Reklama

Archiwum

Niedziela 31/2014

Spis treści

Z WATYKANU

Z Watykanu

4

ZE ŚWIATA

Ze świata

5

Z POLSKI

Z Polski

7

TEMAT NUMERU: SŁUGA BOŻY KARD. STEFAN WYSZYŃSKI

Co Prymas Tysiąclecia powiedziałby dziś kapłanom
Krystyna Czuba

Dnia 3 sierpnia 2014 r. przypada 90. rocznica kapłaństwa prymasa Stefana Wyszyńskiego. Wspominamy tę rocznicę, prosząc Sługę Bożego o wstawiennictwo za kapłanów. Powołanie kapłańskie wymaga dziś wielkiej siły i wielkich świateł, aby być wiernym świadkiem Chrystusa.

Co Prymas Tysiąclecia powiedziałby dziś kapłanom
Więzienne lata Prymasa Stefana Wyszyńskiego 1953-1956

Więzienne lata Prymasa Stefana Wyszyńskiego 1953-1956
Prymas samotny, lecz nie osamotniony
O. Gabriel Bartoszewski OFMCap i Marian Piotr Romaniuk

Podczas badań związanych z opracowywaniem dokumentacji o heroiczności cnót sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego odkryto nieznane materiały z okresu jego uwięzienia w Rywałdzie Królewskim.

Prymas samotny, lecz nie osamotniony
Modlitwa o beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia

Boże w Trójcy Świętej Jedyny, Ty w swojej niewypowiedzianej dobroci powołujesz ciągle nowych apostołów, aby przybliżali światu Twoją miłość. Bądź uwielbiony za to, że dałeś nam opatrznościowego Pasterza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Modlitwa o beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia
Więzienne urodziny
Paweł Zuchniewicz

Sześćdziesiąt lat po więziennych urodzinach Prymasa w Polsce nadal nagrywa się po kryjomu. Jednak tajne nagrania i donosy na Wyszyńskiego ujawniały jego wielkość, a dzisiaj tajne nagrania ujawniają – delikatnie mówiąc – miałkość nagrywanych.

Więzienne urodziny
Prawdziwy ojciec wielu z nas
Ks. Ireneusz Skubiś

Wielkie nazwisko kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski, łączy się w mojej pamięci z wczesną młodością: 15-letniemu wówczas uczniowi II klasy Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, którym byłem, brat szkolny Stanisław Rybicki, nauczyciel języka polskiego, powiedział przejęty, że Ksiądz Prymas został aresztowany.

Prawdziwy ojciec wielu z nas
Góralskie spotkania
Lidia Dudkiewicz

Wakacje w pełni. Mamy jeszcze różne plany wyjazdowe, pewnie uzupełniamy ciągnące się za nami zaległości. A może sięgamy po książki odłożone kiedyś na wolną chwilę...

Góralskie spotkania

8-19

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję