Reklama

Przed ŚDM

Mobilizacja do ewangelizacji

W głoszeniu Ewangelii pojawia się niebezpieczeństwo, że będziesz chciał kogoś przekonywać. My nie mamy być sprzedawcami, ale świadkami i rybakami – powiedział Ulf Ekman podczas rekolekcji „Dla nas i całego świata” w Krakowie-Łagiewnikach 18 czerwca. – Musi być w twoim życiu coś, co innych przyciągnie. To Chrystus, który żyje w nas przez chrzest święty, Eucharystię, wiarę i Ducha Świętego; On ma zdolność pokazania siebie innym przez ciebie. Bóg może użyć tego, o czym ty myślisz, że nie działa, jakichś szczególików, np. uśmiechu. Nie chodzi tu o słowa pełne sztucznego napięcia, czasami wystarczy powiedzieć: Jezus cię kocha! Światowe Dni Młodzieży to mobilizacja młodych do stałej ewangelizacji całego świata – dodał Ekman i zachęcił: – Nie zostawaj w domu, przyjedź! Jeśli nie masz pieniędzy, poproś o pomoc, pożycz, wsiadaj w pociąg i przyjeżdżaj, a to zmieni twoje życie!

Według Ekmana, w dialogu ekumenicznym powinniśmy budować atmosferę miłości, w której będziemy kochać się wzajemnie i ufać sobie. – Kościół silny to Kościół uporządkowany. To kwestia służenia sobie nawzajem, a nie chęci dominowania nad drugim i udowadniania swoich racji. Wierzę, że cały świat potrzebuje Kościoła katolickiego. Być w stanie przyjmować sakramenty to wielki dar od Boga – powiedział.

2016-06-29 08:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warto przeczytać

„Idealna dziewczyna” to historia dziewczyny pełnej marzeń, pragnień, dążeń. To także historia dziewczyny poranionej i zagubionej. Jennifer Strickland prezentuje w niej drogę do prawdziwego piękna i doskonałości. Nie takiej, jakiej oczekuje świat, ale takiej, jaką daje Bóg. Pokazuje, z czym wiąże się sława i pragnienie bycia piękną, doskonałą, adorowaną, i co daje wolność od ludzkiej opinii, kariery i wielkich pieniędzy. Nie chce zniechęcać do zdobywania kariery, ale przestrzega przed konsekwencjami takiej decyzji. Co więcej – chce i tobie dziś powiedzieć, że niezależnie od tego, co właśnie przeżywasz, w jakim położeniu się znajdujesz, jak bardzo chcesz być doskonała, podziwiana, ten świat tego nie da. To wszystko może dać jedynie Bóg.

CZYTAJ DALEJ

Łask: Niezwykły dar Arcybiskupa Seniora

2022-11-29 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Arcybiskup Senior Władysław Ziółek na ręce burmistrza Łasku Gabriela Szkudlarka przekazał dar dla miasta – obraz przedstawiający kolegiatę – główny obiekt sakralny w mieście i największy skarb ziemi łaskiej.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Polska Stasiaka

2022-11-30 09:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

W Instytucie Europejskim znany i lubiany dziennikarz Wiktor Świetlik prezentował swoją najnowszą książkę pt. „Polska Stasiaka”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję