Reklama

Wiara

Dziękujemy, Maryjo...

Chciałbym, Matko, podziękować dzisiaj Panu Bogu przez Twoje pośrednictwo za wszystkich polskich dobrych nauczycieli i katechetów, za naszą piękną młodzież, za cudowne dzieci, za wspaniałe polskie rodziny. Bo przecież obok wielkiego niebezpieczeństwa, które dostrzegamy i o którym tak często mówimy, mamy w Polsce wspaniałych ojców i matki, dziadków, znakomitych kapłanów, duszpasterzy. Tak więc mamy za co Bogu dziękować.

Dziękujemy za całą naszą Ojczyznę, za wierność parafii, za ich czuwanie przy Tobie, za miliony zdrowasiek, które wypowiadamy jako naród, budując wspaniałą świątynię modlitwy. Dzięki temu nie stajemy się pustynią, biedną i spragnioną wody. Pani Jasnogórska, dziękujemy za wielką łaskę modlitwy narodu.

Reklama

Zbliżamy się do końca wakacji. Tyle dobrych rzeczy w tym czasie zaistniało, tyle młodzieży mogło wyjechać na odpoczynek, tylu mamy zaangażowanych duszpasterzy, ofiarnych wychowawców, tylu młodych walczących o swoją czystość, pracujących nad sobą, odrzucających genderyzm i zwykłą głupotę, którą propaguje dzisiejszy świat, dążąc do panowania nad człowiekiem. Bogu dzięki, że zwycięża piękno i czyste serce. Czyż może być coś piękniejszego, nasza Matko? Czyste serca polskich chłopców i dziewcząt modlą się, patrząc na krzyż, czytają Ewangelię, żyją Bożym słowem.

Idzie przez Polskę fala wielkiej nowej ewangelizacji. Idzie więc Chrystus, Twój Syn, a za Nim – jak dawniej – wielkie rzesze ludzi. Polska prawdziwa to nie ta z telewizji, z kłamliwych środków przekazu. Polska jest tam, gdzie jesteś Ty, Maryjo, zawsze przy Twoim Synu, i w Warszawie, Krakowie, ale i w mniejszych miastach – w Radomsku, Wieluniu, Zawierciu... i w każdej wiosce, wszędzie, gdzie są dobrzy ludzie, wyznawcy Chrystusa, idący za krzyżem, przychodzący na Mszę św., klękający przed Eucharystią, przy konfesjonale – to jest Polska.

Matko Najświętsza, wierzymy w taką Polskę. Chrystusową, naznaczoną Ewangelią, stojącą przy krzyżu, respektującą przykazania i żyjącą miłością, napełnioną obecnością Boga. Ona jest naprawdę taka, bo Ty, Matko Chrystusowa, jesteś naszą Królową.

Reklama

Dziękujemy Ci dzisiaj także za osobę św. Jana Pawła II, w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze modlił się do Ciebie na klęczkach, a dziś jest obywatelem Nieba. Dziękujemy za tych, którzy umarli, ale są z nami w tajemnicy świętych obcowania i opiekują się nami. Tak wielu ich było, tak wielu ich jest, tych mniej znanych powszechnie, ale wskazujących właściwe drogi w swoich środowiskach, pozostających w świętej pamięci.

Pani nasza, nadal błogosław Ojczyźnie, błogosław wszystkim, którzy Ci ufają, którzy proszą, szukając pomocy i otuchy. Wiemy, że przy Tobie najbliżej do Boga.

2015-08-13 10:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Maryja Królowa Polski

Niedziela świdnicka 18/2019, str. 8

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Matka Boża Bardzka

Matka Boża Bardzka

Papież Pius XII nauczał, że jak Chrystus, ponieważ nas odkupił, jest ze szczególnego tytułu naszym Panem i Królem, tak również Najświętsza Dziewica jest Królową ze względu na szczególny sposób, w jaki uczestniczyła w naszym Odkupieniu, dając Synowi ciało i ofiarując Go dobrowolnie za nas oraz szczególnie pragnąc naszego zbawienia (por. Pius XII „Ad caeli Reginam”)

Leon XIII w encyklice „Octobri mense” mówi: „Można twierdzić, że według woli Bożej, niczego nie otrzymujemy, co by nie przeszło przez ręce Maryi, i że jak nikt nie może się zbliżyć do Ojca Wszechmocnego inaczej jak przez Syna, tak też nikt nie może się zbliżyć do Chrystusa inaczej jak przez Jego Matkę”.

CZYTAJ DALEJ

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski dla 100-letniego ks. Franciszka Hanka

2021-08-01 15:34

[ TEMATY ]

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski

Ks. Łukasz Romańczuk/Niedziela

Od lewej: ks. Paweł, ks. Franciszek Hanek, ks. Łukasz

Od lewej: ks. Paweł, ks. Franciszek Hanek, ks. Łukasz

Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski został w niedzielę odznaczony ks. kanonik Franciszek Hanek. Uroczystość odbyła się w Mielcu (Podkarpackie) podczas Mszy św. z okazji jubileuszu 100. urodzin duchownego i 70 lat jego kapłaństwa.

Jak poinformował w niedzielę rzecznik urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie Tomasz Leyko Krzyż został przyznany przez Kapitułę Orła Białego na wniosek marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla, który jest również sekretarzem kapituły Polonia Restituta. On także odznaczył jubilata.

CZYTAJ DALEJ

Patryk Dobek zdobył brązowy medal olimpijski w biegu na 800 m

Patryk Dobek czasem 1.45,39 zdobył w Tokio brązowy medal igrzysk w biegu na 800 m. Przegrał z dwoma Kenijczykami Emmanuelem Korirem - 1.45,06 i Fergusonem Rotichem - 1.45,23. To pierwszy krążek olimpijski w historii startów Polaków na tym dystansie.

Dobek to odkrycie tego sezonu. Wcześniej specjalizował się w biegu na 400 m ppł. Wiele lat próbował nawiązać do sukcesów Marka Plawgi i Pawła Januszewskiego. Aż przekonał go do siebie trener Zbigniew Król. Szkoleniowiec wcześniej współpracował m.in. z dwukrotnym wicemistrzem świata Adamem Kszczotem, a także rekordzistą Polski na 800 m Pawłem Czapiewskim. Jesienią 2020 roku trafił pod jego skrzydła także Dobek. Nie trwało to długo, kiedy przekonał go do rywalizacji na dystansie dwóch okrążeń.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję