Reklama

Niedziela Podlaska

Stanąć w prawdzie, by wyjść z uzależnienia

Biskup drohiczyński Tadeusz Pikus 29 kwietnia odwiedził Siemiatyckie Stowarzyszenie Abstynentów „Ignis”

Niedziela podlaska 20/2016, str. 1

[ TEMATY ]

stowarzyszenie

wizyta

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Członkowie stowarzyszenia z rodzinami i przyjaciółmi powitali Pasterza diecezji chlebem i solą

Członkowie stowarzyszenia z rodzinami
i przyjaciółmi powitali Pasterza diecezji
chlebem i solą

Członkowie stowarzyszenia z rodzinami i przyjaciółmi powitali Pasterza diecezji chlebem i solą. W spotkaniu uczestniczyli też proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach ks. Stanisław Ulaczyk, który przed laty był jednym z założycieli stowarzyszenia, i duszpasterz trzeźwości ks. Krzysztof Kościelecki.

Reklama

Spotkanie rozpoczął wspólny śpiew „Modlitwy o pogodę ducha”, której słowa bardzo bliskie osobom uzależnionym poruszyły też Księdza Biskupa. Następnie o działalności stowarzyszenia opowiedział Waldemar. Mówił on o wychodzeniu z nałogu, o wsparciu, jakiego potrzebują osoby uzależnione, i pomocy, na jaką mogą liczyć w klubie. Przedstawił też działającą w Siemiatyczach od kilku miesięcy grupę Al-Anon „Atena”, którą jest grupą samopomocową i skupia rodziny i przyjaciół alkoholików.

W dalszej części spotkania sprawowano Nieszpory. Po czytaniu zaczerpniętym z Nowego Testamentu bp Pikus wygłosił homilię, w której zwrócił uwagę, że Kościół prawosławny stoi właśnie u progu świąt wielkanocnych i podkreślił, że zmartwychwstanie jest największą prawdą chrześcijaństwa, jest otwarciem drzwi człowiekowi do życia wiecznego z Bogiem w szczęściu wiecznym. Cytując słowa psalmu: „Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą”, mówił że nasze życie możemy porównać do domu. Dlatego kiedy zastanawiamy się, na czym wznosimy dom, zastanawiamy się też, na czym budujemy dom naszego życia, czy budujemy go sami, czy wespół z Panem Bogiem. – Każdy z nas ma jedno życie i chodzi o to, aby go nie zmarnować. Każdy z nas jest darem Boga, natomiast to, co czynimy, to nasz dar dla Boga – podkreślił. Pasterz diecezji mówił też o zniewoleniach, nałogach i o tym, jak ważne są wola i modlitwa, by wyzwolić się z nałogu i w konsekwencji być człowiekiem wolnym. Zwracał też uwagę, jak ważne w życiu każdego człowieka są przyjaźń i miłość, które nadają mu sens. Na koniec prosił, by nigdy nie tracić nadziei.

Pełne serdecznych rozmów spotkanie zakończyła agapa.

2016-05-12 09:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sekretarz stanu USA przybył do Polski

Sekretarz stanu USA Michael Pompeo przybył do Polski. Pompeo, weźmie udział w obchodach stulecia Bitwy Warszawskiej; spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim. Szef amerykańskiej dyplomacji oraz szef MON podpiszą umowę o współpracy wojskowej.

Przed południem amerykański sekretarz stanu zostanie przyjęty przez premiera Mateusza Morawieckiego. Szef polskiego rządu będzie rozmawiał z Pompeo na temat polsko-amerykańskiej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa. W czasie spotkania poruszone zostaną także kwestie międzynarodowe, w tym dotyczące wydarzeń na Białorusi. Politycy będą rozmawiać również o sytuacji w regionie Europy Wschodniej, relacjach transatlantyckich oraz tematach globalnych" - poinformował w komunikacie przesłanym PAP rzecznik rządu Piotr Müller.

Następnie szefa dyplomacji USA przyjmie w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda. Politycy omówią m.in. sytuację na Białorusi i zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w Inicjatywę Trójmorza. Następnie w obecności prezydenta Dudy Pompeo oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpiszą umowę o wzmocnionej współpracy obronnej (Enhanced Defence Cooperation Agreement).

Umowa ułatwi ona dalsze pogłębienie współpracy wojskowej, w tym dotyczącej zwiększenia obecności żołnierzy USA w Polsce. Na początku sierpnia zapowiedziano ulokowanie w Polsce wysuniętego dowództwa V Korpusu Wojsk Lądowych USA. Obecnie w Polsce działa amerykańskie dowództwo dywizji.

Po spotkaniu z prezydentem, Pompeo weźmie udział w uroczystej odprawie wart na pl. Piłsudskiego w Warszawie, która odbędzie się w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Popołudniu Pompeo spotka się z szefem polskiej dyplomacji Jackiem Czaputowiczem. Po rozmowie obaj dyplomaci spotkają się z mediami na konferencji prasowej.

Mike Pompeo przebywa obecnie z wizytą w Europie, a przed przyjazdem do Polski jego program obejmuje wizyty w Czechach, Słowenii i Austrii.(PAP)

autor: Marzena Kozłowska

mzk/ mhr/

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa o łaski za przyczyną św. Ojca Pio

2020-09-23 07:17

[ TEMATY ]

modlitwa

Archiwum o. Kapucynów/Niedziela

O Jezu, pełen łaski i miłosierdzia, Ty dla zbawienia dusz ludzkich podjąłeś mękę i umarłeś na krzyżu, aby wyjednać przebaczenie grzechów; pokornie błagam Cię: za przyczyną św. Ojca Pio, kapłana i stygmatyka, który wielkodusznie Ci służył, poświęcał swe życie i cierpiał dla ratowania grzeszników, udziel mi przebaczenia moich win i łaski...       

Dla większej chwały Twojej racz go wsławić chwałą świętości i przyciągnij wszystkich ludzi do swego miłującego Serca. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.             

"Chwała Ojcu..." - 3 razy.  

CZYTAJ DALEJ

Zaproszenie w czasach niepewności

2020-09-24 23:14

archiwum organizatorów

Już po raz drugi Konferencja Episkopatu Polski w osobie Przewodniczącego Rady d/s Społecznych abp. Józefa Kupnego zaprasza przedsiębiorców z całej Polski na II Ogólnopolską Pielgrzymkę, na Jasną Górę.

„Pielgrzymki Przedsiębiorców” od hasłem „Pod Twoją obronę! Zawierzam Tobie moja firmę”, odbędzie się w niedzielę 4 października. Organizatorzy: Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent” oraz Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów „Nostra Res” napisali: „Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy prowadzą swoje firmy, bez względu na ich wielkość czy branżę. Zapraszamy także freelancerów i przedstawicieli wolnych zawodów…” Odnosząc się do aktualnej sytuacji, stwierdzają: „Każdemu z nas towarzyszy niepewność jutra i borykamy się z podobnymi problemami. Dodatkowo nasze społeczeństwo mierzy się z nową sytuacją i skutkami zamrożenia gospodarki. Osoby przedsiębiorcze, pracodawcy, ludzie z inicjatywą, odpowiadają nie tylko za własne rodziny, ale często też za pracowników i ich rodziny. Mimo trudnych czasów, w których przyszło im prowadzić swoją działalność, chcą mieć nadzieję i być silni. Wychodząc naprzeciw tym pragnieniom 4 października 2020 r. mogą zawierzyć swoje firmy Bogu przez Niepokalane Serce Maryi.

W spotkaniu, jako goście specjalni, wystąpią : Ks. Wojciech Węgrzyniak i dziennikarz ekonomiczny Jacek Krzemiński. Organizatorzy apelują: „Przedsiębiorcy, bądźmy razem! Jasna Góra to miejsce, gdzie od wieków dzieją się cuda! Zanieśmy tam Bogu wszystkie nasze radości, sukcesy i problemy.”

Więcej szczegółów, w tym rejestracja i szczegółowy program pielgrzymki, na: www.pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję