Reklama

Niedziela Wrocławska

Dni Kromki Chleba

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza do udziału we wrocławskim finale Dni Kromki Chleba, który odbędzie się 19 września. Ta ogólnopolska akcja Caritas ma rozwijać wrażliwość społeczną na problem osób bezdomnych i ubogich

Niedziela wrocławska 38/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

Caritas

B. Sztajner/Niedziela

Postaramy się pokazać, że każdy, w miarę swoich możliwości, może pomóc – mówi Paweł Trawka, rzecznik wrocławskiej Caritas. – Problem ubóstwa i bezdomności dotyka wiele osób z naszej archidiecezji. Codziennie ponad 600 osób korzysta z ciepłego posiłku w jadłodajniach Caritas we Wrocławiu i Oławie, nasza łaźnia dla bezdomnych bije w ostatnich miesiącach rekordy popularności. Wrocławscy ubodzy już od świtu, trzy razy w tygodniu przychodzą na Ostrów Tumski, by skorzystać z łaźni. Na miejscu otrzymują świeże ręczniki, mydło i maszynki do golenia, czystą odzież. Przez akcję „Kromka chleba”, chcemy pokazać, że są ludzie głodni, bezdomni, ubodzy, ale są także realne szanse pomocy takim osobom, są instytucje, które mądrze taką pomocą się zajmują, m.in. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i warto w miarę swoich możliwości takie instytucje wspierać – podkreśla Paweł Trawka.

19 września przez Wrocław przejdzie radosny korowód wolontariuszy i podopiecznych wrocławskiej Caritas. – Chcemy pokazać wszystkim, jak wielu ludzi pomaga, jak wielu angażuje się w pomoc ubogim, chorym, starszym – mówi Paweł Trawka. – W naszej archidiecezji działa ponad 1000 wolontariuszy Caritas, dzieci i młodzież działają w Szkolnych Kołach Caritas. Poświęcają swój czas i umiejętności, organizują różne zbiórki i akcje, by pomagać osobom ubogim, samotnych, dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji materialnej, osobom starszym i chorym.

Podczas finału Dni Kromki Chleba Caritas promować będzie aktywność społeczną i solidarność międzyludzką. – Chcemy zintegrować środowisko wolontariuszy, którzy już aktywnie działają na rzecz potrzebujących i zainteresować tymi ideami osoby dotychczas niezaangażowane – dodaje rzecznik Caritas. – W programie przewidziano różnorodne formy artystyczne związane z tematyką chleba i miłosierdzia, przedstawione przez naszych podopiecznych z Warsztatów Terapii Zajęciowej, placówek opiekuńczych i zaprzyjaźnionych szkół. W rozstawionych namiotach można będzie się zapoznać z wieloma dziełami pomocy dla najuboższych prowadzonymi zarówno przez Caritas jak i MOPS. Centralnym punktem będzie stół z chlebem, wokół którego wszyscy się spotkamy.

Finał Dni Kromki Chleba rozpocznie się o godz. 10.00 uroczystą Eucharystią we wrocławskiej katedrze. O godz. 11.15 radosny korowód przemaszeruje na pl. Solny, gdzie odbędą się dalsze obchody. Dla wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas konferencję „Jak rozmawiać z cierpiącymi” poprowadzi znany działacz charytatywny, ks. dr Jan Kaczkowski, który sam zmaga się z chorobą nowotworową. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej wyjątkowej akcji!

2015-09-17 13:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biłgoraj wspiera akcje Caritas

Niedziela zamojsko-lubaczowska 12/2018, str. II

[ TEMATY ]

Caritas

Joanna Ferens

Biłgorajscy wolontariusze

Biłgorajscy wolontariusze

W czasie Wielkiego Postu Caritas Polska organizuje dwie akcje, w które może się włączyć każdy z nas. Należą do nich „Jałmużna Wielkopostna” oraz „Tak. Pomagam!”, dzięki którym można wesprzeć tych najbardziej potrzebujących i sprawić, aby ich życie stało się lepsze, szczególnie w czasie Świąt Wielkanocnych.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Andrzej Duda z nagrodą od Rycerzy Kolumba

2022-12-03 08:36

[ TEMATY ]

prezydent

Rycerze Kolumba

Andrzej Duda

Rycerze Kolumba

Pan Prezydent Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim Patricka Kelly’ego, Najwyższego Rycerza, przywódcę międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba. W trakcie spotkania odebrał z rąk Patricka Kelly’ego symboliczne wyróżnienie – Nagrodę Caritas, przyznaną jako wyraz uznania dla całego społeczeństwa polskiego za bezinteresowną postawę wobec potrzebujących i poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie.

Nagroda Caritas to odznaczenie, jakim Rycerze wyróżniają tych, którzy w sposób szczególny realizują najważniejszą Zasadę Zakonu – Miłosierdzie – w służbie i poświęceniu dla innych. Po raz pierwszy w historii Nagroda została wręczona jako uhonorowanie dla Głowy Państwa i zarazem całego narodu.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Bieg do Pękniętego Serca

2022-12-03 12:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Fundacja Życie

Kilkunastu biegaczy łódzkich uczciło pamięć Dzieci z Przemysłowej. Bieg odbył się w 80. rocznicę utworzenia obozu nazywanego „Małym Oświęcimiem”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję