Reklama

Nowe rozmaitości

Poparcie za poparcie

KOD-owi o 6 proc. spadło poparcie. Dziwnym trafem nastąpiło to tuż po tym, jak poparcia udzielił mu Lech Wałęsa. Może to tylko zbieg okoliczności...

Koszmary Kijowskiego

Lidera KOD-u Mateusza Kijowskiego dręczą koszmary. Kijowski przeczuwa, i mówi o tym głośno, że może pójść siedzieć. Nie, Panie Mateuszu. Aż tak źle nie będzie. Co najwyżej poparcie Panu spadnie do 1,01 proc., ale to przecież nie koniec świata.

Paranoja czy sumienie

Do więzienia wybierają się też niektórzy politycy PO. Oczywiście, nie mamy przecieków z prokuratury czy sądów. Sami tak mówią, a my nie wiemy, czy to paranoja, czy sumienie ich ruszyło.

Hist...

Reklama

W ostatnim czasie części opozycji wszystko kojarzy się z PRL-em. Początkowo myśleliśmy, że to historyzm, ale szybko doszliśmy do przekonania, że to najzwyklejsza w świecie histeria.

Orzeł czy reszka

Wśród polityków z lewa i prawa, z obozu rządzącego i opozycji rozgorzał spór, czy szczyt NATO był sukcesem, czy klęską. Zdezorientowanemu elektoratowi proponujemy prosty sposób na rozstrzygnięcie kolejnego zerojedynkowego dylematu. Wystarczy rzucić pieniążek i zobaczyć, czy wypadnie orzełek, czy reszka.

Zachód ich zdradził

Chodzą słuchy, że na brukselskich salonach nie chcą już słuchać polskich skomlących o Trybunale Konstytucyjnym polityków. I jak tu politycy opozycji nie mają myśleć, że Zachód kolejny raz nas zdradził?

Wybiegli w przyszłość

Komisja Wenecka już pracuje nad raportem na temat nowej ustawy o TK. Mędrcom nie przeszkadza nawet to, że jej jeszcze nie ma. Prawdopodobnie wybiegli w przyszłość. I niech już tam zostaną.

2016-07-20 08:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł ks. Marcin Modrzejewski, miał 33 lata

2022-11-24 15:01

[ TEMATY ]

zmarły

Archidiecezja Lubelska

Ks. Marcin Modrzejewski był wikariuszem parafii pw. św. Barbary w Łęcznej. Zmarł w czwartek, 24 listopada 2022 r. nad ranem.

Urodził się 30 listopada 1989 r. w Lublinie. Święcenia prezbiteratu otrzymał 7 czerwca 2014 r. w Lublinie.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze [Zaproszenie]

2022-11-26 19:59

Karol Porwich/Niedziela

Duszpasterze parafii Opatrzności Bożej we Wrocławiu Nowym Dworze ul. Nowodworska 64, zapraszają na „Adwentowe Czwartki na Nowym Dworze”. W ramach wydarzenia sprawowana będzie Msza św. roratnia, podczas której wygłoszona zostanie tematyczna homilia. Po Eucharystii nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpocznie się Uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego. Na poszczególne czwartki zostały zaproszone zespoły i diakonie muzyczne, które swoim śpiewem wprowadzą w klimat adwentowy i uwielbieniowy. Wydarzenie odbywa sie pod patronatem Niedzieli Wrocławskiej.

Roraty dla młodzieży i dorosłych* - 4 homilie liturgiczne + Uwielbienie

CZYTAJ DALEJ

Kard. Krajewski: bądźmy wszyscy bliżej tych, którzy śpią na ulicy

2022-11-26 16:05

[ TEMATY ]

kard. Krajewski

Urszula Buglewicz/Niedziela Lubelska

"Wczoraj pod kolumnadą Berniniego na placu św. Piotra zmarł bezdomny, także z powodu zimna. Papież pamięta o nim w modlitwie i pamięta o wszystkich, którzy są zmuszeni do życia bez domu" – zapewnia kard. Konrad Krajewski, papieski jałmużnik. W rozmowie z portalem Vatican News kardynał mówi o działalności charytatywnej w Watykanie i mieście Rzymie na rzecz ubogich. „Moją rolą jest opróżnienie konta charytatywnego Ojca Świętego” – zaznacza.

Bezdomny, który zmarł, częściowo z powodu zimna, pod kolumnadą na placu św. Piotra, był jednym z wielu ubogich wspomaganych przez Dykasterię ds. Posługi Miłosierdzia. Zaoferowano mu miejsce, gdzie mógłby spać w cieple, ale odrzucił tę propozycję i wybrał pozostanie na ulicy. Papież modli się za niego i za tych, którzy nie mają domu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję