Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź

Spotkanie seminariów

Jak co roku w listopadzie zostaliśmy zaproszeni do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, aby świętować odpust ku czci patrona seminarium – św. Stanisława Kostki. W tym roku po raz pierwszy byli obecni także klerycy z łowickiego Seminarium, w ten sposób spotkanie miało wymiar metropolitarny. Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Po modlitwie udaliśmy się na spotkanie przy wspólnym stole. Następnie odbył się także miniturniej piłki halowej, w którym udział brało pięć drużyn: przełożeni WSD w Łodzi, dwie drużyny kleryków WSD w Łodzi, drużyna z WSD z Łowicza i nasz franciszkański skład. Braciom z łódzkiego Seminarium dziękujemy za miłe przyjęcie.

2015-11-19 11:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: uroczystości ku czci św. Brata Alberta

[ TEMATY ]

odpust

Ks. Mariusz Frukacz

„Św. Brat Albert pyta nas o naszą rolę i misję w Kościele. Dlatego pytamy dzisiaj, jakie wskazówki daje nam ten Święty?” - mówił w homilii ks. dr Jerzy Bielecki, rektor Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie i zastępca redaktora naczelnego Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, który 14 czerwca przewodniczył Mszy św. z racji uroczystości ku czci św. Brata Alberta w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie-Kiedrzynie.

CZYTAJ DALEJ

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

2022-12-01 12:30

[ TEMATY ]

Grecja

Krzysztof Kwaśniewicz/pl.wikipedia.org

Polski arcybiskup Jan Romeo Pawłowski został nuncjuszem apostolskim w Grecji. Papieską nominację ogłosiło dziś Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Abp Jan Romeo Pawłowski urodził się 23 listopada 1960 roku w Biskupcu (archidiecezja warmińska), jako pierwszy z czterech synów Stanisława i Magdaleny. W 1979 roku wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1985 roku z rąk kardynała Józefa Glempa. W latach 1985-1987 pracował jako wikariusz w parafii farnej w Bydgoszczy, pełniąc jednocześnie funkcję sekretarza ówczesnego wikariusza biskupiego dla Bydgoszczy biskupa Jana Wiktora Nowaka. W latach 1987–1991 przebywał w Rzymie, gdzie odbył studia na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, uwieńczone doktoratem z prawa kanonicznego. W tym samym czasie w odbył studia specjalistyczne w Papieskiej Akademii Kościelnej, przygotowujące do pracy w placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Koncert z okazji szczytu OBWE

2022-12-02 15:13

[ TEMATY ]

Łódź

archidiecezja łódzka

Szczyt OBWG

Marek Kamiński

W Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina odbył się specjalny koncert z okazji konferencji Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Do Łodzi na szczyt przyjechało dwustu delegatów z ponad pięćdziesięciu krajów świata. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję