakończył się wspólnym kolędowaniem uczestników i publiczności. Myślę, że było to udane spotkanie, podczas którego doświadczyliśmy piękna polskich kolęd.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papieskie Orędzie na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu

Chodź i zobacz! Aby komunikować, trzeba spotykać osoby, tam gdzie są i takie, jakimi są – apeluje Papież w ogłoszonym dziś Orędziu na 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w Polsce obchodzimy 19 września.

Franciszek odnosi się w nim do jednego z zasadniczych problemów współczesnych mediów. Polega on na tym, że informacje coraz częściej powstają w redakcji, przed komputerem, jedynie na podstawie danych zaczerpniętych z agencji, z sieci społecznościowych, bez kontaktu z opisywaną rzeczywistością, bez spotkań z ludźmi i bez weryfikacji. W konsekwencji powstaje obraz spłycony i ujednolicony.

CZYTAJ DALEJ

Błogosławiony prymas Wyszyński jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - rozmowa z dr Ewą K. Czaczkowską

2021-09-18 10:59

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Karol Porwich/Niedziela

- Beatyfikacja Stefana Wyszyńskiego jako prymasa, biskupa i duchownego jest ważnym znakiem na dziś w kontekście problemów, które przeżywa Kościół czy duchowieństwo. Jest symbolem nadziei dla świeckich i wzorem dla pasterzy Kościoła - mówi w pobeatyfikacyjnej rozmowie z KAI, dr Ewa K. Czaczkowska, autorka trzech książek o Prymasie Tysiąclecia: „Kardynał Wyszyński. Biografia”, „Prymas Wyszyński. Wiara, nadzieja, miłość” oraz „Będziesz miłował….Krótka historia życia Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski”, przeznaczonej dla dzieci.

Łukasz Kaczyński (KAI): Dlaczego beatyfikacja prymasa Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się w zeszłą niedzielę, powinna głęboko odcisnąć się w sercach Polaków?

CZYTAJ DALEJ

Niemcy: tysiące uczestników „Marszu dla życia” w Berlinie

2021-09-19 08:09

[ TEMATY ]

życie

Niemcy

marsz dla życia

marciaperlavita.it

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

10. Marsz dla Życia, Rzym 2021

Około 4,5 tys. osób uczestniczyło 18 września w 17. „Marszu dla życia”, wspólnie protestując przeciw tzw. „wspomaganej śmierci” i przerywaniu ciąży. Demonstrację przygotowało niemieckie stowarzyszenie Prawo do Życia (BVL), skupiające 15 organizacji.

Według organizatorów, odbywający się rokrocznie „Marsz dla życia” jest największym w Niemczech zgromadzeniem na rzecz ochrony życia. Przeciwko temu ponownie wybuchają na nowo protesty, których uczestnicy żądają „prawa do seksualnego samookreślenia” i do nieograniczonej dopuszczalności aborcji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję