Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Krople miłości oddane przez wierzących

Z dniem 22 listopada rozpoczynają się w całej Polsce Dni Honorowego Krwiodawstwa. Przy tej okazji warto podkreślić, że Kościół bielsko-żywiecki, tak duchowni, jak i świeccy, dokładają swoją cegiełkę (lepiej powiedzieć: kroplę) do tego dzieła służącego ratowaniu ludzkiego życia. Z samych tylko danych rejonowego oddziału PCK w Bielsku-Białej wynika, że w ostatnim roku zorganizowano 70 akcji krwiodawstwa w 30 parafiach, gdzie zarejestrowano 1769 osób i zebrano ponad 63 litry krwi. Do tego dodajmy jeszcze akcje prowadzone w parafiach przez Centrum Krwiodawstwa w Krakowie, jak choćby w Kętach, gdzie od 18 lat parafianie oddają dwa razy w roku kilkadziesiąt litrów krwi (rekord wynosił 233 litry). Przypomnijmy, że ks. Piotr Sadkiewicz, proboszcz w Leśnej, jest znanym propagatorem akcji krwiodawstwa i rejestracji dawców szpiku kostnego, a w lipcu został pasowany na Rycerza Kropli Życia i otrzymał Miecz Rycerza, który symbolizuje zaangażowanie i chęć niesienia pomocy osobom potrzebującym. Nie zapominajmy również, że diecezjalna Caritas włączyła się w ogólnopolską kampanię Podaruj Kroplę Miłości i współpracuje w tym względzie z regionalnymi centrami krwiodawstwa. Podsumowując: wierzący oddają krew. Oby takich było jak najwięcej.

2015-11-19 11:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Chodzi o miłość

Znany dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia komentując jeden z uczynków miłosierdzia: chorych odwiedzać, napisał: „Chrystus nie niósł ludziom krzyża, On dał się do niego przybić. On nie dał ludziom Księgi, oni sami spisali ją, by nie uronić z Jego nauk ani jednego słowa. Gdy szedł do ludzi, miał w ręku albo chleb, albo ręcznik i wodę (raz miał jeszcze bicz do wypędzania handlarzy). Chrześcijaństwo ręcznika i wody – tylko ono może dziś uratować Europę, pogubioną między swoimi lękami a starą dumą. (...) Ktoś, kto bierze gąbkę i mydli chorego, rzadko kiedy jest później w stanie bić, wyzywać, pomstować. Bycie służącym, choć przez chwilę – wycisza”.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Trzeba wracać do wskazań Ojca Świętego Franciszka,

2021-08-04 19:42

Archiwum MFS

    Pięć lat temu nasze miasto rozbrzmiewało wszystkimi językami świata, a ulice wypełnili radośni, rozśpiewani młodzi uczestniczący w Światowych Dniach Młodzieży.

    Uroczystości rocznicowe zostały zorganizowane na Campus Misericordiae w dniach 30 lipca do 1 sierpnia br. To była okazja, aby na nowo przeżyć wyjątkowy czas wspólnoty, radości i modlitwy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję