Reklama

Przed ŚDM

Bądź z nami!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Hasło Światowych Dni Młodzieży w Krakowie: „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią” będzie towarzyszyć również podczas Forum Młodych w Częstochowie, które odbędzie się w dniach 20-24 lipca 2016 r.

Forum Młodych

– Forum zakończymy 25 lipca wyjazdem do Krakowa na spotkanie z Papieżem – mówi Ewa Macała ze Wspólnoty Emmanuel, która od kilku lat angażuje się w organizację Międzynarodowego spotkania. – Po raz pierwszy uczestniczyłam w takim forum 11 lat temu w Wadowicach, myślę, że moja świadoma droga z Panem Bogiem rozpoczęła się właśnie od tego spotkania, wówczas moja świadomość życia w Kościele zdecydowanie wzrosła i jest coraz głębsza. Dziś ja zapraszam i angażuję się w to wydarzenie, bo to zmienia życie – przekonuje.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Forum Młodych to pięć wakacyjnych dni z młodymi ludźmi z całej Europy. W programie będzie czas na to, aby spotkać Boga na modlitwie, adoracji, w radosnym uwielbieniu, w sakramentach czy w trakcie wieczoru miłosierdzia pełnym wyjątkowej atmosfery. W ramach programu będzie można w kameralnych grupach porozmawiać z innymi ludźmi o wierze, o tym wszystkim, co dotyka nas młodych, zastanawia i porusza.

Z radością i uwielbieniem

Reklama

– Modlitwa uwielbienia, żywiołowa i radosna, będzie dominować każdego dnia – zaznacza Ewa Macała. – Na co dzień zapominamy o niej, a to jedna z milszych modlitw Panu Bogu. Często Kościół kojarzy się młodym ludziom ze smutkiem, nakazami, zakazami, myślą, że to życie, które narzuca Kościół jest strasznie trudne, a w gruncie rzeczy wcale tak nie jest. Przykazania służą dobru człowieka, poza tym mamy niesamowicie dużo powodów do radości związanych przede wszystkim z tym, że Chrystus nas odkupił i życie w Jego bliskości jest życiem radości, szczęścia.

Koncert, warsztaty, konferencje

Każdego dnia będziemy uczestniczyć w warsztatach, konferencjach dotykających ważnych tematów związanych z miłością, wiarą, z relacją z Bogiem i drugim człowiekiem. Organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie czasu na zabawę, muzykę i dużo radości.

Na rozpoczęcie Forum w Częstochowie zagra „Trzecia Godzina Dnia”. Konferencję wygłosi ks. Leo Maasburg (od 2003 r. pracuje dla austriackich Papieskich Dzieł Misyjnych, których jest dyrektorem). Przez wiele lat współpracował z Matką Teresą z Kalkuty – jest prawdziwym świadkiem jej świętości.

Zapraszamy

Do udziału w Forum zaproszeni są młodzi z całego kraju, szczególnie młodzież z Częstochowy, bo to tu, w tym mieście, będzie się wszystko działo. Forum będzie odbywało się w ramach Diecezjalnych Dni. Miejsce docelowe to Hala Sportowa przy ul. Żużlowej 4 w Częstochowie.

Organizatorem wydarzenia jest Wspólnota Emmanuel.

Przy zapisach do 30 kwietnia koszt pięciodniowego forum wynosi 75 zł, po 30 kwietnia 95 zł.

Więcej na: www.emmanuel2016.info .

* * *

W Polsce pierwszy raz Wspólnota Emmanuel zorganizowała takie wakacyjne spotkanie w Wadowicach w 2000 r. przed Światowymi Dniami Młodych w Rzymie. Wtedy zebrało się 900 osób, by wspólnie przygotować się do spotkania z Papieżem.

Przez kolejne 7 lat spotykaliśmy się w Wadowicach, potem w 2008 r. w Niepokalanowie, a następnie w Warszawie na czuwaniu „Sydney w Warszawie”.

W 2013 r. spotkanie młodych odbyło się w Częstochowie, równolegle do Światowych Dni Młodzieży w Rio. Przybrało nazwę „Rio in Częstochowa”. W tym roku również spotykamy się w Częstochowie.

2016-04-06 08:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miłość każe dbać o Ziemię

Myślimy często, że pojedyncza osoba niewiele może zrobić dla poprawy stanu przyrody. – Gdyby jednak każdy ograniczył ilość śmieci choćby o 1 czy 2 worki miesięcznie, byłoby to ogromne dobro dla środowiska – przekonuje Olga Zieleniewska, administratorka strony „Wierzący dla Ziemi”

Już od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad stanem Ziemi i ochroną środowiska. Podczas urlopu macierzyńskiego czytałam dużo wiadomości ze świata. Coraz częściej ogarniał mnie niepokój, a nawet lęk o przyszłość i moje dziecko. Co stanie się z Ziemią, ze zniszczoną przyrodą? Czułam przygnębienie z powodu stanu naszej planety; smogu, zanieczyszczeń, śmieci. Kiedy podzieliłam się tymi przeżyciami z przyjaciółkami, okazało się, że mają podobne odczucia i nie wiedzą, co z nimi zrobić – opowiada Olga. Po jakimś czasie wśród kobiet pojawił się pomysł na grupę, która opierać się będzie na dwóch filarach: modlitwie i stopniowej zmianie zachowania na bardziej ekologiczne. – Chcemy w ten sposób odpowiadać na wezwanie papieża Franciszka zawarte w encyklice „Laudato si´” – wyjaśnia Olga i podkreśla: – By być na nowo opiekunami, a nie jedynie zarządcami stworzonego świata. Chrześcijanie nie muszą czuć się zagubieni i osamotnieni w związku z kryzysem ekologicznym. Papież Franciszek uczy nas, prowadzi i wzywa do działania w tym trudnym czasie – przekonuje.
CZYTAJ DALEJ

Nowy dyrektor Biura Prasowego i rzecznik Jasnej Góry

2026-06-23 12:10

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Biuro Prasowe Jasnej Góry

o. Marcin Ciechanowski

o. Marcin Ciechanowski

Został nim o. dr Marcin Ciechanowski. Zastąpił na tym stanowisku o. Michała Bortnika, który obejmuje funkcję prezesa Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Ojciec Ciechanowski paulinem jest od 30 lat. Jest teologiem, rekolekcjonistą, medioznawcą, kompozytorem. Znany jest z pogody ducha i poczucia humoru. Urodził się 12 lipca 1975 r. w Bydgoszczy. Pierwszą profesję zakonną złożył 8 września 1996 r. w Leśniowie. Święcenia prezbiteratu przyjął 8 czerwca 2002 r. na Jasnej Górze. Jest magistrem teologii z zakresu teologii duchowości. W Zakonie Paulinów pełnił różne funkcje: duszpasterza akademickiego, duszpasterza dzieci, opiekuna zespołów młodzieżowych i scholi dziecięcej, prezbitera wspólnot neokatechumenalnych, rekolekcjonisty, przewodnika pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. W latach 2020-26 był podprzeorem Jasnej Góry.
CZYTAJ DALEJ

Pół miliona głosów w sprawie religii i etyki w szkole. Przedstawiciele inicjatywy obywatelskiej u Arcybiskupa Warszawskiego

2026-06-24 15:00

[ TEMATY ]

etyka

religia w szkole

Redakcja

W ogrodach Domu Arcybiskupów Warszawskich odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia Katechetów Świeckich oraz Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla religii i etyki w szkole”. Rozmawiano o sytuacji katechetów, przyszłości lekcji religii oraz potrzebie większego zaangażowania świeckich w życie Kościoła.

Ponad 500 tysięcy podpisów złożonych pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą to głos ludzi zatroskanych o miejsce religii i etyki w polskiej szkole. O dalszych działaniach oraz aktualnej sytuacji nauczycieli religii rozmawiano podczas spotkania, które odbyło się w ogrodach Domu Arcybiskupów Warszawskich. W rozmowie uczestniczyli przedstawiciele Stowarzyszenia Katechetów Świeckich oraz Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla religii i etyki w szkole”: Dorota Chmielewska, Dariusz Kwiecień oraz Andrzej Sosnowski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję