Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Wierni wołaniu z Fatimy

Blisko 100 lat temu, w 1917 r., w Fatimie troje pastuszków: Łucja, Franciszek i Hiacynta ujrzało Matkę Bożą. Matka Najświętsza spotykała się z dziećmi od maja do października każdego 13 dnia miesiąca. W lipcu Matka Boża powiedziała do dzieci: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca jest odpowiedzią na prośbę Maryi o modlitwę w te dni.

Wynagrodzenie w Dubie

W modlitwę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi Panny poprzez nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca włączyła się po raz kolejny parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Dubie.
Inauguracja tegorocznych nabożeństw pierwszosobotnich rozpoczęła się w I sobotę maja. Uroczystej Eucharystii z Komunią św. wynagradzającą przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Krzysztof Hawro, redaktor „Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej” i autor katechez maryjnych, które w każdą sobotę słyszymy na antenie Katolickiego Radia Zamość.
– W trwającym Roku Miłosierdzia musimy sobie uświadomić potrzebę pokuty i nawrócenia. Do tego wzywała Matka Boża w Fatimie. Człowiek, który podejmuje trud wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, musi wejść na drogę pokuty i nawrócenia. Nie ma bowiem prawdziwego wynagrodzenia krzywdy bez zrozumienia prawdy o grzechu, bez poznania uczynionego zła, bez wejścia na drogę poprawy – wskazał Kaznodzieja.

Adoracja i medytacja

Włączając się w szeregi tych wspólnot i parafii, które wynagradzają Sercu Najświętszej Maryi Panny, podjęliśmy się w Dubie realizacji wołania z Fatimy, w którym Matka Boża prosiła także o modlitwę różańcową. Tej modlitwie przewodniczył ks. proboszcz Witold Mikulski, a rozważania tajemnic światła prowadziła młodzież naszej parafii. Po modlitwie różańcowej, spełniając kolejny warunek, jaki wskazała Matka Boża, trwaliśmy na medytacji, którą poprowadził ks. Arkadiusz. Po adoracji Najświętszego Sakramentu i medytacji udaliśmy się w procesji wokół kościoła, śpiewając Litanię Loretańską. W rękach wiernych płonęły świece, a na ramionach strażaków niesiona była figura Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo zakończyliśmy apelem fatimskim.

2016-05-19 13:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Płock: nabożeństwo ekspiacyjne za profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej

[ TEMATY ]

nabożeństwo

Marcin Mazur/episkopat.pl

Nabożeństwo ekspiacyjne za profanację wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej sprawowano wieczorem 29 kwietnia w płockim kościele parafii św. Maksymiliana Kolbego. Na jej terenie kilka dni wcześniej rozwieszono plakaty przedstawiające Matkę Bożą z Dzieciątkiem Jezus z aureolami w kolorach tęczy: - Chcemy wynagradzać Tobie i Maryi za nasze grzechy a szczególnie za sprofanowanie Najświętszego Wizerunku Jasnogórskiego – zwrócił się biskup płocki Piotr Libera słowami modlitwy do Jezusa Chrystusa.

Na początku nabożeństwa proboszcz parafii ks. Tadeusz Łebkowski wraz z wiernymi zwrócił się do Boga m.in. aby ten wybawił ludzi od niewypełniania Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego, profanowania świętych obrazów, znieważania słowem, obrazem i czynem macierzyńskiego oblicza Królowej Polski, bluźnierstw przeciwko Bogu, od nienawiści, wszelkich rodzajów niesprawiedliwości, deptania Bożych przykazań, usiłowań zniszczenia prawdy o Bogu w ludzkich sercach czy grzechów przeciw Duchowi Świętemu

CZYTAJ DALEJ

Październik - nowy (różańcowy) początek!

2022-09-30 09:18

[ TEMATY ]

duchowość

modlitwa

Maryja

rożaniec

Foto: CANVA

Październik to nie tylko początek (często niechcianej i mało lubianej) jesieni. To przede wszystkim miesiąc, który może stać się dla nas prawdziwie nowym początkiem. Matka Boża tak często prosi nas: „Odmawiajcie Różaniec”… Październik to doskonały czas na to, aby tę prośbę potraktować naprawdę na serio.

W tym roku na ten szczególny miesiąc maryjny Instytut Niedziela poprzez swoje wydawnictwo „Bibliotekę Niedziela” przygotował coś wyjątkowego. Rozważania „Różańcem przez Słowo” napisane przez ks. Michała Lubowickiego stają się swoistą wędrówką z różańcem w ręku przez październikowe Czytania, które daje nam liturgia Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

Premier Morawiecki: otwarcie Baltic Pipe przejdzie do historii

2022-10-02 12:36

[ TEMATY ]

Mateusz Morawiecki

Baltic Pipe

facebook.com/MorawieckiPL

Otwarcie gazociągu Baltic Pipe jest jednym z wydarzeń, które nie tylko przejdą do historii, a nawet historię będą kształtować - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w niedzielnym podcaście opublikowanym w mediach społecznościowych.

Szef polskiego rządu podsumowując mijający tydzień zauważył, że obfitował on w wydarzenia, "które nie tylko przejdą do historii, co nawet historię będą kształtować przez kolejne lata i dekady". Za najważniejsze uznał otwarcie we wtorek gazociągu łączącego Polskę z Szelfem Norweskim, którym od soboty popłynął już gaz do Polski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję