Reklama

Niedziela Sandomierska

Spotkanie w Rodzinie

Niedziela sandomierska 5/2016, str. 8

[ TEMATY ]

szkoła

Ks. Adam Stachowicz

Rodzina Szkół im. Jana Pawła II z dziećmi z Ulanowa

Rodzina Szkół im. Jana Pawła II z dziećmi z Ulanowa

Rodzina Szkół św. Jana Pawła II, do której przynależy blisko 50 placówek w całej diecezji, utrzymuje ze sobą stały kontakt w celu zgłębiania i upowszechniania myśli swojego Patrona. Ważne miejsce pośród tych spotkań odgrywa doroczny zjazd przedstawicieli zarządów szkół, który odbył się 14 stycznia w Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Ulanowie. W spotkaniu uczestniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, który podziękował za dotychczasową współpracę Rodzinie Szkół im. Jana Pawła II i życzył dalszego owocnego dzieła wychowania i edukacji młodego pokolenia. Doniosłym momentem podczas zjazdu było podziękowanie ks. Jerzemu Dąbkowi za kilkuletnią opiekę duchową na Rodziną. W imieniu zebranych podziękowania wypowiedziała dyrektor ulanowskiej szkoły Teresa Pracownik. Jak podkreśla ks. Jerzy Dąbek: – Od roku 2007 mam radość towarzyszenia i współpracy w Sandomierskiej Rodzinie Szkół Jana Pawła II. Był to bardzo ciekawy okres pozwalający na poznanie wielu środowisk szkolnych i wspaniałych pedagogów. Dzięki działalności tej wspólnoty można było poznać dorobek i wysiłki wychowawcze placówek oświatowych realizujących swoje zadania w duchu nauczania św. Jana Pawła II. Wspólnie podejmowane inicjatywy przyniosły bardzo dobre owoce i pomogły we wspólnym ubogacaniu się w pracy wychowawczej. Wszystko to dzieje się można powiedzieć w „rodzinnej atmosferze” pomagającej nabierać sił do dalszej pracy – podkreśla ks. Dąbek. Nowym diecezjalnym asystentem został ks. Robert Utnik.

Druga część spotkania należała do dzieci i młodzieży miejscowej szkoły. Przedstawiły sztukę: „Tobie mały Panie” bogato ilustrowaną różnorodnymi układami tanecznymi i choreograficznymi.

2016-01-28 10:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Żyją Jezusem

Niedziela toruńska 11/2016, str. 4-5

[ TEMATY ]

szkoła

ewangelizacja

Archiwum Szkoły Nowej Ewangelizacji

Przy parafii pw. św. Józefa w Toruniu działa Katolickie Stowarzyszenie Apostolskie w Służbie Nowej Ewangelizacji „Wspólnota Pieśń Nowa”. Jedną z form działalności wspólnoty jest prowadzenie Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Toruńskiej św. Jana Umiłowanego Ucznia, która w tym roku obchodzi 20-lecie funkcjonowania.
Z Jolantą Zatorską, wicedyrektorem szkoły, oraz z Izabelą i Tomaszem Chmielewskimi, jednymi z pierwszych członków szkoły, rozmawia Joanna Kruczyńska

JOANNA KRUCZYŃSKA: – Wyjaśnijcie, proszę, co to jest Szkoła Nowej Ewangelizacji (SNE)?

CZYTAJ DALEJ

Patron młodych na dzisiejsze czasy

Niedziela Ogólnopolska 37/2003

[ TEMATY ]

święty

św. Stanisław Kostka

KSM parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu

Święty Stanisław Kostka żyje w sercach młodych

Święty Stanisław Kostka żyje w sercach młodych

18 września przypada święto patrona polskiej młodzieży - św. Stanisława Kostki. Urodził się w 1550 r. w Rostkowie k. Przasnysza (diecezja płocka).
Znany badacz dziejów św. Stanisława Kostki - ks. kan. Janusz Cegłowski zastanawiał się przy jego grobie w Rzymie: „Czy dzisiaj, po kilku wiekach od śmierci, może on być światłem, wskazówką, ostoją w poszukiwaniach, wątpliwościach, zagubieniach czy decyzjach współczesnej młodzieży... Przez tyle lat wydawało mi się, że Stanisław Kostka to przeszłość, to historia Kościoła. Myślałem sobie: Co ma dzisiaj do zaproponowania ten odległy patron młodych, chłopak z XVI stulecia - młodzieży początku XXI wieku, młodzieży nasyconej kulturą absurdu, konsumpcji, seksu i zmysłów; kulturą utraty sensu i wyśmiewanej wiary; kulturą brutalności, przemocy i braku szacunku wobec drugiego człowieka; kulturą niewiary w miłość, w Ojczyznę, w tradycję; kulturą rozpadających się rodzin i przyjaźni; kulturą samotności i rozpaczy, która wyciąga rękę po narkotyk, alkohol lub samobójstwo, i kulturą przerażającej pustki”.

CZYTAJ DALEJ

Papież skierował przesłanie do uczestników warszawskiego spotkania w sprawie ochrony małoletnich

2021-09-18 12:58

[ TEMATY ]

Franciszek

EVTNVatican screenshot

Do stawania się „pokornymi narzędziami Pana w służbie ofiarom wykorzystywania” zachęcił Ojciec Święty uczestników rozpoczynającego się jutro w Warszawie i spotkania zorganizowanego przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i przez Konferencje Episkopatów Europy środkowej i wschodniej: na temat „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję