Reklama

Oko w oko

Dziękujemy!

Ostatnie wydarzenia pokazują jasno, że wszelkie kłamstwa, intrygi obracają się często przeciwko ich autorom. Odsunięta od władzy PO i jej sojusznicy zadziałali w swoim stylu – nakłamali, oszkalowali PiS, nowy rząd, prezydenta, uruchomili znajomości w Unii Europejskiej, co przyszło im bez większego trudu, mają tam przecież swojego „wodza” – Donalda Tuska i gotowi są zrobić wszystko, by obalić demokratycznie wybrany rząd, znowu przejąć władzę i uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Stosując wrogie Polsce metody, znane z historii powojennego półwiecza, wpadli we własną pułapkę. Prawicowy polski rząd zwyciężył – Polska zwyciężyła! Premier Beata Szydło pokazała klasę, z wielką kulturą, znajomością spraw, w oparciu o logiczne argumenty, fakty, zdemaskowała intencje wrogów Polski! Już teraz dla wszystkich myślących ludzi jest pełna jasność, o co chodzi. Wystarczy poczytać niezależne komentarze w Polsce i na świecie – wszyscy obiektywni obserwatorzy unijnej debaty nad Polską wysoko ocenili wystąpienie, odpowiedzi na pytania i wyjaśnienia premier Beaty Szydło. Zarówno pod względem merytorycznym, profesjonalnym, jak i stylu, sposobu zachowania się, odpowiedniej prezencji, spokoju, a także wyrazistości, stanowczości w sprawach dla Polski najważniejszych.

Reklama

Józef Piłsudski w 1920 r., gdy obmyślał ostateczny plan walki z bolszewikami pod Warszawą, w reakcji na bierne, czasami wręcz szkodliwe zachowanie państw Europy Zachodniej w wielkim zdenerwowaniu powiedział krótko: „Zachód jest głupi, nic nie rozumie, gdyby przeszli syberyjskie katorgi, może by coś do nich dotarło. Musimy sami obronić Ojczyznę”. I obronili, zwyciężyła niespotykana mobilizacja narodu polskiego! Teraz też „damy radę, tylko pozwólcie nam rządzić” – prosiła szefowa polskiego rządu.

Znowu Polska musiała Zachodowi tłumaczyć, że „wolność, równość, sprawiedliwość to wartości niezbywalne dla nas, Polaków”. Cytowane są też inne słowa Pani Premier – o pięknej i dumnej Polsce, o naszej pierwszej konstytucji w Europie, o polskich wielkich dokonaniach wojennych w obronie wielu krajów Europy oraz o ostatnim zwycięstwie Solidarności. O przyjętych Ukraińcach z terenów zagrażających życiu – jako dowód odwiecznej polskiej gościnności dla innych nacji. Nie zabrakło naszej wierności chrześcijańskim wartościom z zawołaniem naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, skierowanym do wszystkich narodów Europy i świata: „Nie lękajcie się!”. Pamiętamy dalszy ciąg tej wypowiedzi Papieża Polaka: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!”. Te słowa brzmią jak memento dla Europy zachwyconej filozofią gender i innymi tego typu wynaturzeniami.

My przed ekranami telewizorów, z drżeniem serca oczekujący na transmisję z tej debaty, wystraszeni, bo przecież ciągle mamy kompleksy – a tu okazało się, że ta wyolbrzymiona Europa nie ma argumentów, jest płytka, czasami wręcz błazeńska. Chyba naprawdę nadszedł czas, o którym mówił Jan Paweł II za św. Faustyną – o „iskrze z Polski”. Za to przywracanie nam, zwykłym Polakom, dumy narodowej – dziękujemy!

2016-01-27 09:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Ksiądz Jerzy Popiełuszko - globalny święty

[ TEMATY ]

bł. Jerzy Popiełuszko

Archiwum

Gdy media całego świata informowały w październiku 1984 r., że w Polsce agenci komunistycznej bezpieki zamordowali katolickiego kapłana, nikt nie przypuszczał, że jest to początek niezwykłego fenomenu - obok św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej ks. Jerzy Popiełuszko jest polskim świętym globalnym. Do jego grobu spontanicznie pielgrzymowało ponad 23 mln osób, w tym papieże, prezydenci i premierzy, politycy i ludzie kultury oraz zwyczajni ludzie ze wszystkich kontynentów. Relikwie męczennika czczone są w ponad tysiącu kościołach na całym świecie, w krajach tak odległych jak Uganda, Boliwia, Peru. W sobotę 19 października przypada 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Siła słabego

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI: negowanie natury człowieka prowadzi do samozniszczenia

2021-09-16 20:53

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

rodzina

małżeństwo

homoseksualizm

Vatican News/AFP

Benedykt XVI

Benedykt XVI

Również człowiek ma naturę, która została mu dana. Jej naruszanie bądź negowanie prowadzi do samozniszczenia – ostrzega Benedykt XVI w refleksji na temat konsekwencji przemian, jakie zachodzą w pojmowaniu małżeństwa i rodziny.

Papież Senior napisał tę analizę w związku z publikacją wyboru jego tekstów, które ukazały się dzisiaj we Włoszech w zbiorze pod tytułem: „Prawdziwa Europa. Tożsamość i misja”. Książkę wstępem opatrzył Papież Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję