Reklama

Książki

Nowość Biblioteki „Niedzieli”

Uporządkować serce

Po co Bogu dziękczynienie? Jaki jest wspólny mianownik wszystkich powołań? Dlaczego Judasz zdradził? Czy tylko nieliczni będą zbawieni? Jak nauczyć się odczytywać Boże znaki w codzienności? To tylko niektóre wątpliwości wielu z nas. I często zostajemy z nimi bez odpowiedzi. Dlatego dziś z dużą radością i satysfakcją prezentujemy książkę zatytułowaną „Porządkując serce”, ukazującą się nakładem Biblioteki „Niedzieli”. Bp Jan Wątroba na jej kartach tłumaczy, wyprowadza z błędów. Punktem wyjścia czyni wybrane fragmenty Pisma Świętego, przedstawia konkretne biblijne postawy, będące dobrym komentarzem do rzeczywistości, w której żyjemy. Prowadząc biblijne rozważania, nie moralizuje, nie zawiesza w przestrzeni nierealnej, ale dotyka życia i serca każdego człowieka. Przez swoje argumentacje przekonuje, że zna problemy przeciętnego zjadacza chleba, że wie, z czym zmaga się każdy z nas, że wie, co kryje się w naszym wnętrzu. I podpowiada, co zrobić, żeby spróbować żyć inaczej. I, co ważne, nie stawia poprzeczki zbyt wysoko – nieosiągalnej do przeskoczenia.

Reklama

Warto zaznaczyć, że książka „Porządkując serce” jest owocem wieloletniej przyjaźni jej autora z redakcją Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Kiedy bp Jan był biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej, stał się niemal naszym domownikiem. W każdy środowy poranek odprawiał Mszę św. dla pracowników „Niedzieli” i przekazywał nam to, co najbardziej istotne, co jest najważniejsze dla naszego życia. Ponieważ z tęsknotą wspominamy słowa, które z jednej strony nas nawracały, a z drugiej – podnosiły na duchu, zmusiliśmy niejako „naszego biskupa” do zgody na wydanie tej książki. Dzięki temu treści, które zmieniały nasze postrzeganie świata, mogą trafić również do Czytelników.

* * *

Bp Jan Wątroba, „Porządkując serce”, Biblioteka „Niedzieli”, Częstochowa 2015. Książkę można zamawiać pod adresem: Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa, www.ksiegarnia.niedziela.pl lub telefonicznie: (34) 365-19-17 lub (34) 369-43-00 oraz pocztą elektroniczną: kolportaz@niedziela.pl. Koszty przesyłki pokrywa zamawiający. Pełna oferta książek: www.ksiegarnia.niedziela.pl. Bezpłatna infolinia: 800-200-506.

2015-09-30 08:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Opinie o Jezusie

Niedziela Ogólnopolska 48/2019, str. 22-23

[ TEMATY ]

książka

vittoriomessori.it

Vittorio Messori

Vittorio Messori

Napisałem tę książkę, zwracając się przede wszystkim do ludzi, którzy byli tacy jak ja, zanim odkryłem Ewangelię – wyjaśnia Vittorio Messori w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem

W ostatnim półwieczu wielki, światowy sukces literacki odniosło dwóch włoskich pisarzy: Umberto Eco i Vittorio Messori. Dwie równoległe, ale bardzo różne historie życia. Obaj studiowali na Uniwersytecie Turyńskim. Eco zaczynał studia jako osoba wierząca, zaangażowana w działalność Akcji Katolickiej, Messori – jako niewierzący wychowany w rodzinie antyklerykalnej. Paradoksalnie, pierwszy stał się antykatolickim agnostykiem, drugi ukończył uniwersytet jako wierzący; pierwszy stracił wiarę („jestem apostatą” – powtarzał), drugi odkrył Jezusa Chrystusa i został katolikiem. Ich dwie najbardziej znane książki – odpowiednio: „Imię Róży” i „Opinie o Jezusie” – najlepiej odzwierciedlają jakże różne dusze. Uniwersytet nauczył Messoriego rygoru badań naukowych, z rozumu korzystał więc również w odkryciu religii. Mówi jednak – „Zrozumiałem za Pascalem, że ostatnim posunięciem rozumu jest uznanie, iż poza jego możliwościami jest tajemnica”. Rezultatem jego ponaddziesięcioletnich poszukiwań Jezusa przeprowadzonych naukową metodą była wspomniana książka „Opinie o Jezusie”, która ukazała się w 1976 r. i w krótkim czasie stała się światowym bestsellerem. W październiku br. nowe, zaktualizowane wydanie książki, która przeszła już do historii, ukazało się nakładem włoskiego wydawnictwa Ares i stało się pretekstem do rozmowy z Messorim.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek na Węgrzech: rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”

2021-09-17 09:59

[ TEMATY ]

Węgry

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Wizyta papieża Franciszka podniosła znaczenie Węgier – oświadczył w piątek premier tego kraju Viktor Orban w Radiu Kossuth. Dodał, że rozmowa z papieżem utwierdziła go osobiście w słuszności jego polityki dotyczącej rodzin. Jak zaznaczył, papież powiedział, że rodzina to mama, tata i dziecko „i kropka”, „nie ma o czym dyskutować”.

„Do przyjazdu tutaj nie zmuszały go żadne względy protokolarne ani inne. Przyjechał, bo chciał przyjechać. Dlatego przyjechał na (52. Międzynarodowy) Kongres (Eucharystyczny), bo odbywał się on na Węgrzech. Chciał nas odwiedzić. Można powiedzieć – chociaż sam jestem kalwinem – że jesteśmy dla niego ważni i dlatego przyjechał. To wielka sprawa, to podnosi znaczenie Węgier” – powiedział Orban.

CZYTAJ DALEJ

BOŻE OJCZE MIŁOSIERNY...

2021-09-17 21:39

Małgorzata Pabis

    W niedzielę, 19 września w bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach będziemy przeżywać drugą stację miesięcznego przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu „Miłosierdzie nadzieją dla świata”.

    Przygotowania rozpoczęto w sierpniu br. podczas Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Inaugurując tę niezwykłą modlitwę, arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski wyraził życzenie, aby „iskra, która stąd – zgodnie z wolą Pana Jezusa – ma iść na cały świat, sprawiała, że coraz to nowi ludzie, w nowych zakątkach naszego globu będą mogli z coraz większym zaufaniem i z coraz bardziej głęboką wiarą powtarzać: „Jezu, ufam Tobie!”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję