Reklama

Niedziela Częstochowska

Laury dla Plastyka

Niedziela częstochowska 18/2016, str. 5

[ TEMATY ]

konkurs

Michał Kaczyński

Uroczyste wręczenie nagród

Uroczyste wręczenie nagród

Promowanie polskiej biżuterii przede wszystkim z wykorzystaniem bursztynu, prezentacja umiejętności złotników i młodych adeptów, popieranie kształcenia zawodowego w złotnictwie oraz zachęcenie do doskonalenia zawodowego – to cele konkursu „Bursztynowe Rzemiosło” organizowanego przez Krajowy Związek Rzemiosła i Pomorską Izbę Rzemiosła pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wyniki ogłoszono podczas Międzynarodowych Targów „Amberif 2016” w Gdańsku.

W konkursie w kategorii juniorów temat „Podwodny świat” podjęło 25 uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie i 5 z nich zostało nagrodzonych. I tak I nagrodę zdobyła Natalia Smyła za pracę „Skarb Kapitana Nemo”, II – Patryk Caban „Kraken”, III – Wiktoria Pasowska – „W głębinach”, wyróżnienia zaś otrzymały Magdalena Przewoźna – „Bogactwo mórz” i Weronika Krawczyk – „Podmorski skarb”. Promotorami nagrodzonych prac są Radosław Wójcik, nauczyciel projektowania biżuterii, i Jacek Gawlak, nauczyciel zawodu i kierownik pracowni złotniczej. Ponadto szkoła uzyskała certyfikat wydany przez Cech Rzemiosł Artystycznych w Gdańsku, uprawniający do posługiwania się znakiem cechu i potwierdzający najwyższą jakość wykonywanych prac.

11 kwietnia w Zespole Szkół Plastycznych w Częstochowie rozdano puchary i dyplomy nagrodzonym. Dodatkową nagrodą dla laureatów I, II i III miejsca jest zwolnienie z egzaminu praktycznego na papiery czeladnicze, uzyskane w wyniku porozumienia szkoły i Pomorskiej Izby Rzemieślniczej oraz Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników.

Reklama

Dyrektor Anna Maciejowska nie kryje zadowolenia i podkreśla: – Najbardziej satysfakcjonuje mnie to, że w ostatnich kilku latach tak wiele prestiżowych nagród w konkursach i konfrontacjach profesjonalnych zdobywamy w zakresie złotnictwa. Odradzamy jakość, poziom tego kierunku kształcenia oraz prezentujemy się na najważniejszych targach „Amberif” czy Złoto Srebro Czas 2016 w Warszawie.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom i mamy nadzieją, że w najbliższych latach biżuteria młodych adeptów Plastyka z Częstochowy będzie jeszcze bardziej ciekawa.

2016-04-28 10:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Niezwyciężeni 1918 – 2018. Pokolenia Niepodległej”

[ TEMATY ]

konkurs

Wrocław

Mat. prasowe

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza do wzięcia udziału w konkursie edukacyjnym ,,Niezwyciężeni 1918 – 2018. Pokolenia Niepodległej”. Konkurs skierowany jest do ludzi młodych: uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, polonijnych oraz członków organizacji młodzieżowych (np. harcerstwa, Związku Strzeleckiego, itp.).

Jego celem jest zainteresowanie młodego pokolenia najnowszą historią Polski przez zachęcenie do poszukiwań w swoich miejscowościach osób odznaczonych Krzyżem bądź Medalem Niepodległości – zasłużonych w walce o niepodległość oraz odkrywania ich historii. Zadaniem uczestników jest zebranie informacji o bohaterze (zdjęcia, pamiątki, dotarcie do krewnych) oraz przedstawienie wyników swoich poszukiwań jako: plakatu edukacyjnego, filmu czy vloga. Wyniki swojej pracy należy także upowszechnić – przedstawiając swojego bohatera społeczności lokalnej lub szkolnej.

CZYTAJ DALEJ

O św. Mikołaju naukowo

2022-12-06 05:00

[ TEMATY ]

konferencja

św. Mikołaj

Głogów

ks. Rafał Witkowski

5 grudnia, w przeddzień ogłoszenia św. Mikołaja patronem Miasta Głogowa w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa odbyła się konferencja „Święty Mikołaj Biskup patronem miasta Głogowa”.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Abp Grzegorz Ryś o św. Mikołaju

2022-12-06 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Życzę wam, drogie dzieci i wam drodzy dorośli, żeby wasze przychodzenie do Kościoła uczyniło z was dobrych ludzi tak, jak to przychodzenie Mikołaja do Kościoła uczyniło go dobrym człowiekiem, i to znacznie wcześniej niż został biskupem – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję