Reklama

Aspekty

Bóg zna owoce

Zakończyła się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w diecezji. 28 listopada w Szprotawie odbyły się procesja i uroczysta Msza św., którym przewodniczył bp Stefan Regmunt

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 49/2015, str. 1

[ TEMATY ]

peregrynacja

Karolina Krasowska

Procesja ulicami miasta

Procesja ulicami miasta

Ostatnią parafią naszej diecezji, którą nawiedził obraz Jezusa Miłosiernego, była parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szprotawie. Uroczystość rozpoczęła procesja ulicami miasta. Uczestniczyli w niej biskupi naszej diecezji, księża, siostry zakonne oraz wierni świeccy, którzy podążając za obrazem, odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz przeżywali Drogę Światła – spotkanie ze zmartwychwstałym Jezusem. Następnie odbyła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił bp Stefan Regmunt. – Możemy śmiało powiedzieć, że tylko Bóg zna owoce tej peregrynacji. Jej celem było stworzyć możliwość, aby spotkać się osobiście z Jezusem Miłosiernym, otworzyć się na Jego dary i doświadczyć miłości Boga. W czasie peregrynacji mieliśmy podejmować wysiłek, aby zacząć bardziej modlić się osobiście i podjąć wysiłek modlitwy do Jezusa Miłosiernego w rodzinie, by po prostu ożywić naszą rodzinę. (...) Za chwilę rozpocznie się Rok Miłosierdzia, który da nam szansę otrzymania dodatkowych łask. To będzie wielki rok. Będziemy jeszcze bardziej pogłębiać w sobie prawdę o Bożym Miłosierdziu – mówił Ksiądz Biskup.

Reklama

Podczas Eucharystii zawierzenia diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Jezusowi Miłosiernemu dokonał biskup nominat Tadeusz Lityński. Następnie za szczególne oddanie i zaangażowanie w życie naszego lokalnego Kościoła odznaczenia otrzymali księża pallotyni – prowincjałowie z prowincji poznańskiej i warszawskiej, którzy odpowiadali za przygotowanie i przeprowadzenie peregrynacji. Z kolei dyplomy otrzymali księża, którzy w czasie peregrynacji głosili rekolekcje, pomagali odnawiać i często inicjować modlitwę w naszych rodzinach oraz inspirowali do zakładania w parafiach Ognisk Miłosierdzia.

Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej rozpoczęła się 30 kwietnia 2011 r. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. Odbywała się pod hasłem: „Ożywmy modlitwę w rodzinie”. Obraz nawiedził 259 parafii i ponad 700 kościołów. Peregrynację prowadzili księża pallotyni z prowincji Zwiastowania Pańskiego w Poznaniu i prowincji Chrystusa Króla z Warszawy.

2015-12-03 08:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W krzyżu miłości nauka

Niedziela lubelska 43/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

peregrynacja

Halina Bartosiak

Liturgia kończąca czas peregrynacji krzyża

Liturgia kończąca czas peregrynacji krzyża

Kopia Krzyża Trybunalskiego z relikwiami Drzewa Krzyża nawiedziła parafię pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piaskach. Trwającą w dniach 26 września – 3 października peregrynację poprzedziły rekolekcje, które prowadził ks. Marek Urban wraz z grupą świeckich ewangelizatorów

Czas misji to czas zamyślenia, refleksji, pytań i przekazywania prawd wiary. Przychodzimy, by dzielić się tym, czego doświadczyliśmy w swoim życiu – wyjaśniał ks. Marek Urban. Podczas nauk rekolekcyjnych kapłan przybliżał kerygmat, czyli prawdy wiary i dobrą nowinę o zbawieniu. Kolejnym etapom misji jako myśli przewodnie towarzyszyły hasła: „Bóg cię kocha”, „Jesteś grzesznikiem”, „Jezus cię zbawił”, „Jezus moim Panem”. Ukazując atrybuty miłości Boga, rekolekcjonista zachęcał do czytania Pisma Świętego, który jest listem Ojca do nas. Potwierdzeniem tego były czytane głośno wybrane fragmenty, w których Bóg zaświadcza o miłości do człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Anielskie rekolekcje na Skałce

2021-09-28 12:47

Zygmunt Put, wikicommons

Od czwartku 30 września do soboty 2 października w kościele na Skałce odbędą się anielskie rekolekcje.

Do udziału w rekolekcjach w bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa w Krakowie zaprasza Bractwo Świętych Aniołów Stróżów. Nauki głosić będzie o. Paweł Przygodzki OSPPE w czasie Mszy św. o godz. 19.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję