Reklama

Wczoraj • dziś • jutro

Eurokraci na naszą zgubę

Niejaki Mikołejko, posługujący się profesurą – co dla Pana Niedzieli już od dawna przestało być gwarancją nie tylko autorytetu, ale też elementarnej rozumności – określił ludzi głosujących za obecną władzą jako „chamów”. Pan Niedziela zatem – jako „cham” z wyższym wykształceniem, który zagłosował na PiS przeciwko nieautentycznym politycznym partiom, zakładanym przez jawne i niejawne wpływowe peerelowskie środowiska – postanowił ustosunkować się do gorącego tematu Brexitu. Przypomniał sobie dawny podział w łonie PZPR, w którym antagonistami „chamów” były „żydy”. Czyżby Mikołejko „et consortes” uważali się za szczególnie wybraną część polskiego społeczeństwa? – pomyślał przekornie Niedziela. Tak więc ci przeciwnicy „chama” – deliberował – mówią coś o dobrostanie unijnych koncepcji rugowania państw narodowych i ukazują niebezpieczeństwo wyjścia ze Zjednoczonego Królestwa np. Szkotów czy też podobnych ambicji Katalończyków w Hiszpanii. Postulowanie europejskiego superpaństwa – zapewne ze stolicą w Berlinie – można by przyjąć, ale pod warunkiem gwarancji sukcesu takiego projektu. Jednak efekty dotychczasowej polityki europejskiej pod dyktando Niemiec są przerażające, choćby w kwestii imigrantów. Współczesne Niemcy niszczą dziedzictwo Konrada Adenauera swoją zideologizowaną i jednocześnie egoistyczną wizją zjednoczonej Europy. Multikulti traktowane jest przez lewicę jak sakrament religii poprawności politycznej, co może się skończyć co najmniej Islamską Republiką Niemiecką albo europejską wojną domową. W końcu europejskie społeczeństwa się przebudzą i ocalą projekt współpracujących państw Europy. A jak na razie swoją narrację narzucają lewackie środowiska, które imputują prawicy zupełną dezorientację, mówiąc, że „wobec dzisiejszej eksplozji szowinizmu Europa potrzebuje nadziei na nowy socjalny i demokratyczny projekt, niezostawiający Europejczyków samych w obliczu galopującej globalizacji, przepływów kapitałów, potęgi banków i koncernów”. To podsumowanie artykułu lewackiego autora wystawia świadectwo nie tyle dezorientacji samego środowiska, które on reprezentuje, ile niezrozumienia tego, co się wyprawia z Europą. Diagnoza, że jeszcze bardziej zjednoczona Europa będzie remedium na rosnącą potęgę korporacji i banków oraz globalizacji, jest pomyleniem przyczyn i skutków. To właśnie wielka finansjera będzie beneficjentem tak forsowanej zjednoczonej Europy, bo przecież kapitał ma swoją narodowość. Ale tak się zawsze dzieje, kiedy odchodzi się od uniwersalnych wartości na rzecz stanowionych zasad i promowania działań prowadzących do unicestwienia samych pomysłodawców. Europa kierowana z Brukseli poprzez coraz bardziej wpływowy Berlin jest jak narkoman na haju: pragnie coraz większych dawek poprawności politycznej, multikulti, gender, likwidacji państw narodowych aż do swego unicestwienia. Niech nas Bóg chroni od takich przywódców! W Polsce już zostali odsunięci od władzy, czas na innych. Dobra zmiana w Europie będzie gwarancją jej ocalenia.

2016-07-05 10:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowa Para diecezjalna Domowego Kościoła

2020-08-06 23:17

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

Domowy Kościół

Para diecezjalna

Fb/Pawel Gradziuk

Joanna i Paweł Gradziukowie

Biskup Tadeusz Lityński wskazał nową Parę diecezjalną Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. Joanna i Paweł Gradziukowie z Siedliska rozpoczynają posługę, która potrwa trzy lata.

W czerwcu odbyło się spotkanie Kręgu Diecezjalnego Domowego Kościoła, który wybrał trzy małżeństwa, jako kandydatury na nową Parę diecezjalną. Spośród nich Ksiądz Biskup wskazał właśnie Joannę i Pawła. Na co dzień formują się kręgu Domowego Kościoła. Oboje są członkami stowarzyszenia "Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej", a także Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Posługują w Diecezjalnej Diakonii Rekolekcyjnej Ruchu Światło-Życie.

Dotychczas posługę Pardy diecezjalnej pełnili Anna i Mariusz Mazurkowie. Ich kadencja upłynęła w czerwcu.

CZYTAJ DALEJ

Papież rozszerza jurysdykcję patriarchów na Półwyspie Arabskim

2020-08-07 20:26

[ TEMATY ]

papież Franciszek

patriarcha

Półwysep Arabski

Vatican News

Papież Franciszek rozszerzył jurysdykcję Katolickich Patriarchów Wschodnich na Półwyspie Arabskim, który obejmuje wikariaty apostolskie Arabii Północnej i Południowej. Jest to odpowiedź Ojca Świętego na prośbę samych patriarchów uwzględniającą większe duchowe dobro wiernych oraz historyczne prerogatywy ich jurysdykcji na tym terytorium. Ich troska duszpasterska o wiernych obrządków wschodnich ma być realizowana w ścisłej współpracy z wikariuszami apostolskimi.

To nowe postanowienie dotyczy sześciu Kościołów patriarchalnych tradycji wschodniej: koptyjskiego, maronickiego, syryjskiego, melchickiego, chaldejskiego oraz ormiańskiego. Bez uszczerbku dla prerogatyw reprezentantów papieskich, to wikariusze apostolscy są przedstawicielami Kościoła katolickiego wobec władz politycznych swoich krajów. I to do nich patriarchowie wschodni mogą odwoływać się w sprawach tej natury. W kontekście zdecydowanej większości muzułmańskiej w regionie oraz wobec różnorodności tradycji, Kościół poprzez obecny reskrypt pragnie wspierać komunię oraz ochronę i promocję wspólnej wizji działania duszpasterskiego, zrozumienia i współpracy.

Chodzi także o skuteczne zapobieganie mnożeniu się rozmówców wobec przestawicieli władz politycznych. Tutaj głównymi partnerami ze strony Kościoła katolickiego pozostają reprezentanci papiestwa oraz wikariusze apostolscy. W myśl reskryptu Kościoły patriarchalne będą mogły sprawować bezpośrednią opiekę nad wiernymi, którzy od 2003 r. znajdowali się pod opieką łacińskich wikariuszy apostolskich. Jednoczesnie Kościoły łacińskie i wschodnie mogą teraz, w bardziej skoordynowany sposób podejmować posługę na rzecz emigrantów w regionie, aby mogli usłyszeć Ewangelię oraz być otoczeni opieką przez swoich prawowitych pasterzy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję