Reklama

Wczoraj • dziś • jutro

Eurokraci na naszą zgubę

2016-07-05 10:12

Zdzisław Skotnicki
Niedziela Ogólnopolska 28/2016, str. 42

Niejaki Mikołejko, posługujący się profesurą – co dla Pana Niedzieli już od dawna przestało być gwarancją nie tylko autorytetu, ale też elementarnej rozumności – określił ludzi głosujących za obecną władzą jako „chamów”. Pan Niedziela zatem – jako „cham” z wyższym wykształceniem, który zagłosował na PiS przeciwko nieautentycznym politycznym partiom, zakładanym przez jawne i niejawne wpływowe peerelowskie środowiska – postanowił ustosunkować się do gorącego tematu Brexitu. Przypomniał sobie dawny podział w łonie PZPR, w którym antagonistami „chamów” były „żydy”. Czyżby Mikołejko „et consortes” uważali się za szczególnie wybraną część polskiego społeczeństwa? – pomyślał przekornie Niedziela. Tak więc ci przeciwnicy „chama” – deliberował – mówią coś o dobrostanie unijnych koncepcji rugowania państw narodowych i ukazują niebezpieczeństwo wyjścia ze Zjednoczonego Królestwa np. Szkotów czy też podobnych ambicji Katalończyków w Hiszpanii. Postulowanie europejskiego superpaństwa – zapewne ze stolicą w Berlinie – można by przyjąć, ale pod warunkiem gwarancji sukcesu takiego projektu. Jednak efekty dotychczasowej polityki europejskiej pod dyktando Niemiec są przerażające, choćby w kwestii imigrantów. Współczesne Niemcy niszczą dziedzictwo Konrada Adenauera swoją zideologizowaną i jednocześnie egoistyczną wizją zjednoczonej Europy. Multikulti traktowane jest przez lewicę jak sakrament religii poprawności politycznej, co może się skończyć co najmniej Islamską Republiką Niemiecką albo europejską wojną domową. W końcu europejskie społeczeństwa się przebudzą i ocalą projekt współpracujących państw Europy. A jak na razie swoją narrację narzucają lewackie środowiska, które imputują prawicy zupełną dezorientację, mówiąc, że „wobec dzisiejszej eksplozji szowinizmu Europa potrzebuje nadziei na nowy socjalny i demokratyczny projekt, niezostawiający Europejczyków samych w obliczu galopującej globalizacji, przepływów kapitałów, potęgi banków i koncernów”. To podsumowanie artykułu lewackiego autora wystawia świadectwo nie tyle dezorientacji samego środowiska, które on reprezentuje, ile niezrozumienia tego, co się wyprawia z Europą. Diagnoza, że jeszcze bardziej zjednoczona Europa będzie remedium na rosnącą potęgę korporacji i banków oraz globalizacji, jest pomyleniem przyczyn i skutków. To właśnie wielka finansjera będzie beneficjentem tak forsowanej zjednoczonej Europy, bo przecież kapitał ma swoją narodowość. Ale tak się zawsze dzieje, kiedy odchodzi się od uniwersalnych wartości na rzecz stanowionych zasad i promowania działań prowadzących do unicestwienia samych pomysłodawców. Europa kierowana z Brukseli poprzez coraz bardziej wpływowy Berlin jest jak narkoman na haju: pragnie coraz większych dawek poprawności politycznej, multikulti, gender, likwidacji państw narodowych aż do swego unicestwienia. Niech nas Bóg chroni od takich przywódców! W Polsce już zostali odsunięci od władzy, czas na innych. Dobra zmiana w Europie będzie gwarancją jej ocalenia.

Reklama

Pan Bóg wycenił mnie na Parkinsona

2019-04-30 09:16

Łukasz Krzysztofka
Edycja warszawska 18/2019, str. 6

Dobrze znają go ci, którzy poszukują odpowiedzi na kwestie praktyki wiary w życiu codziennym. Ks. Piotr Pawlukiewicz daje teraz swoim życiem odpowiedź na najtrudniejsze pytanie – o sens krzyża i cierpienia

Artur Stelmasiak
Ks. Piotr Pawlukiewicz wycofuje się z dotychczasowych form duszpasterzowania

Znany kaznodzieja i rekolekcjonista w rozmowie z Pawłem Kęską ze Stacji 7 swój krzyż nazwał wprost – pan Parkinson. – Zawitał w moim domu po cichu. Kiedy się o nim dowiedziałem, to już się trochę rozgościł. Na razie ta choroba da się jeszcze jakoś zepchnąć na bok, da się pracować – mówił kapłan, który o swojej chorobie dowiedział się w 2007 r. Nie poddaje się jej jednak.

Ks. Pawlukiewicz uważa, że krzyż od Jezusa jest pomocą w osiągnięciu nieba. – Pan Bóg wycenił mnie na Parkinsona i przyjąłem tę wycenę. Robię co mogę, co będzie, zobaczymy. Co tu się martwić jutrzejszym dniem, jeżeli dzisiejszy może się skończyć przed północą – powiedział rekolekcjonista. – Chrystus daje ci krzyż doważony do ciebie, lekarstwo na zamówienie.

Były duszpasterz parlamentarzystów przyznał, że obecnie robi dużo badań medycznych i wycofuje się ze sposobów duszpasterzowania, które prowadził, poszukując innych. – Chciałbym zmienić akcenty homiletyczne. Mówić o rzeczach, których kiedyś się bałem, o tym, kiedy człowiek jest bezradny, bezsilny, kiedy słyszy, że choroba jest nieuleczalna. Dopóki mnie ludzie rozumieją, dopóki rozumieją moje słowa, to w imię Chrystusa będę głosił Ewangelię – podkreśla.

Ks. Pawlukiewicz stara się teraz nie odprawiać Mszy św. publicznie, ponieważ choroba ma różne kaprysy. Eucharystię odprawia sam u siebie.

Choroba Parkinsona należy do najpoważniejszych schorzeń ośrodkowego układu nerwowego. Jej objawy to przede wszystkim ograniczenie ruchu oraz drżenie. Leczenie choroby Parkinsona jest możliwe, jednak nie da się wyleczyć jej całkowicie. Po pewnym czasie doprowadza do inwalidztwa. Zmagał się z nią św. Jan Paweł II.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Bp Dec: ideologia gender zmierza do zniszczenia rodziny

2019-12-07 19:50

ako / Toruń (KAI)

- Ideologia gender zmierza do zniszczenia rodziny – powiedział bp Ignacy Dec. W pierwszą sobotę grudnia, ordynariusz diecezji świdnickiej wygłosił katechezę z cyklu “ Z Kościołem w III Tysiąclecie” w studiu Radia Maryja w Toruniu. 7 grudnia rozgłośnia świętowała 28. rocznicę powstania.

Ks. Daniel Marcinkiewicz

Podczas katechezy hierarcha mówił m. in. o przemianach ostatnich dziesiątków lat. - Obserwacja bieżących wydarzeń wskazuje, że walka z prawdą i dobrem nie ustała. Szatan nie opuścił ziemi, nie wyjechał na urlop, wcielił się w nowych ludzi, którzy pod pozorem wzniosłych haseł chcą budować nowy świat bez Boga. Obrali sobie za cel dechrystianizację Europy. Widać, że w świecie ma miejsce zorganizowana i zaplanowana akcja zmierzająca do zniszczenia naszej cywilizacji chrześcijańskiej, zwłaszcza łacińskiej, poniekąd też i całej kultury euroatlantyckiej.

- Wiemy, że wszelkie poprawianie Pana Boga kończy się tragiczne dla ludzi. Nie udało się zniszczyć rodziny przez aborcję i antykoncepcję i podejmuje się próbę zniszczenia tradycyjnej rodziny przez legalizację związków partnerskich, przez seksualizację dzieci i młodzieży. Marksistowską walkę klas zamieniono na walę płci. To co dotąd uznawano za dewiację i patologię usiłuje się uznawać za obowiązującą normę - mówił bp Ignacy Dec.

Biskup świdnicki wskazał także na rolę Radia Maryja w dziele ewangelizacji. - Niesiemy wdzięczność Panu Bogu za ten niezwykły, niecodzienny dar, jaki otrzymaliśmy na trudne czasy życia Kościoła, naszej Ojczyzny, Europy i świata. Przybywamy do kolebki tego radia, by w adwentowym klimacie za Maryją powtórzyć słowa Jej dziękczynienia, uwielbienia i radości: “Wielbi dusza moja Pana, gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”. Radio Maryja uczy nas przede wszystkim modlitwy, pomaga nam w nawiązywaniu i pogłębianiu kontaktu z Bogiem - wskazał bp Ignacy Dec.

“Z Kościołem w III Tysiąclecie” to cykl cotygodniowych, sobotnich katechez głoszonych na antenie RM przez biskupów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem