Reklama

Głos z Torunia

ŚDM 2016

W nadchodzącym tygodniu zaczną się Światowe Dni Młodzieży, które tym razem przeżywane będą w Polsce.

Reklama

Zgodnie z tradycją ŚDM pierwsze 5 dni młodzież przybywająca z całego świata spędza w poszczególnych diecezjach kraju – organizatora. W dniach 20-25 lipca w diecezji toruńskiej gościć będziemy młodych z Włoch, Kolumbii, Zambii, Francji, Gabonu, Hongkongu, Kanady, Angoli, Dominikany, którzy potem, wraz z młodzieżą naszej diecezji, udadzą się do Krakowa.

Podczas pobytu w diecezjach dla młodych zostało przygotowanych wiele propozycji wydarzeń religijnych, kulturalnych, sportowych i charytatywnych. W każdej z diecezji ten program wygląda nieco inaczej. W naszej diecezji młodzież spędzi jeden dzień w miejscach, w których została zakwaterowana, potem na 2 dni przyjedzie do Torunia na dzień świadectwa miłosierdzia i dzień kultury, nauki i integracji, a przed wyjazdem przeżyje w miejscach zakwaterowania dzień rodziny.

Czas pobytu młodych w naszej diecezji to okazja do ukazania światu piękna i wartości naszego kraju, jego historii i kultury. Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniach ŚDM w diecezji i parafiach. Więcej: www.sdm2016.torun.pl.

2016-07-14 08:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szczęśliwe życie z legitymacją Jasnej Góry

Niedziela Ogólnopolska 48/2018, str. 3

[ TEMATY ]

edytorial

Bożena Sztajner/Niedziela

W tych dniach, gdy świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, spotykamy się też z określeniem, że nasza Niepodległa ma twarz o. Jerzego Tomzińskiego. A to dlatego, że wpisał się on wyraziście w historię naszej Ojczyzny. Właśnie jesteśmy po uroczystych obchodach 100. rocznicy urodzin tego najstarszego paulina. Przyszedł na świat, gdy rodziła się niepodległa Ojczyzna. Był uczestnikiem wielu epokowych faktów w historii Polski i Kościoła, a nawet inspiratorem różnych przełomowych wydarzeń, które wciąż trwają i mają wpływ na kształt dzisiejszego życia nie tylko w Polsce. O. Tomziński mówi, że Jasna Góra jest jego domem i życiową legitymacją. Wciąż powtarza: „Trzymajcie się Jasnej Góry, to będziecie szczęśliwi!”. A ponieważ cały wiek przeżył pod okiem Bożej Opatrzności i w ramionach Maryi, ma prawo twierdzić, że to najpewniejsze duchowe odniesienie i drogowskaz w naszym ziemskim pielgrzymowaniu ku wieczności.

CZYTAJ DALEJ

Włochy: w niedzielę beatyfikacja Jana Fornasiniego – kapłana, męczennika II wojny światowej

2021-09-24 12:25

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Jan Fornasini

pl.wikipedia.org

Giovanni Fornasini

Giovanni Fornasini

W niedzielę 26 września w bazylice katedralnej św. Petroniusza w Bolonii prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro ogłosi błogosławionym Jana Fornasiniego – pochodzącego z tych stron kapłana, który zginął jako męczennik pod koniec 1944 roku. Miał wówczas zaledwie 29 lat, z których jedynie 3 przeżył w stanie duchownym. Ze względu na jego zaangażowanie na rzecz ofiar wojny nazywano go "aniołem z Marzabotto".

Przedstawiamy krótki życiorys Jana Fornasiniego:

CZYTAJ DALEJ

Co dosłownie oznacza Ewangelia o kamieniu młyńskim u szyi?

2021-09-25 17:58

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN, Family News Service

Rozważanie ks. Pawła Rytla-Andrianika do Ewangelii na 26. Niedzielę zwykłą.

1. Jak rozumieć mocne słowa Jezusa

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję