Reklama

Niedziela Podlaska

Opłatek wspólnot rodzinnych w Zembrowie

Niedziela podlaska 2/2016, str. 6

[ TEMATY ]

spotkanie opłatkowe

Jadwiga Ostromecka

Ksiądz Biskup znalazł czas na krótkie spotkanie w sali parafialnej, podzielenie się opłatkiem i złożenie serdecznych życzeń

Ksiądz Biskup znalazł czas na krótkie spotkanie w sali parafialnej,
podzielenie się opłatkiem i złożenie serdecznych życzeń

W sobotę 19 grudnia 2015 r. w parafii Zembrów odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe słuchaczy Uniwersytetu Rodziny Diecezji Drohiczyńskiej, członków ogniska Wiernej Miłości z Siemiatycz ogólnopolskiej Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” oraz parafialnej wspólnoty małżeństw.

Rano zebrani w świetlicy parafialnej wysłuchali informacji psycholog Magdaleny Ratyńskiej na temat znaczenia rodziny w wychowywaniu dziecka, a także o najważniejszych czynnikach prawidłowego rozwoju i wychowania, motywach podejmowania zachowań ryzykownych przez dzieci, znaczeniu dobrych relacji i więzi uczuciowej, wzajemnym zaufaniu i akceptacji dla uchronienia dziecka przed trudami dorastania, nagrodach i karach w systemie wychowawczym, ważności konsekwencji, jak również o najczęstszych błędach rodziców w procesie wychowania. Istotną częścią spotkania były też zajęcia warsztatowe, bardzo ciekawe i przydatne w codziennym rodzicielskim trudzie.

Reklama

Tuż przed południem do Zembrowa przybył bp Tadeusz Pikus razem z sekretarzem ks. Tomaszem Szmurło. W homilii, nawiązując do czytań, uświadomił konieczność godzenia się z wolą Bożą. Nawiązał również do rozpoczętego Roku Miłosierdzia, podkreślił potrzebę otwarcia serca wobec wszystkich, również tych, którzy nas ranią.

Po Mszy św. Ksiądz Biskup wręczył tegorocznym absolwentom URDD pamiątkowe dyplomy i indeksy. Zachęcał również do kontynuowania nauki na kursie doradców życia rodzinnego. Łącznie II edycję uniwersytetu ukończyły 43 osoby. Nie zabrakło podziękowań dla Pasterza diecezji i ks. Piotra Arbaszewskiego, proboszcza parafii Zembrów i duszpasterza rodzin diecezji drohiczyńskiej, który zorganizował sobotnią uroczystość.

Ksiądz Biskup znalazł też czas na krótkie spotkanie w sali parafialnej, podzielenie się opłatkiem i złożenie serdecznych życzeń oraz pasterskie błogosławieństwo. Ostatnią częścią sobotniego spotkania była symboliczna wieczerza wigilijna na plebanii.

2016-01-05 11:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Dec dziękuje policjantom za służbę społeczną

[ TEMATY ]

policja

bp Ignacy Dec

spotkanie opłatkowe

_Alicja_/pixabay.com

Chcemy wam podziękować za waszą służbę społeczną. Dzięki wam czujemy się bezpieczniejsi w naszych domach, w naszych instytucjach. Jesteście tymi, którzy bronią porządku publicznego. Mamy świadomość, jak bardzo jest Wasza praca trudna, niebezpieczna – powiedział bp Ignacy Dec. Biskup diecezji świdnickiej wziął udział 18 grudnia w spotkaniu opłatkowym dla Policji w Wałbrzychu.

Po odczytaniu Ewangelii o Bożym Narodzeniu przez ks. Jacka Biernackiego, kapelana policji, bp Dec złożył życzenia. Podkreślił, że narodzenie Chrystusa to najważniejsze narodziny w dziejach świata. - Życzę takiego odnowienia duchowego, przypływu radości, pokoju Bożego do serc. Życzę bezpiecznej pracy, szczęścia w rodzinnych gniazdach, żebyście mieli dobrych mężów, dobre żony, posłuszne dzieci, żeby w pracy się wszystko układało. Błogosławieństwa Bożego i łaski zdrowia fizycznego i duchowego na rok Pański 2019 – mówił bp Dec.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Brakuje blisko 10 tys. wolontariuszy. Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości pilnie poszukują chętnych

2021-09-21 14:31

[ TEMATY ]

szlachetna paczka

facebook.com/szlachetna.paczka

Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości pilnie poszukują wolontariuszy. Brakuje blisko 10 tyś. osób. To już ostatni moment, by się zgłosić. Rekrutacja potrwa jeszcze tylko dwa tygodnie.

Z obecną liczbą wolontariuszy Szlachetna Paczka może dotrzeć jedynie do 8 tys. rodzin, to o 60% mniej niż w poprzednim roku. Skala pomocy może być w tym roku zdecydowanie mniejsza także w Akademii Przyszłości. Jeżeli nie uda się zrekrutować brakującej liczby wolontariuszy, wsparciem zostanie objętych o 1600 mniej dzieci w porównaniu do poprzedniej edycji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję