Reklama

Aspekty

Żary

Jarmark bożonarodzeniowy

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 2/2016, str. 8

[ TEMATY ]

jarmark

Joanna Ruchniewicz-Wywigacz

Kolędy śpiewał zespół górali czadeckich ze Złotnika

Kolędy śpiewał zespół górali czadeckich ze Złotnika

W Żarach w dniach 18-20 grudnia 2015 r. w Rynku miasta został zorganizowany jarmark bożonarodzeniowy. Przy Ratuszu stanęły stragany, świąteczne drzewko i szopka z postaciami wyrzeźbionymi przez żarskich artystów.

Na straganach można było zakupić różnego rodzaju świąteczne ozdoby, bombki szklane, zrobione na szydełku aniołki, dzwonki, gwiazdki i choinki. Nie zabrakło karpia, miodów i świątecznych wypieków oraz świeżych świerków. Spóźnialscy mogli również zakupić ciekawie wykonane z naturalnych materiałów prezenty. Dla dzieci w Sali Wystaw Artystycznych zorganizowano warsztaty zdobienia bombek. W niedzielę 20 grudnia o godz. 12 burmistrz miasta Danuta Madej i księża proboszczowie żarskich parafii odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzinach Jezusa i modlitwą rozpoczęli Wigilię z mieszkańcami miasta. Kolędy śpiewał zespół górali czadeckich ze Złotnika. W poszczególne dni jarmarku grupa Odnowy w Duchu Świętym z Domu Rekolekcyjnego w Kunicach odczytywała fragmenty Ewangelii opisujące narodzenie Zbawiciela.

2016-01-05 11:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tysiące szczecinian na Jarmarku Jakubowym

[ TEMATY ]

jarmark

Piotr Słomski

- To był największy i przez obiektywnych obserwatorów określany jako najlepszy z dotychczasowych - tak o zakończonym w niedzielę 7. Jarmarku Jakubowym w Szczecinie mówił ks. Maciej Pliszka. Głównym organizatorem święta rękodzieła i wydarzenia, którego celem jest m.in. promocja produktów regionalnych z całej Polski jest Fundacja "Dzieło Świętego Jakuba". W tym roku tradycyjnie już wśród wystawców byli goście z innych części Europy, m.in. z Litwy, Ukrainy czy Węgier.

- Było 250 wystawców, a i tak ponad 70 trzeba było odmówić – powiedział ks. Pliszka, prezes Fundacji. Kryterium doboru i zarazem selekcji był fakt, czy ktoś jest producentem żywności i rękodzielnikiem. Przez cztery dni jarmarkowych wydarzeń tereny wokół szczecińskiej katedry odwiedziły tysiące ludzi - szczecinian ale także turystów z kraju i zagranicy.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek o Mszy trydenckiej: powrót do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II

2021-09-21 14:09

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Msza trydencka

ks. Mirosław Benedyk

Msza św. trydencka

Msza św. trydencka

Mam nadzieję, że dzięki decyzji o wstrzymaniu automatyzmu [wydawania pozwoleń na odprawianie Mszy według] starego rytu możemy wrócić do prawdziwych intencji Benedykta XVI i Jana Pawła II – powiedział papież Franciszek podczas spotkania ze słowackimi jezuitami 12 września w Bratysławie. Zapis tej rozmowy ukazał się we włoskim czasopiśmie „La Civiltà Cattolica”.

Ojciec Święty przypomniał, że jego decyzja „była owocem konsultacji ze wszystkimi biskupami świata”, jaka odbyła się w zeszłym roku. – Od tej pory ten, kto chce odprawiać według vetus ordo powinien poprosić Rzym o zgodę, tak jak się to dzieje w przypadku birytualizmu. Ale są młodzi [księża], którzy miesiąc po święceniach idą do biskupa, by o to prosić – podkreślił papież.

CZYTAJ DALEJ

Śmierć Jezusa uczyniła nas wszystkich braćmi

2021-09-21 15:32

[ TEMATY ]

krzyż

papież Franciszek

Karol Porwich/Niedziela

Na ręce generała pasjonistów Franciszek skierował list z okazji rozpoczynającego się dziś na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie Międzynarodowego Kongresu Teologicznego. Tematem spotkania jest „mądrość krzyża w świecie pluralistycznym”. Papież wyraził nadzieję, że inicjatywa przyczyni się do ponownego odczytania współczesnych wyzwań w świetle „mądrości krzyża”, aby sprzyjać ewangelizacji wiernej Bożemu stylowi i bliskiej człowiekowi.

Kongres odbywa się w ramach obchodów jubileuszu trzechsetlecia istnienia zgromadzenia pasjonistów i ma za zadanie pogłębienie znaczenia krzyża w kontekście współczesnych areopagów. Franciszek podkreślił, że tajemnica męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa stanowi centrum wiary chrześcijańskiej i tylko ona może zaspokoić oczekiwania i nadzieje współczesnego świata.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję