Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź

Rozmowy o wierze i wychowaniu

Niedziela łódzka 8/2016, str. 8

[ TEMATY ]

spotkanie

Arkadiusz Woźniak

Janina i Jan Dudowie na spotkaniu zorganizowanym przez Księgarnię Wojskową

Janina i Jan Dudowie na spotkaniu zorganizowanym przez Księgarnię
Wojskową

O istocie wspólnej modlitwy, potrzebie okazywania szacunku każdemu człowiekowi i pochylaniu się nad problemami swoich dzieci mówili Janina i Jan Dudowie podczas spotkania promującego książkę „Rodzice Prezydenta”.

Reklama

Jak zaznaczył prof. Jan Duda, książka stanowi przekaz o zwykłych ludziach, wychowujących swoje dzieci, tak by nie zabiegały o stanowiska, ale przede wszystkim by były mądrymi i zdrowymi. Rodzice Andrzeja Dudy podkreślili, że w procesie wychowania starali się zaszczepić swoim dzieciom potrzebę służby innym. Opowiedzieli o praktykowanych w rodzinie zwyczajach pozwalających budować atmosferę wzajemnego zrozumienia i szacunku, i uczących odpowiedzialności. „Jeżeli dajemy miłość, to ta miłość do nas wróci” – podkreśliła prof. Janina Duda. Goście wskazali na dwa wydarzenia opisane w Piśmie Świętym kształtujące właściwą postawę wobec życia: Kazanie na Górze, które kieruje ku wrażliwości względem drugiego człowieka oraz przypowieść o talentach mobilizującą do działania.

Spotkanie zgromadziło licznych słuchaczy, którzy wyrazili gościom ogromną wdzięczność za przekazane świadectwo, a także zapewnili o swoim wsparciu wobec działań Prezydenta. Dyskusję poprowadzili łódzcy działacze opozycji PRL: Marek Gwoździński oraz Józef Śreniowski.

2016-02-18 09:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kalwaria Pacławska: zakończyło się 29. Franciszkańskie Spotkanie Młodych

[ TEMATY ]

młodzi

spotkanie

Bożena Sztajner/Niedziela

W Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla dobiegło końca 29. Franciszkańskie Spotkanie Młodych (FSM). W tym roku zgromadziło ono 800 osób, które przyjechały z różnych stron Polski, by wspólnie się modlić, dyskutować i słuchać koncertów. Z młodzieżą spotkali się znani sportowcy, dziennikarze i artyści. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Odnalezieni”.

Temat, jak zaznaczył dyrektor FSM-u o. Marcin Drąg, wpisuje się w przesłanie trwającego w Kościele Roku Miłosierdzia oraz 1050. rocznicy Chrztu Polski.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: wolność nie jest dana na zawsze i trzeba ją stale zdobywać

2021-08-01 20:03

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Powstanie Warszawskie

Karol Porwich/Niedziela

Abp Marek Jędraszewski

Abp Marek Jędraszewski

Patrzymy z zatroskaniem na to, co się dzieje wokół naszej Ojczyzny. Na imperialne zapędy jednego sąsiada i neopogańską wizję drugiego, przychodzącą z Zachodu – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski w 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

Hierarcha wygłosił kazanie podczas Mszy w intencji poległych i ojczyzny, w bazylice Mariackiej.

CZYTAJ DALEJ

W drodze do Maryi - wyruszyła 41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska

2021-08-03 11:58

Fot. Grzegorz Kryszczuk

Z entuzjazmem i wielką radością w sercach wyruszyła w drogę sztafetowa, 41. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę.

Początkiem pielgrzymowania była Msza św. we wrocławskiej katedrze, której przewodniczył bp Jacek Kiciński. Kapłan wyraził radość z powodu tak licznie zgromadzonych w kościele osób.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję