Reklama

To jest sukces

2016-06-22 09:08

pr
Niedziela Ogólnopolska 26/2016, str. 41

Ponad 9 mln pielgrzymów odwiedziło Rzym i przeszło przez Bramy Miłosierdzia w 4 bazylikach większych w Roku Świętym Miłosierdzia – poinformowała odpowiedzialna za przebieg wszystkich wydarzeń centralnych Roku Jubileuszowego Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. To bardzo dużo – podkreśla zajmujący się sprawami Watykanu i religii w ogólności portal turyńskiej „La Stampy” – Vatican Insider.

Liczba pielgrzymów jest szczególnie imponująca, jeśli weźmie się pod uwagę kilka czynników obiektywnych, które – obawiano się tego – mogły stanowić barierę dla pielgrzymów. Pierwszy to fakt zagrożenia terrorystycznego.

Reklama

Rok Jubileuszowy był w pewien sposób zagrożony również przez kryzys polityczny w Rzymie, gdzie zmieniła się ekipa zarządzająca magistratem – opóźniło to wiele prac, ale jak się okazało, nie wpłynęło jednak na liczbę pielgrzymów.

Za nami już 7 miesięcy Roku Świętego Miłosierdzia. Zakończenie zaplanowano na 20 listopada br. Do tego czasu jest jeszcze kilka wydarzeń, które powinny zgromadzić dziesiątki, a nawet setki tysięcy pątników. Największym, jak się przewiduje, będzie kanonizacja bł. Matki Teresy z Kalkuty 4 września. Jeśli weźmie się nadto pod uwagę, że w zamyśle Ojca Świętego było, iż Rok Jubileuszowy ma być przeżywany przede wszystkim w diecezjach, i zliczy wszystkich uczestników na całym globie, można powiedzieć, że był to bardzo dobry pomysł, a efekty można nazwać sukcesem.

Reklama

Rzecznik KEP: jednoznaczna dezaprobata wobec aktów agresji w Białymstoku

2019-07-21 18:12

BPKEP / Warszawa (KAI)

Przemoc i pogarda w żadnym przypadku nie mogą być usprawiedliwiane i akceptowane. Trzeba wyrazić jednoznaczną dezaprobatę wobec aktów agresji, takich jak te, które miały miejsce w Białymstoku – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Episkopat.pl

Rzecznik KEP przypomniał wypowiedź przewodniczącego Episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego, opublikowaną na łamach tygodnika katolickiego „Niedziela”, dostępnym od 17 lipca: „Osoby te nie są w pierwszym rzędzie gejami, lesbijkami, biseksualistami czy transseksualistami – one są przede wszystkim naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które chce On doprowadzić do zbawienia”.

Przewodniczący Episkopatu dodał: „W imię wierności naszemu Zbawicielowi i w imię miłości do naszych sióstr i braci musimy jednak głosić całą Ewangelię – nie unikając wymagań, które ona niesie, i nie przestając nazywać śmiertelnym grzechem tego, co nim w istocie jest. Gdybyśmy tak nie czynili, okradalibyśmy naszych bliźnich z prawdy, która także im się należy”.

„Każda forma agresji jest wbrew nauce Jezusa Chrystusa. Szacunek należy się każdemu człowiekowi bez względu na jego poglądy” – powiedział rzecznik Episkopatu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Nowy członek Papieskiej Akademii Nauk

2019-07-22 20:36

vaticannews.va / Watykan (KAI)

Papież Franciszek mianował nowego członka Papieskiej Akademii Nauk. Został nim urodzony w Rumunii niemiecki naukowiec Stefan Walter Hell, laureat Nagrody Nobla.

Krzysztof Hawro

Nowy członek Papieskiej Akademii Nauk doktoryzował się z fizyki na uniwersytecie w Heidelbergu. Następnie pracował w Turku w Finlandii oraz w Oxfordzie w Wielkiej Brytanii. Od 2002 r. jest dyrektorem Instytutu Maxa Plancka w Getyndze, a od 2017 także w Heidelbergu. W 2014 r. wraz z dwoma innymi uczonymi otrzymał nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za rozwój mikroskopii fluorescencyjnej.

Stefan Walter Hell ma 57 lat, jest żonaty i ma czworo dzieci.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem