Reklama

Wiadomości

80 lat Koronki

Podyktował ją Pan

We wrześniu mija 80 lat od objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego. Dlatego Siostry z Łagiewnik zaprosiły młodych na niezwykły wieczór modlitwy, który odbył się 13 września w klasztornej kaplicy w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, dokładnie 80 lat od chwili, gdy Pan Jezus przekazał przez św. Faustynę słowa Koronki do Miłosierdzia Bożego. W następnych objawieniach zapewnił On Świętą, że przez odmawianie tej modlitwy „podoba Mu się dać wszystko, o co Go prosić będą” (por. „Dzienniczek”, 1541).

Podczas wieczornego czuwania uczestnicy mogli poznać okoliczności, w jakich Koronka została objawiona, zrozumieć lepiej jej znaczenie, a także pomodlić się jej słowami. Swój twórczy wkład ofiarowali muzycy: o. Łukasz Buksa OFM oraz Krzysztof Antkowiak, którzy przygotowali autorskie aranżacje Koronki. Spotkanie było okazją do modlitwy m.in. w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a także w osobistych intencjach młodych ludzi.

Pan Jezus podyktował po polsku św. Siostrze Faustynie Koronkę do Miłosierdzia Bożego 13 i 14 września 1935 r. w wileńskim klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Związał z tą modlitwą wielkie obietnice pod warunkiem odmawiania jej w duchu zaufania wobec Niego i miłosierdzia względem bliźnich. Jak czytamy na stronie faustyna.pl: „Obietnica ogólna mówi, że przez ufne odmawianie Koronki można uprosić wszystko, jeśli to jest zgodne z wolą Bożą. Ponadto dał obietnice szczegółowe, które dotyczą łaski szczęśliwej i łaski spokojnej śmierci (bez lęku i przerażenia). Mogą je uprosić nie tylko ci, którzy z ufnością odmawiają tę modlitwę, ale także konający, przy których inni jej słowami modlić się będą”.

2015-09-17 13:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast

[ TEMATY ]

Koronka Bożego Miłosierdzia

www.iskra.info.pl

Jak co roku, od ośmiu lat, 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko - spowiednika św. Faustyny na skrzyżowaniach ulic całego świata o godz. 15.00 w każdej strefie czasowej, zgromadzą się wierni by z Koronką w ręku wołać o Boże Miłosierdzie dla siebie i całego świata. Swój udział w tym wielkim dziele zgłosiły także miasta naszej archidiecezji: Częstochowa, Wieluń i Radomsko.

- Spotykamy się na skrzyżowaniach ulic, ponieważ te ulice tworzą w naszych miastach krzyże, bo Jezus poniósł nasze sprawy, nasze trudne zadania, właśnie na drzewie krzyża - dzieliła się z nami s. Milena ze Zgromadzenia Sióstr św. Józefa, koordynator i animator Iskry do Bożego Miłosierdzia w Częstochowie. - Nasze miasto już czwarty raz włącza się do tego wielkiego dzieła, prosząc przez modlitwę o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i naszym mieście. W tej chwili jest tyle niepokoju w świecie, problem uchodźców potrzebujących pomocy, problemy naszej ojczyzny, problemy miasta i właśnie te wszystkie intencje będziemy polecać Bożemu Miłosierdziu - mówiła s. Milena.

CZYTAJ DALEJ

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

2022-12-01 12:30

[ TEMATY ]

Grecja

Krzysztof Kwaśniewicz/pl.wikipedia.org

Polski arcybiskup Jan Romeo Pawłowski został nuncjuszem apostolskim w Grecji. Papieską nominację ogłosiło dziś Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Abp Jan Romeo Pawłowski urodził się 23 listopada 1960 roku w Biskupcu (archidiecezja warmińska), jako pierwszy z czterech synów Stanisława i Magdaleny. W 1979 roku wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1985 roku z rąk kardynała Józefa Glempa. W latach 1985-1987 pracował jako wikariusz w parafii farnej w Bydgoszczy, pełniąc jednocześnie funkcję sekretarza ówczesnego wikariusza biskupiego dla Bydgoszczy biskupa Jana Wiktora Nowaka. W latach 1987–1991 przebywał w Rzymie, gdzie odbył studia na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, uwieńczone doktoratem z prawa kanonicznego. W tym samym czasie w odbył studia specjalistyczne w Papieskiej Akademii Kościelnej, przygotowujące do pracy w placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Każde dziecko jest zdolne

2022-12-03 13:38

[ TEMATY ]

nauka

Słubice

Katolickie Centrum Studenckie

ks. Rafał Mocny

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski

W Katolickim Centrum Studenckim w Słubicach odbyło się Mobilne Laboratorium, czyli warsztaty i pokazy fizyczno-chemiczne.

Warsztaty poprowadził Robert Przybylski. Zajęcia udowodniły i miały na celu pokazać, że każde dziecko jest zdolne oraz to, że dzieci potrzebują dziś większego dostępu do nowoczesnego sprzętu. Dzięki realizacji pokazu doprowadziliśmy do wspierania talentów i rozwoju nowych pasji przez naukę i zabawę. W programie odbyły się takie doświadczenia jak: lewitacja planety, tłocznia paliwa do rakiet, magnetyczna ziemia, koktajl chemiczny, efekt szklarniowy – smok, efekt wyziewów, erupcja wulkanów, lądowanie meteoru, walka kolorów, płonące tornado z Australii ponadto była część zatytułowana Laboratorium Elektryka, w którym znalazły się: magia elektrostatyki, bhp przy prądzie, solary, ledy, eko-prąd użyteczność i prądu, samodzielne eksperymenty z obwodami elektrycznymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję