Reklama

Na zawsze

W wydawnictwie Flos Carmeli ukazała się książka pt. „«Od początku» – na zawsze. Miłujmy prawdę małżeństwa”, autorstwa prof. Stanisława Grygla. Jest ona pokłosiem wystąpienia prof. Grygla na 368. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski (11-12 marca 2015 r.), na którym m.in. podejmowana była refleksja dotycząca małżeństwa i rodziny.

Reklama

W kontekście dyskusji nad małżeństwem i rodziną prof. Grygiel przypomina Boży zamysł dotyczący życia mężczyzny i kobiety. Świadomy zagrożeń współczesnego świata prowadzi polemikę z pojawiającymi się nowymi spojrzeniami na małżeństwo i rodzinę, przeciwstawiając im dotychczasowe antropologiczne, biblijne i teologiczne rozumienie małżeństwa. Jako uczeń św. Jana Pawła II często przypomina jego filozofię i teologię osoby będącej w bliskiej relacji zarówno z Bogiem, jak i z drugim człowiekiem.

W książce znajdujemy m.in. takie słowa dotyczące tajemnicy życia w rodzinie: „Spotkanie się dwóch osób oraz rodząca się pomiędzy nimi nowa rzeczywistość miłości są darem. Każde spotkanie (kobiety i mężczyzny), które jest spotkaniem na zawsze... przygotowuje człowieka do wydarzenia, jakim jest sakrament... Dar nie jest pożyczką, dlatego nie można go odebrać bez popełnienia kradzieży” (s. 44).

Stanisław Grygiel, „«Od początku» – na zawsze. Miłujmy prawdę małżeństwa”, Flos Carmeli, Wydawnictwo Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych, ul. Działowa 25, 61-747 Poznań,
e-mail: wydawnictwo@floscarmeli.poznan.pl , www.floscarmeli.poznan.pl .

2015-11-18 08:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piknik z okazji urodzin prymasa Stefana Wyszyńskiego odbędzie się we wtorek w Warszawie

2021-07-29 17:21

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Warszawa

piknik

Reprodukcja Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Bachledówka. Prymas Wyszyński z kard. Karolem Wojtyłą i o. Jerzym Tomzińskim

Bachledówka. Prymas Wyszyński z kard. Karolem Wojtyłą i o. Jerzym Tomzińskim

Warsztaty edukacyjne, teatrzyk dla dzieci i spacer miejski śladami Prymasa Tysiąclecia są w programie pikniku, który z okazji 120. rocznicy urodzin kard. Stefana Wyszyńskiego zorganizuje we wtorek Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Piknik urodzinowy przy Krakowskim Przedmieściu, w sąsiedztwie pomnika Prymasa Tysiąclecia, jest skierowany głównie do najmłodszych – czytamy w informacji na Twitterze.

CZYTAJ DALEJ

Ostatnia droga Franciszka

2021-07-30 09:25

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Msza św. pogrzebowa małego Franciszka

Od kilku miesięcy 7-letni Franek ze Świdnicy zmagał się z nieuleczalną chorobą nowotworową. Rodzice chłopca nie tylko walczyli o jego życie ziemskie, ale zrobili wszystko, aby zapewnić mu życie wieczne.

Franciszek był jednym z pięciu synów Pawła i Marty. Był radosnym i otwartym dzieckiem, lubiącym sport i zabawę. Miał swoje marzenia, a także zainteresowania. Dzięki miłości, której doświadczał od swoich rodziców i braci, odznaczał się wielką wrażliwością na drugiego człowieka. Wychowywany w duchu pobożności maryjnej, uczył się relacji z Panem Bogiem. Wszystko przerwała niespodziewana choroba i przedwczesna śmierć.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. prałat Kazimierz Moskała, wieloletni wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie

2021-07-31 09:00

[ TEMATY ]

Kraków

kyasarin/pixabay.com

W wieku 69 lat zmarł ks. prałat Kazimierz Moskała, wieloletni wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Duchowny zmarł 30 lipca w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam też, 2 sierpnia, odbędzie się pogrzeb.

Ks. Kazimierz Moskała urodził się 13 stycznia 1952 roku w Stanisławiu Dolnym. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Karola Wojtyły 22 maja 1977 roku w Katedrze na Wawelu. Był wikariuszem w parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini oraz św. Katarzyny w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję