Reklama

Odszedł wielki siewca Miłosierdzia Bożego

Niedziela Ogólnopolska 30/2016, str. 10

Ogromny smutek i ból wypełniły nasze serca po przedwczesnej śmierci Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego naszego wielkiego Ojca i Przyjaciela.

Odszedł do Domu Ojca Niebieskiego nasz umiłowany Pasterz, który swoją chorobą i bolesnym cierpieniem przepraszał dobrego, miłosiernego Boga za grzechy całego świata, a nade wszystko ofiarowywał je nieustannie w intencji jedności i zgody w naszej Ojczyźnie w roku 1050-lecia Chrztu Polski oraz bezpieczeństwa i owoców duchowych Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016. Niech Matka Najświętsza, którą czcił i uwielbiał wraz ze św. Janem Pawłem II, wprowadzi go do Krainy Życia Wiecznego, przed Oblicze Boga Najwyższego i Miłosiernego, aby orędował za nami w Niebie. Pozostanie w naszych sercach i pamięci jako Pasterz dobry, wierny Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Wierny nauczaniu papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI, Franciszka oraz Prymasa Tysiąclecia – Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Arcybiskup Zygmunt zawsze pochylał się ofiarnie nad chorymi i cierpiącymi, zarówno na ciele, jak i na duszy, i w sumieniu.

Wielki Samarytanin III Tysiąclecia w Winnicy Pańskiej, Pelikan Bożej i Matczynej Miłości. Wzór dobrego i sprawiedliwego Ojca, Pasterza i Przyjaciela. Pasterską moc czerpał niestrudzenie z umiłowania modlitwy i Eucharystii. Zawsze dawał piękne i przykładne świadectwo swojej miłości do ludu Bożego. Całe jego ziemskie życie było służbą drugiemu człowiekowi, któremu błogosławił w imię Pańskie.

Przez wiele lat mieliśmy szczęście współpracować z Arcybiskupem Zygmuntem oraz gościć w jego diecezjalnym radomskim Betlejem, a także w Rzymie i na Watykanie. Zawsze otaczał nas dobrocią i miłością swojego pasterskiego i przyjacielskiego serca. Dziś dołączył w Niebie do naszych nieżyjących Przyjaciół: Biskupa Jana Chrapka, Biskupa Edwarda Materskiego, Biskupa Polowego WP Tadeusza Płoskiego, Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, Księdza Infułata Józefa Wójcika z Suchedniowa, Księdza Jana Wojtana z Opoczna i do swoich zmarłych ukochanych Rodziców i Wychowawców.

Reklama

Wdzięczność naszych serc kierujemy do Boga Najwyższego i Matki Najświętszej za dar jego posługi tu, na ziemi, albowiem gdziekolwiek się pojawiał, budował i pozostawiał dobre dzieła na chwałę Pana oraz Matki Boga i Człowieka, a także ku pożytkowi rodzaju ludzkiego.

Wszystkim Ludziom Dobrej Woli, Lekarzom i Pielęgniarkom, a nade wszystko Księdzu Piotrowi Supierzowi i Rodzinie Arcybiskupa Zygmunta wyrażamy dziś w modlitwie wdzięczność za trud codziennej troski w czasie choroby i cierpienia Pasterza Zygmunta Zimowskiego – Siewcy Bożego Miłosierdzia w ludzkich sercach.

* * *

Uroczystości pogrzebowe śp. abp. Zygmunta Zimowskiego rozpoczęły się w diecezji tarnowskiej w niedzielę 17 lipca w jego rodzinnej parafii w Mędrzechowie oraz w rodzinnej miejscowości – w Kupieninie. W poniedziałek 18 lipca w katedrze radomskiej odbyło się diecezjalne pożegnanie Zmarłego. 19 lipca natomiast w katedrze radomskiej została odprawiona Msza św. pogrzebowa z udziałem przedstawicieli Watykanu, Konferencji Episkopatu Polski oraz licznych gości. Po Mszy św. ciało Księdza Arcybiskupa zostało złożone w podziemiach katedralnej kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

2016-07-20 08:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Kurs animatora Liturgicznej Służby Ołtarza

2022-11-28 15:49

[ TEMATY ]

WMSD

archidiecezja częstochowska

Liturgiczna Służba Ołtarza

kurs animatora

Karol Porwich/Niedziela

Informujemy o nowej inicjatywie formacyjnej dla służby liturgicznej w naszej archidiecezji. Kurs animatora to sześciodniowy wyjazd formacyjny w dniach 16-21 stycznia 2023 r. (w pierwszym tygodniu ferii zimowych dla województw śląskiego i łódzkiego) dla lektorów i ceremoniarzy ze szkół średnich i starszych, który ma ich przygotować do prowadzenia grup ministranckich w ciągu roku oraz na wyjazdach wakacyjnych.

W ramach kursu będą poruszane tematy prowadzenia cotygodniowych zbiórek, ciekawego i kreatywnego prowadzenia spotkań dla dzieci i młodzieży, radzenia sobie z problemami wychowawczymi i wiele innych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję