Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Grał na medal

Papieski medal „Pro Ecclesia et Pontifice” otrzymał 26 lipca Bronisław Piotrowski, organista z Łodygowic Górnych. Order oraz potwierdzający go dyplom wręczył nominatowi bp Roman Pindel. Akt nadania wyróżnienia był finalnym akcentem Mszy św., którą w intencji organisty sprawował Biskup Ordynariusz w łodygowickim kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika

Niedziela bielsko-żywiecka 32/2015, str. 6

[ TEMATY ]

organista

Mariusz Rzymek

Jubilat na Mszy św. (pierwszy w pierwszym rzędzie)

Jubilat na Mszy św. (pierwszy w pierwszym rzędzie)

Cieszę się, że w nawale obowiązków znalazł Ksiądz Biskup czas, żeby pomodlić się z nami w intencji Bronisława Piotrowskiego, który obchodzi 40-lecie gry na organach w naszej parafii – powiedział na powitanie bp. Romana Pindla ks. prał. Roman Dziadosz.

– Z wielką radością i dumą przyjęliśmy uhonorowanie naszego taty Bronisława Piotrowskiego medalem „Pro Ecclesia et Pontifice”. To ustanowione jeszcze w XIX wieku przez papieża Leona XIII wyróżnienie przyznawane jest osobom świeckim na wniosek biskupa diecezjalnego w dowód uznania dla postawy moralnej i zaangażowania na rzecz dobra wspólnego. Tym większa jest nasza wdzięczność, że Wasza Ekscelencja zechciał dostrzec i docenić te 40 lat pracy naszego Taty na rzecz wspólnoty parafialnej – stwierdziła Marta Piotrowska-Zdanowska, córka Bronisława Piotrowskiego.

Reklama

W homilii bp Roman Pindel zwrócił uwagę, że Eucharystia to dziękczynienie, czym nawiązał do jubileuszu pracy Bronisława Piotrowskiego. Następnie wyjaśnił sens perykopy ewangelicznej mówiącej o rozmnożeniu chleba. Cud dokonany przez Jezusa pozwolił ludziom najeść się do syta, co w tamtych czasach, gdy jedzono tylko dwa razy dziennie, było czymś wyjątkowym. To była jednak tylko zapowiedź tego, co miało nadejść. – Chrystus da inny chleb, którego nigdy nie powinno zabraknąć. Da taki chleb, który będzie podawany przez Apostołów i ich następców. Nadejdzie taki czas, że Jego słowa z Ostatniej Wieczerzy będą powtarzane w każdym kościele: „To jest Ciało Moje, to jest Krew Moja”. Każdy, kto będzie tylko chciał, kto będzie czuł się głodny, będzie nasycony – podkreślił Ksiądz Biskup.

W Mszy św., obok bp. Romana Pindla i ks. proboszcza Romana Dziadosza, przy eucharystycznym stole stanęli: ks. Jan Gawlas, rodak z Łodygowic, obecnie duszpasterzujący w Rycerce oraz ks. Józef Wawrzyniak SDB, salezjanin z sanktuarium maryjnego „Na Górce” w Szczyrku. Bardzo aktywnie w jubileusz Bronisława Piotrowskiego włączyła się jego najbliższa rodzina. Syn Dominik, czytał jedno z czytań, syn Piotr grał na organach, wnuk Szymon służył przy ołtarzu, a wnuczka Magda grała na skrzypcach w zespole.

Córka Marta podsumowała zaangażowanie Bronisława Piotrowskiego krótko: – Przez lata mieliśmy okazję nie tylko obserwować pracę naszego Taty, ale często aktywnie pomagaliśmy mu w jego codziennych obowiązkach. Wiemy więc, że pracę na rzecz Kościoła i parafii nasz Tata zawsze traktował jako służbę i powołanie, ale również ogromne wyróżnienie.

Słowa wdzięczności padły także pod adresem ks. prał. Romana Dziadosza. – Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za wiarę i okazane zaufanie naszemu Tacie, dziękujemy za organizację tej uroczystości – powiedzieli przedstawiciele Rodziny.

2015-08-06 10:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Adwentowy Dzień Skupienia Organistów

[ TEMATY ]

organista

Monika Łukaszów

Organiści i organistki z terenu całej Diecezji Legnickiej uczestniczyli w Adwentowym Dniu Skupienia, który w sobotę 28 listopada odbył się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy.

CZYTAJ DALEJ

Dwóch pro-liferów przejdzie ponad 3 tys. km z Jasnej Góry do Fatimy

2021-06-11 22:05

[ TEMATY ]

prolife

StockPhotosArt/stock.adobe.com

Przed nimi ponad 3 tys. km i 92 dni pieszej wędrówki. Dziś z Jasnej Góry do Fatimy wyruszyło dwóch pątników: Marek Grygierek i Mariusz Piotrowski. Trud pielgrzymki ofiarują jako wotum dziękczynne za ograniczenie aborcji w Polsce. Pielgrzymi pragną dalej prosić Maryję o ocalenie wszystkich dzieci przed aborcją.

Marek Grygierek pochodzi z Jastrzębia-Zdroju, na co dzień pracuje w kopalni w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

CZYTAJ DALEJ

Wesprzyj uchodźców!

2021-06-12 13:27

PAH

    Jak informuje Helena Krajewska (z Polskiej Akcji Humanitarnej) w najbliższą niedzielę 20 czerwca, podczas Międzynarodowego Dnia Uchodźcy, wolontariusze Polskiej Akcji Humanitarnej będą kwestować na rzecz wsparcia udzielanego przez PAH uchodźcom oraz osobom wewnętrznie przesiedlonym (szukającym schronienia w bezpiecznych strefach kraju ojczystego).

    Kwesta będzie miała miejsce po wszystkich Mszach św. przed kościołem Ojców Dominikanów, przy ul. Stolarskiej w Krakowie. Zebrana w ramach kwesty kwota zostanie przeznaczona na pomoc uchodźcom wewnętrznym w Somalii, Sudanie Południowym, Iraku oraz Jemenie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję