Reklama

Niedziela Małopolska

Służby w służbie ŚDM

Niedziela małopolska 29/2016, str. 1

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Małgorzata Czekaj

Przedstawiciele służb mundurowych oraz ich poczty sztandarowe uczestniczyły w Mszy św. w kościele Mariackim

Przedstawiciele służb mundurowych oraz ich poczty sztandarowe uczestniczyły w Mszy św. w kościele Mariackim

Służbom też potrzeba Bożego błogosławieństwa i modlitwy, aby wszystko było dobrze. O nie modliliśmy się dzisiaj i ono jest dla nas, obok oczywistych przygotowań organizacyjnych i logistycznych, jako przygotowanie duchowe, najważniejsze – powiedział po Mszy św. w intencji szczęśliwego i bezpiecznego przebiegu Światowych Dni Młodzieży ks. Władysław Kulig, kapelan małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Reklama

W niedzielę 10 lipca w kościele Mariackim na Eucharystii, której przewodniczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, zgromadzili się przedstawiciele służb mundurowych (wojska, policji, straży pożarnej i miejskiej) oraz władz rządowych i samorządowych, a także wolontariusze ŚDM. Już za 9 dni rozpoczną się wydarzenia, które wspólnymi siłami przygotowywali przez kilkadziesiąt ostatnich miesięcy. Kard. Stanisław Dziwisz prosił, abyśmy w tych ostatnich dniach wszyscy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu święta młodych. Jak przekonywał, jest jeszcze wiele do zrobienia, szczególnie w komitetach parafialnych. Nawet ci, którzy do tej pory nie zaangażowali się, mogą dołączyć. Zwracając się do młodzieży, Metropolita Krakowski powiedział: – Za parę dni przyjadą do was rówieśnicy z całego świata. Chcą się spotkać przede wszystkim z wami, z polską młodzieżą. Chcą porozmawiać. Chcą także wspólnie wyznać, że idą przez życie z Jezusem. Nie zraża ich odległość, duże koszty podróży, wyjazd w nieznane. Nie rezygnują, choć wielu ich zniechęca, mówiąc, że to niebezpieczne. Ufają Bogu i wiedzą także, że nad bezpieczeństwem wszystkich spotkań czuwają ci, którzy są za to odpowiedzialni. Umocnieni świadectwem waszych rówieśników, a także świadomi ważności tego, co ma się dokonać w ciągu ostatniego tygodnia lipca, przybądźcie licznie.

ŚDM są świętem młodych, ale na wydarzenia centralne, szczególnie na Mszę św. rozesłania, są zaproszeni wszyscy, zarówno młodzi jak i dojrzali. Weźmy więc w nich udział, zgodnie z prośbą Metropolity Krakowskiego, korzystając z czasu łaski, „czasu nawiedzenia”. Jak zapewnił Hierarcha, miejsc nie zabraknie dla nikogo. Być może boimy się o bezpieczeństwo czy sprawy organizacyjne. Niech zachętą będą słowa obecnego w Krakowie na Mszy św. Waldemara Kuźmy z Państwowej Straży Pożarnej, zastępcy komendanta miejskiego z Nowego Sącza: – Będziemy wspierać małopolskie służby, aby wszystko przebiegło dobrze. Na tym nam zależy. Jako straż staramy się trzymać razem. Liczy się dla nas człowiek; dobro tych, o których dbamy.

A na te ostatnie dni przed ŚDM, w bieżącym numerze „Niedzieli Małopolskiej’ przygotowaliśmy lekturę o świadectwach i znakach wiary. Nieustannie ich potrzebujemy, aby budować i wspierać siebie nawzajem. Przeczytamy m.in. o żywej wierze mieszkańców Tuchowa i okolicy, gromadzących się co roku na Wielkim Odpuście Tuchowskim; o lekarzach i ratownikach dbających o zdrowie pielgrzymów Krakowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę oraz o szczególnym znaku, jakim państwo Irena i Jan Nowakowie z Mogilan zechcieli upamiętnić ŚDM. Zapraszamy do lektury!

2016-07-14 08:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: światowa prapremiera hymnu ŚDM Kraków 2016 w czasie Orszaku Trzech Króli

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Jakub Blycharz

87 muzyków brało udział w nagraniu krakowskiego hymnu ŚDM w studiu w Alwerni

87 muzyków brało udział w nagraniu krakowskiego hymnu ŚDM w studiu w Alwerni

Po modlitwie Anioł Pański odmówionej na krakowskim rynku przez uczestników Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2015 r. zostanie na żywo wykonany po raz pierwszy oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Na początku grudnia tekst hymnu ŚDM Kraków 2016 został ostatecznie zaaprobowany przez Papieską Radę ds. Świeckich. „Od tego czasu szukaliśmy momentu, w którym chcielibyśmy to światu objawić. Z trzech pomysłów żaden nie wydał się lepszy niż święto Objawienia Pańskiego. Bo liczymy, że Światowe Dni Młodzieży, w tym hymn, będą okazją, żeby cała ziemia zobaczyła Boga miłosiernego” – mówił ks. Tomasz Kijowski SDB, dyrektor Biura Prasowego ŚDM Kraków 2016.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Co dosłownie oznacza Ewangelia o kamieniu młyńskim u szyi?

2021-09-25 17:58

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN, Family News Service

Rozważanie ks. Pawła Rytla-Andrianika do Ewangelii na 26. Niedzielę zwykłą.

1. Jak rozumieć mocne słowa Jezusa

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję