Reklama

Archiwum

Niedziela 29/2016

Spis treści

z Watykanu

Z Watykanu

4

z Polski

Z Polski

7

rodzina • niepełnosprawność go nie zatrzyma

Rzucam życiu wyzwanie
Katarzyna Woynarowska

44-45

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

Niedziela sosnowiecka

Oczy, uszy i ręce
ZT

Dużo słyszymy w tym roku o miłosierdziu. Nie może się ono nigdy znudzić, bo przecież „u schyłku życia będziemy sądzeni z miłości” (św. Jan od Krzyża), a miłosierdzie to taka wyjątkowa „miłość, która bierze się do roboty” (ks. Grzegorz Strzelczyk)

Oczy, uszy i ręce
Wielkie dni w diecezji
Piotr Lorenc

Światowe Dni Młodzieży na naszym terenie rozpoczną się tak naprawdę już za kilka dni, kiedy do diecezji sosnowieckiej przyjedzie młodzież z 29 krajów, w ramach tygodnia poprzedzającego wielkie wydarzenie religijne w Krakowie.

Wielkie dni w diecezji
Muzyka zaklęta w piszczałkach

Z Romanem Hylą – dyrektorem artystycznym Zagłębiowskiego Festiwalu Organowego – rozmawia ks. Tomasz Zmarzły

Muzyka zaklęta w piszczałkach
Pielgrzymka Pojednania – z Jaworzna do Lisieux
Piotr Lorenc

Projekt jest śmiały, ale przecież wiele pomysłów wspólnoty „Betlejem” z Jaworzna jest nietuzinkowych, jak np. pielgrzymka rowerowa do Ziemi Świętej, Grecji, piesza do Rzymu czy maraton na Malcie. Tym razem mieszkańcy „Betlejem” ze swoim duchowym przewodnikiem ks. Mirosławem Toszą wyruszą w Pielgrzymkę Pojednania do Lisieux. Motywem wędrówki jest także uczczenie 20. rocznicy istnienia wspólnoty

Pielgrzymka Pojednania – z Jaworzna do Lisieux
Z wizytą w Archiwum Diecezji Sosnowieckiej
Wincenty Jędrzejewski

Powstałe 1 października 2015 r. Archiwum Diecezji Sosnowieckiej w Będzinie obecnie gromadzi zasób archiwalny z terenu diecezji sosnowieckiej i regionu. W pierwszym etapie organizacji do archiwum zostały w większości przekazane duplikaty ksiąg metrykalnych z parafii.

Z wizytą w Archiwum Diecezji Sosnowieckiej

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję