Reklama

Niedziela Sandomierska

Pomóżmy Viktorii

Niedziela sandomierska 35/2015, str. 5

[ TEMATY ]

Caritas

pomoc

Archiwum Caritas

Viktoria (druga z prawej) w otoczeniu gwiazd polskiej sceny

Viktoria (druga z prawej) w otoczeniu gwiazd polskiej sceny

Jeszcze możemy dołożyć swoją cegiełkę, żeby pomóc Viktorii w walce o życie i zdrowie. Wspiera ją w tym sandomierska Caritas, a teraz prosimy także o pomoc naszych Czytelników. Do 7 października wspólnie zbieramy fundusze dla Viktorii.

Viktoria ma 15 lat i wrodzoną wadę serca. Pierwszą operację ratującą życie przeszła, gdy miała zaledwie 4 dni. Teraz potrzebuje drugiej, która pozwoli jej normalnie żyć. Operacja jest skomplikowana – chodzi o przełożenie naczyń wielkich – więc także kosztowna. Zabieg taki wykonuje Klinika Uniwersytecka w Münster w Niemczech. Koszt to 31.500 euro – czyli 130.000 zł. Trwa walka nie tylko o pieniądze, ale i czas. Z każdym dniem naczynia krwionośne bezpośrednio wokół serca Viktorii są coraz słabsze. Operacja, by przyniosła pozytywne rezultaty i była możliwa do przeprowadzenia, musi zostać wykonana jak najszybciej, najpóźniej do końca II połowy tego roku. Dlaczego trzeba jechać aż do Niemiec? Ponieważ w Polsce są bardzo długie terminy oczekiwania, to po pierwsze. Po drugie – operacja w Niemczech jest rozwiązaniem ostatecznym. Dziewczyna nie będzie musiała już przechodzić kolejnych zabiegów kardiochirurgicznych. Będzie mogła żyć bez codziennego strachu o swe życie, bez bólu, bez dotkliwych objawów choroby. Niestety, rodzice Viktorii nie są w stanie samodzielnie zebrać tak ogromnej kwoty. Dlatego zwracają się do wszystkich ludzi dobrej woli i wrażliwego serca z prośbą o pomoc w ratowaniu życia swojej ukochanej córeczki.

Viktoria jest mądrą, dobrą i utalentowaną dziewczyną. Jej pasją, którą z powodzeniem rozwija, jest śpiewanie. Ma wielki talent. Bierze udział w różnych festiwalach wokalnych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, odnosząc znaczące sukcesy. Niestety, ostatnie badania kardiologiczne, w szczególności echo serca, nie pozostawiły złudzeń. Rodzina i najbliżsi muszą teraz zjednoczyć siły, by pomóc dziewczynce. Stąd nasz apel o okazanie serca i wsparcie walki o ocalenie Viktorii.

Można tego dokonać przez specjalny program, znajdujący się na stronie www.caritas.pl, w zakładce: „Pomagam”, która znajduje się na górze strony, apel z Caritas Diecezji Sandomierskiej „Viktoria” lub na konto Caritas Diecezji Sandomierskiej PEKAO 33 1240 2786 1111 0010 5670 9561 z dopiskiem „Darowizna dla Viktorii Pongowskiej”.

Na podstawie materiałów Caritas Diecezji Sandomierskiej

2015-08-27 12:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

XII Ogólnopolska Wielkanocna zbiórka żywności Caritas

[ TEMATY ]

żywność

Caritas

zbiórka

Caritas Polska

W piątek i sobotę w najbliższy weekend Caritas organizuje ogólnopolską zbiórkę żywności. Celem zbiórki jest pomoc blisko osiemdziesięciu tysiącom ubogich. W akcję angażuje się ponad dwadzieścia tysięcy wolontariuszy Caritas.

24 marca w piątek oraz 25 marca w sobotę, Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi organizują w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, dwunastą zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.

CZYTAJ DALEJ

Posłany, aby wprowadzać Chrystusowy pokój

Niedziela przemyska 50/2021, str. I

[ TEMATY ]

bł. ks. Bronisław Markiewicz

michalici.pl

Bł. ks. Markiewicz jest patronem roku duszpasterskiego w archidiecezji

Bł. ks. Markiewicz jest patronem roku duszpasterskiego w archidiecezji

Bł. ks. Bronisław Markiewicz - duchowy orędownik i przewodnik.

Błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz urodził się 13 lipca 1842 r. w Pruchniku. W przemyskim seminarium przygotowywał się do kapłaństwa i wpatrywał w Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Ksiądz Markiewicz przez całe swoje życie zachęcał wiernych, dzieci i młodzież, do uczestnictwa we Mszy św., do częstego, nawet codziennego przyjmowania Komunii św. oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu. Starał się kształtować w ich sercach cześć i miłość dla Jezusa Eucharystycznego. Pisał: „Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie zasługuje na cześć najgłębszą i na uwielbienie największe, bo jest Stworzycielem, Panem i Zbawcą naszym, bo umiłował nas miłością najtkliwszą i nieskończoną...”. W zapiskach życia wewnętrznego ks. Bronisław Markiewicz zanotował: „Najwyższa czynność moja Msza św.: już większej godności na świecie nie osiągnę ani nawet w niebie... Biada temu kapłanowi, który sobie cokolwiek innego wyżej ceni...; Msza św. centrum życia mego”. W grudniu 1911 r. ks. Markiewicz ciężko zachorował. Zmarł 29 stycznia 1912 r. w otoczeniu swoich najbliższych współpracowników i wychowanków. Data i miejsce jego beatyfikacji, 19 czerwca 2005 r. w Warszawie, zbiegły się z uroczystą Mszą św. wieńczącą obchody Krajowego Kongresu Eucharystycznego.

CZYTAJ DALEJ

Bp Niemiec: w plebanii w Szopienicach od lat trwał konflikt pomiędzy parafią a jedną z rodzin

2023-01-30 20:09

[ TEMATY ]

wybuch

PAP/Michał Meissner

Katowice, 28.01.2023. Prace na miejscu wybuchu gazu w trzypiętrowej kamienicy w Katowicach-Szopienicach

Katowice, 28.01.2023. 
Prace na miejscu wybuchu gazu w trzypiętrowej kamienicy w Katowicach-Szopienicach

W plebanii kościoła w Katowicach-Szopienicach, gdzie w piątek doszło do tragicznego wybuchu, od lat trwał konflikt pomiędzy parafią a rodziną, która tam mieszkała; jego tłem były kwestie finansowe - powiedział PAP biskup diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Marian Niemiec.

Odnosząc się do treści listu wskazującego, że piątkowy wybuch mógł być rozszerzonym samobójstwem skonfliktowanej z parafią rodziny, biskup ocenił, że było to "samobójstwo związane z zabójstwem innych", bo ofiar eksplozji mogło być więcej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję