Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Dzień Jesiennego Liścia

Niedziela zamojsko-lubaczowska 47/2015, str. 7

[ TEMATY ]

akcja

Joanna Ferens

Na scenie wystąpili najmłodsi uczestnicy w jesiennych strojach

Na scenie wystąpili najmłodsi uczestnicy w jesiennych strojach

W Biłgoraju 7 listopada już po raz czternasty miała miejsce wyjątkowa akcja charytatywna zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego pod nazwą „Dzień Jesiennego Liścia”. Ma ona na celu zjednoczenie społeczności szkolnej i lokalnej w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym.

W ubiegłym roku podczas akcji zbierano pieniądze na wsparcie małego Michałka Telekało, który przeszedł leczenie złośliwego nowotworu i dzięki Bogu oraz wsparciu dobrych ludzi udało mu się pojechać na kosztowną terapię. – Dzisiaj Michał jest dzieckiem całkowicie zdrowym i bardzo szczęśliwym, a my dziękujemy wszystkim za dar życia naszego dziecka – podkreślała ze wzruszeniem w głosie mama Michałka, Agnieszka Telekało. W tym roku społeczność „Piątki” odpowiedziała na apel o pomoc dla ciężko chorej Hani Bogdanowicz, która przyszła na świat jako skrajny wcześniak, ważąc zaledwie 480 g. Od samego początku dziewczynka dzielnie walczyła o każdy kolejny dzień życia. Dziś wymaga intensywnej i bardzo kosztownej rehabilitacji. Oczekuje także na zabieg przeszczepu komórek macierzystych, który jest jedynym sposobem na polepszenie funkcjonowania dziewczynki.

Reklama

Podczas akcji uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowują występy artystyczne, kiermasze rozmaitości oraz prowadzą sklepik „Pod złotą rybką”, a także aukcję wyjątkowych przedmiotów ofiarowanych przez życzliwych ludzi, którzy chcą nas wesprzeć i nie są obojętni na cierpienie i potrzeby innych. W tym roku przedmioty na aukcję ofiarowali przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, gminy Biłgoraj, proboszczowie z biłgorajskich parafii, zaś szczególnym darem było wieczne pióro ofiarowane na ten cel przez pierwszą damę naszego kraju, Agatę Kornhauser-Dudę.

– Każdy „Dzień Jesiennego Liścia” to konkretne wsparcie dla ciężko chorych i potrzebujących dzieci. Do tej pory zebraliśmy już na ten cel blisko 300 tys. zł. Liczy się każdy gest, każde wsparcie, każdy odruch serca – informuje Teresa Bogdanowicz-Bordzań, dyrektor szkoły.

Impreza ma także wymiar wychowawczy, pokazuje uczniom, że warto pomagać, a pomoc to często proste gesty płynące z dobrej woli, zrozumienia i umiejętności współczucia. „Dzień Jesiennego Liścia” to także sposobność do integracji zarówno dzieci, jak i rodziców oraz nauczycieli. Czynnie w akcję włącza się także społeczność miasta Biłgoraj.

2015-11-19 11:54

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szczecin dla misji

Niedziela szczecińsko-kamieńska 11/2019, str. III

[ TEMATY ]

misje

akcja

Archiwum Wydziału Wychowania Katolickiego

Wydział Wychowania Katolickiego od trzech lat angażuje katechetów archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej i ludzi dobrej woli w dzieło misyjne Kościoła. Nie dzieje się to w sprzeczności z misją nauczania, gdyż dokumenty katechetyczne wskazują, że jednym z sześciu zadań katechezy jest wprowadzenie do misji oraz szkolna animacja misyjna (PDK 21, por. DOK 86-87)

Dziś katecheci są dumni, że tak wiele zachodniopomorskich szkół oraz osób indywidualnych ma pod swoją opieką modlitewną i materialną dziecko z Afryki, w Kipsing w Kenii, dzięki której może ono korzystać z edukacji i rozwoju. To dla nich wielka szansa – bo jak powiadają miejscowi misjonarze – „woda, leczenie i edukacja” to radość i przyszłość ludzi w krajach misyjnych.

CZYTAJ DALEJ

Bp Balcerek do proboszczów: nie bądźmy urzędnikami

2021-08-04 14:20

[ TEMATY ]

ksiądz

Karol Porwich/Niedziela

Ludzie są udręczeni i bardzo potrzebują dobroci, nie urzędniczego potraktowania – mówił do proboszczów w Poznaniu bp Grzegorz Balcerek. Księża spotkali się na wspólnej modlitwie 4 sierpnia z okazji święta patrona proboszczów, św. Jana Marii Vianneya.

Poznański biskup pomocniczy, który sam był proboszczem, apelował do kapłanów o rozwijanie ducha braterstwa. „Brat wspomagany przez brata jest mocny jak miasto obronne. Wszyscy tego potrzebujemy. Wzajemnej życzliwości, zrozumienia, kogoś, komu możemy się zwierzyć, współbrata, który będzie dobrym spowiednikiem. Nie dajmy sobie wmówić, że nie mamy czasu na braterstwo” – mówił bp Balcerek.

CZYTAJ DALEJ

Fatima: restrykcje podczas uroczystości związanych z dniem imigranta

2021-08-04 17:14

[ TEMATY ]

Fatima

objawienia fatimskie

Ks. Krzysztof Hawro

Przed Bazyliką w Fatimie

Przed Bazyliką w Fatimie

Obchodzone 13 sierpnia w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie uroczystości związane z dniem imigranta odbędą się dla masowej liczby pielgrzymów, ale wciąż będą obowiązywały restrykcje sanitarne, podały władze tego portugalskiego ośrodka kultu.

Wydarzenie to poprowadzi arcybiskup Luksemburga, kardynał Jean-Claude Hollerich SJ. Władze rektoratu w Fatimie sprecyzowały, że na wydarzenie zbiegające się w czasie ze 104. rocznicą sierpniowego objawienia fatimskiego, powinno dotrzeć wielu Portugalczyków, którzy na co dzień mieszkają w innych krajach Europy, głównie we Francji i Szwajcarii. Restrykcje na terenie sanktuarium, m.in. nakaz korzystania z masek ochronnych i zachowania dystansu społecznego, będą wciąż obowiązywać pomimo ogłoszenia pod koniec lipca przez rząd Portugalii stopniowej eliminacji do września restrykcji sanitarnych. Utrzymany też zostanie limit wejścia na główny plac sanktuarium do 7500 pielgrzymów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję