Reklama

81 metrów lotu młota

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ustanowiony przez Anitę Włodarczyk podczas 3. Lekkoatletycznego Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej rekord świata w rzucie młotem – 81,08 m – otwiera nowy etap w historii tej dyscypliny sportu. Włodarczyk, niespełna 30-letnia zawodniczka RKS „Skry” Warszawa, jest pierwszą kobietą, która przekroczyła w tej konkurencji granicę 80 m. Dotychczasowy, należący także do niej, rekord świata wynosił 79,58 m, a ustanowiła go przed rokiem.

– Weszłam, zakręciłam, w ogóle nie czułam, że będzie tak daleko. Ale wcześniej mówiłam kibicom, że mnie na to stać. Teraz muszę wyznaczać sobie kolejne granice – mówiła.

Anita Włodarczyk to srebrna medalistka Letnich Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012, mistrzyni świata z 2009 r. i wicemistrzyni z 2013, dwukrotna mistrzyni Europy. Teraz Włodarczyk jest murowaną faworytką zbliżających się MŚ w Pekinie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2015-08-05 08:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prezydent Poznania zabrał głos w sprawie osiedla na Wyspie Katedralnej. "To lekceważący komentarz"

Protest przeciw powstaniu osiedla mieszkaniowego na Ostrowie Tumskim został rozkręcony z pobudek czysto politycznych – uważa prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Według prezesa oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki (SHS) komentarz prezydenta jest „lekceważący, pełen insynuacji, przykry i bardzo rozczarowujący”.

Teren Ostrowa Tumskiego jest najstarszą częścią Poznania. Wyspa była siedzibą pierwszych władców Polski. Z projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wynika, że w północnej części wyspy, sąsiadującej z zabytkową zabudową katedralną, w tym z reliktami siedziby pierwszych władców Polski, miałaby powstać dzielnica mieszkaniowa z wielokondygnacyjnymi budynkami i podziemnymi garażami.
CZYTAJ DALEJ

Trump zaprosił Nawrockiego do Białego Domu! Jest data spotkania

2025-08-09 09:59

PAP

Prezydent Karol Nawrocki

Prezydent Karol Nawrocki

„W oficjalnym liście gratulacyjnym, przekazanym w dniu zaprzysiężenia, prezydent USA Donald Trump zaprosił Prezydenta RP Karola Nawrockiego do Białego Domu na oficjalne spotkanie robocze w dniu 3 września 2025 r.” - poinformował na portalu X szef gabinetu prezydenta Paweł Szefernaker.

Jak dodał, to spotkanie zapowiadane było jeszcze przed wyborami:
CZYTAJ DALEJ

Rosja: Trzęsienie ziemi na Wyspach Kurylskich o magnitudzie 6

2025-08-09 19:10

[ TEMATY ]

Rosja

trzęsienie ziemi

Wyspy Kurylskie

magnituda 6

Adobe Stock

Sejsmograf

Sejsmograf

Wyspy Kurylskie, archipelag na Oceanie Spokojnym, stanowiący część obwodu sachalińskiego w Rosji, nawiedziło w sobotę trzęsienie ziemi o magnitudzie 6 - poinformowało Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC). To drugi wstrząs w ciągu niespełna tygodnia.

Hipocentrum znajdowało się na głębokości 10 km - podało EMSC.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję