Reklama

Kościół

Pierwszy odcinek rekolekcji „Wielka Moc Miłości” - ksiądz Marek Dziewiecki

Jak modlitwa, post i jałmużna kształtują nasze serce?

Rozpoczynamy kolejny w naszym życiu okres Wielkiego Postu - czasu, który jest dla nas wielką szansą. Każdy z nas potrzebuje nowego początku, impulsu do jeszcze pełniejszego i piękniejszego rozwoju. Nie ma bowiem granic w dojrzewaniu serca.

2026-02-20 12:05

[ TEMATY ]

rekolekcje

ks. Marek Dziewiecki

Mat.prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nawet jeśli ktoś wchodzi w ten czas już umocniony, krocząc drogą świętości i szlachetności, wciąż może wzrastać i stawać się jeszcze bardziej otwartym na dobro. A jeśli ktoś zmaga się ze swoimi słabościami i codziennymi trudnościami, tym bardziej Wielki Post staje się wyjątkową okazją — być może przełomową — by coś w swoim życiu zmienić, uporządkować i uczynić piękniejszym. Czasami łatwiej nam kochać tych, którzy są daleko, niż tych, którzy są najbliżej. A przecież to właśnie oni najbardziej potrzebują naszej uważności. Może więc warto postawić proste, ale odważne pytanie: żono, mężu, synu, córko, mamo, tato — w czym mogę lepiej cię rozumieć i bardziej kochać niż dotąd?

Prawdziwa miłość nie boi się konfrontacji. Nie lęka się spojrzeć na siebie oczami drugiej osoby ani zapytać: czy czujesz się przeze mnie kochany? W czym mogę być dla ciebie lepszy? Bo zawsze możemy kochać dojrzalej, mądrzej, pełniej. Niech ten czas skłoni nas także do głębszej rozmowy z Bogiem. U progu Wielkiego Postu zapytajmy siebie, gdzie wciąż brakuje nam miłości, szczególnie wobec najbliższych, i miejmy odwagę prosić: pomóżcie mi kochać was bardziej niż dotąd. Każdy z nas może podjąć konkretne, osobiste postanowienia, które uczynią ten czas prawdziwą drogą wzrostu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Mamy nadzieję, że nasze rekolekcje będą w tym pomocne. Zapraszamy na pierwszy odcinek rekolekcji pt. „Wielka Moc Miłości”. Będziemy spotykać się w każdy poniedziałek i piątek Wielkiego Postu.

O prowadzących:

Ks. Marek Dziewiecki: Psycholog, wykładowca i rekolekcjonista, od lat zaangażowany w pomoc osobom przeżywającym kryzysy oraz zmagającym się z uzależnieniami. Dyrektor Telefonu Zaufania Diecezji Radomskiej, autor wielu książek i audiobooków o emocjach, relacjach i wierze.

Michał Piekara: mąż i ojciec. Rekolekcjonista i autor książek poświęconych relacjom oraz uzdrowieniu wewnętrznemu. Od blisko dwudziestu lat towarzyszy osobom i małżeństwom w procesach duchowego wzrostu, w szczególny sposób mężczyznom. Założyciel fundacji Nowe Pokolenie Rodzin, prowadzi rekolekcje, konferencje i warsztaty w Polsce i za granicą.

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekolekcje trzeźwościowe w Rokitnie

[ TEMATY ]

Rokitno

rekolekcje trzeźwościowe

ks. Marek Dziewiecki

Angelika Zamrzycka

Rekolekcje poprowadził ks. Marek Dziewiecki

Rekolekcje poprowadził ks. Marek Dziewiecki

W ostatnim weekend w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbyły się rekolekcje trzeźwościowe.

Poprowadził je ks. dr Marek Dziewiecki – kapłan diecezji radomskiej, autor kilkunastu książek z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie, profilaktyki i terapii uzależnień. W czasie rekolekcji tłumaczył on uczestnikom, jak wybierać życie bardziej szczęśliwe i bardziej dobre.
CZYTAJ DALEJ

Bp Artur Ważny: Raport komisji „Wyjaśnienie i Naprawa” jest przerażający

2026-02-20 08:55

[ TEMATY ]

raport

komisja

bp Artur Ważny

„Wyjaśnienie i Naprawa”

przerażający

Diecezja sosnowiecka

Bp Artur Ważny

Bp Artur Ważny

Raport jest przerażający, bo za każdą liczbą stoi konkretne, złamane życie - mówi bp Artur Ważny o pierwszym dokumencie niezależnej komisji „Wyjaśnienie i Naprawa”, badającej przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich w diecezji sosnowieckiej. Opowiada o bólu Osób Skrzywdzonych, lęku księży, potrzebie wspólnoty i osobistej presji, z jaką mierzy się w Kościele, który stał się symbolem kryzysu. Omawia też kwestię ogólnopolskiej niezależnej komisji.

Dawid Gospodarek (KAI): Za nami publikacja pierwszego, częściowego raportu powołanej przez Księdza Biskupa niezależnej komisji. Czy mógłby Ksiądz Biskup powiedzieć, co było w nim najtrudniejsze?
CZYTAJ DALEJ

Zmarł kard. Polycarp Pengo z Tanzanii

2026-02-20 14:30

[ TEMATY ]

Tanzania

kard. Polycarp Pengo

Adobe Stock

19 lutego 2026 roku zmarł w wieku 82 lat kard. Polycarp Pengo, arcybiskup senior archidiecezji Dar es Salaam w Tanzanii. Informację o śmierci kardynała przekazał obecny abp. Dar es Salaam Jude Thaddaeus Ruwa'ichi, OFM.Cap.

Kard. Polycarp Pengo urodził się 5 sierpnia 1944 w mieście Mwazye w regionie Rukwa w południowo-zachodniej Tanzanii (wówczas była to Tanganika) w wielodzietnej rodzinie (miał czterech braci i cztery siostry). W latach 1957-59 uczęszczał do przygotowawczego seminarium duchownego w mieście Karema, a następnie, do 1964, do seminarium niższego w Kaengesa, po czym w latach 1965-71 kształcił się w wyższym seminarium duchownym w mieście Kipalapala. 20 czerwca 1971 przyjął święcenia prezbiteratu jako kapłan swej rodzimej diecezji Sumbawanga.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję