Reklama

II Białołęckie Betlejem zakończone

Kilkanaście zespołów muzycznych i teatralnych zostało laureatami II Białołęckiego Betlejem, czyli konkursu bożonarodzeniowego, który zakończył się 19 stycznia w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie-Płudach.

Koncert finałowy laureatów poprzedziły tygodniowe przesłuchania konkursowe. W ich trakcie wystąpiło 8 teatrów i ponad 30 solistów oraz zespołów muzycznych (wokalnych, wokalno-instrumentalnych i chóralnych), skupiających dzieci, młodzież i dorosłych. Uczestnicy pochodzili z Warszawy i okolic. Organizatorzy stworzyli w tym roku dwie kategorie wykonawcze: muzyczną i teatralną. W kategorii muzycznej wykonawca prezentował 3 utwory kolędowe, w tym obowiązkowo W żłobie leży. Zespół teatralny prezentował natomiast przedstawienie związane z tematyką Bożego Narodzenia, nie dłuższe niż 1 godzina. Występy oceniały dwa trzyosobowe profesjonalne składy jurorów: w kategorii teatralnej: Tomasz Służewski, Jacek Bereżański i Karina Kunkiewicz, a w kategorii muzycznej: Stanisław Kuczewski, Jerzy Sznajder i Magdalena Siedlacka.
W kategorii muzycznej, w grupie dziecięcej, laureatami zostali: I miejsce ex aequo wokalny zespół dziecięcy "Gong" z Domu Kultury "Rakowiec" i zespół wokalny "Ziarenko" z Bemowa, II miejsce zespół "Studio 12" ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Wesołej. W grupie młodzieżowej I miejsce zajął chór "Skowronki" ze Szkoły Podstawowej w Otwocku-Mlądzu, II miejsca nie przyznano, a III miejsce przypadło scholi "Emmanuel" z parafii Nawrócenia św. Pawła na Grochowie. W kategorii dorosłych I miejsce otrzymał kameralny chór "Signum" Towarzystwa Muzycznego im. Edwina Kowalika w Warszawie, II miejsce przyznano natomiast chórowi "Cantores Misericordiae" z parafii Miłosierdzia Bożego w Ząbkach, a III miejsce zajęli chórzyści z parafii św. Wincentego na Targówku. Wśród solistów wyróżniono: Dagmarę Głowacką oraz zespół solistów - seniorów "Melomani" z Klubu Ikar na Okęciu za kolędę patriotyczną Do Betlejem, choć rzecz trudna, przyszły wszystkie dzieci z Bródna. Za najbardziej urzekające wykonanie kolędy obowiązkowej W żłobie leży wyróżniono chór "Signum".
W kategorii teatralnej, w grupie młodszej, I nagrodę otrzymał teatr dziecięcy "Pinokio" z Domu Kultury "Zacisze". Wyróżnienie w tej grupie otrzymał zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie. W grupie starszej przyznano dwa wyróżnienia. Otrzymała je wspólnota młodzieży z parafii Matki Bożej Różańcowej w Warszawie oraz młodzież z Gimnazjum nr 4. Przyznano również nagrody indywidualne. Wyróżnienie za rolę Lucyfera otrzymała Basia Lipińska z Teatru "Pinokio", a za rolę Kasi wyróżniono Katarzynę Berlińską z Gimnazjum nr 4.
- Nasz konkurs w swoich założeniach ma umożliwiać prezentację i krzewienie wartości związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Chcemy ocalić od zapomnienia piękną tradycję kolędowania, a także stworzyć okazję do spotkania, wymiany doświadczeń i integracji dla grup muzycznych działających w różnych środowiskach. Uważam, że tegoroczna impreza udała się znakomicie - mówi Bartłomiej Włodkowski, organizator Białołęckiego Betlejem.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podano datę uroczystości pogrzebowych bp. Edwarda Janiaka

2021-09-25 20:56

[ TEMATY ]

bp Edward Janiak

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Uroczystości pogrzebowe zmarłego w czwartek bp. Edwarda Janiaka odbędą się zgodnie z wolą Zmarłego i jego rodziny w środę 29 września we Wrocławiu. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele pw. św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida, po której nastąpi pogrzeb na miejscowym cmentarzu - poinformował kaliski biskup pomocniczy Łukasz Buzun w komunikacie opublikowanym na stronach diecezji kaliskiej.

Dzień wcześniej, we wtorek 28 września, zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. biskupa Edwarda Janiaka w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu o godz. 16.00.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności w diecezji toruńskiej

2021-09-26 14:21

[ TEMATY ]

Toruń

diecezja toruńska

Ewa Melerska

Obraz Matki Bożej Robotników Solidarności nawiedził diecezję toruńską. Mszą św. w kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu rozpoczęła się peregrynacja, która potrwa do 2 października.

Wizerunek Matki Bożej powitał w świątyni diecezjalny duszpasterz ludzi pracy ks. prał. Józef Nowakowski w asyście pocztów sztandarowych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję