Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Relikwie św. o. Pio w Szczecinie

Dnia 29 lipca 2015 r. ks. Paolo Cerera (83 l.), emerytowany włoski kapłan, przybył do szczecińskiego sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa z relikwiami św. ojca Pio. Sanktuarium było stacją w peregrynacji po polskich parafiach habitu, rękawiczki oraz niewielkiego skrawka bandaża nasączonego krwią, która wypływała ze stygmatu na sercu ojca Pio. Relikwie wcześniej gościły w sanktuarium NMP Fatimskiej na osiedlu Słonecznym, a później w kościele Ojców Redemptorystów na Pogodnie.

Reklama

Ks. Paolo opowiedział historię swojej znajomości z ojcem Pio. Wracał pamięcią do spotkań z świętym kapucynem, do rozmów i wspólnych modlitw. Wspominał także o swoim ojcu, który z zatwardziałego ateisty stał się przykładnym katolikiem dzięki spowiedzi odbytej u ojca Pio. W długim kapłańskim życiu ks. Cerera wszystkie swoje działania duszpasterskie i charytatywne powierzał opiece ojca Pio i nigdy się nie zawiódł. Ani wtedy, kiedy pomagał albańskim biednym dzieciom, ani wtedy, kiedy budował kościół. Dzisiaj mimo podeszłego wieku wciąż posługuje, pielgrzymując z relikwiami. Ufa, że św. ojciec Pio pomaga z nieba, modli się z nami i za nas.

Relikwie zostały wprowadzone do sanktuarium o godz. 11.20. Mszę św. o godz. 12 poprzedziła modlitwa różańcowa. Po Eucharystii pielgrzymi uczcili relikwie krwi św. ojca Pio. Potem aż do godz. 17, modląc się Koronką do Miłosierdzia Bożego, na różańcu i słuchając rozważań ojca Pio, nieprzerwany sznur osób czekał w długiej kolejce na chwilę prywatnej modlitwy przed rękawiczką, którą ojciec Pio zasłaniał stygmaty ręki i w której odprawiał codzienną Eucharystię. Około półtora tysiąca osób skorzystało z zaproszenia sanktuarium i czcząc relikwie św. ojca Pio, ufnie prosiło o jego orędownictwo i opiekę.

2015-08-06 10:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Siła modlitwy

Niedziela toruńska 44/2017, str. 6

[ TEMATY ]

O. Pio

kongres

Aleksandra Wojdyło

Jednym z prelegentów był Szymon Hołownia, który również podpisywał swoje książki

Jednym z prelegentów był Szymon Hołownia, który również podpisywał swoje książki

Kult św. Ojca Pio w diecezji toruńskiej rozwija się od 13 lat, szczególnie poprzez Grupy Modlitwy Ojca Pio, których jest 20. Gospodarzem 8. Diecezjalnego Kongresu Grup Modlitwy Ojca Pio, który odbył się 7 października, była parafia pw. św. Józefa Oblubieńca w Grudziądzu.

Uczestników powitał proboszcz ks. kan. Zdzisław Syldatk. Szymon Hołownia w wykładzie pt. „Rola świeckich w Kościele” zwrócił uwagę na dostrzeganie dobra w każdym spotkanym człowieku. Receptą na świętość, według prelegenta, jest inspirowanie się życiem świętych i dążenie do świętości na miarę własnych możliwości, dawanie światu nadziei oraz autentyczne świadectwo życia Ewangelią. – Nie czekajmy w czynieniu dobra na jutro, ale wyzwoleni w Chrystusie z lęku czyńmy je dziś, tu i teraz – mówił.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja opolska: neoprezbiterzy posłani do parafii

2021-06-09 10:14

[ TEMATY ]

Opole

zmiany księży

zmiany personalne

diecezja.opole.pl

3 neoprezbiterów z diecezji opolskiej zostało posłanych na parafie.

Ks. Michał Banaś pochodzi z parafii św. Marii Magdaleny w Łambinowicach. Urodził się 25 lutego 1992 r. jako syn Sławomira i Joanny. Ma dwójkę młodszego rodzeństwa – brata i siostrę. Szkołę średnią ukończył w Nysie, a po zdaniu egzaminu maturalnego studiował na Uniwersytecie Opolskim na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna uzyskując licencjat. Pracę magisterską pt. „Stosowanie nowych mediów w głoszeniu słowa Bożego na przykładzie działalności o. Adama Szustaka OP” napisał na seminarium naukowym z homiletyki, mediów i komunikacji pod kierunkiem ks. prof. Marka Lisa. Na obrazku prymicyjnym umieścił słowa pochodzące z Listu do Rzymian „Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego jest wszystko. Jemu chwała na wieki! Amen”. Zainteresowaniami teologicznymi są teologia pastoralna oraz zagadnienia związane z homiletyką oraz mediami. Poza tym interesuje się turystyką, lotnictwem cywilnym, gotowaniem, majsterkowaniem, oraz lubi jazdę na rowerze.

CZYTAJ DALEJ

Kapłani od bł. Jana Beyzyma

2021-06-12 08:42

[ TEMATY ]

Niższe Seminarium Duchowne w Częstochowie

jubilaci

Przemysław Korczak

W związku z trwającym w Kościele Rokiem św. Józefa jednym z kościołów stacyjnych w naszej archidiecezji jest kaplica w Niższym Seminarium Duchownym jako szczególne miejsce modlitwy o nowe powołania.

Od 70 lat ta intencja bliska jest wszystkim uczniom tej szkoły, którzy w modlitwach nie zapominają również o kapłanach, pełniących swoją posługę. Jednym z elementów wychowawczych w niższym seminarium są spotkania alumnów z kapłanami, które odgrywają istotną w drodze pielęgnowania zalążków powołania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję