Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Ku Miłosierdziu

Niedziela szczecińsko-kamieńska 30/2016, str. 1

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Archiwum prywatne

W drodze do sanktuarium Matki Bożej w Resku

W drodze do sanktuarium Matki Bożej w Resku

Dnia 2 lipca 2016 r. o godz. 8.30 grupa dwudziestu śmiałków ruszyła pielgrzymką rowerową do sanktuarium Matki Bożej w Resku. Trasa wynosiła ok. 24 km w jedną stronę. Rozbieżność wiekowa była duża. Najstarsza rowerowa pątniczka miała 77 lat, najmłodsza 10. Jak widać, trasa nie okazała się aż tak trudna do pokonania. W połowie trasy – w Łosośnicy była dłuższa przerwa, gdzie w miejscowej świątyni modliliśmy się wspólnie Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 11.30 uczestniczyliśmy we Mszy św., którą poprowadził dla nas miejscowy wikariusz, ks. Tomasz Romantowski. Mszę poprzedziło uroczyste odsłonięcie obrazu Matki Bożej. Po Eucharystii udaliśmy się na chwilę skupienia do kaplicy siostry Faustyny, która jest główną patronką Roku Miłosierdzia. Tam każdy z nas powierzył jej sprawy swojej codzienności. Następnie uczyniliśmy coś i dla ciała. Dzięki gościnności ks. kustosza Mariana Kaptura urządziliśmy grilla i nabraliśmy sił na drogę powrotną. Niestety, w połowie drogi zaskoczył nas deszcz. Do Nowogardu dotarliśmy ok. godz. 16 cali przemoknięci, ale szczęśliwi i na pewno umocnieni na duchu. W czasie trwania naszej pielgrzymki nie zabrakło nam śpiewów, radości i wspaniałej atmosfery. Mamy nadzieję, że będziemy mogli jeszcze nieraz wybrać się na pielgrzymkowy szlak, poszukując obecności miłosiernego Boga.

Sanktuarium Matki Bożej w Resku zaprasza pielgrzymów szczególnie w pierwsze poniedziałki miesiąca o godz. 11 na Mszę św. o uzdrowienie za przyczyną Matki Bożej Reskiej – z poświęceniem wody oraz indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

2016-07-21 10:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Maryjnym szlakiem Europy Zachodniej

Trzynaście pielgrzymkowych dni, czternastu kapłanów i jeden diakon, osiem sióstr zakonnych. Blisko pół tysiąca pielgrzymów w dziewięciu autokarach niezawodnej firmy przewozowej „Bujak Bus”. Ponad osiem tysięcy przebytych kilometrów przez osiem europejskich krajów. Nad wszystkim drobiazgowo i z wielkim zaangażowaniem czuwające biuro turystyczno-pielgrzymkowe El Holiday z Rzeszowa. To w największym skrócie obraz ósmej pielgrzymki środowiska „Niedzieli Rzeszowskiej” po sanktuariach Europy Zachodniej

Punktem kulminacyjnym pielgrzymowania w dniach od 2 do 14 sierpnia br. była Fatima, z racji przypadającej w tym roku setnej rocznicy objawień Matki Bożej. Pielgrzymi wywodzili się zasadniczo z diecezji rzeszowskiej, ale także spoza jej granic. Dzięki obecności i opiece kapłanów oraz organizatorów zwiedziliśmy wiele ważnych, ciekawych i pięknych miejsc. Wyruszyliśmy wczesnym rankiem sprzed kościoła pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie. Wcześniej, w murach świątyni miało miejsce przedwyjazdowe spotkanie, na którym obecny był bp Jan Wątroba. Ordynariusz naszej diecezji na czas radosnego pielgrzymowania udzielił wszystkim pielgrzymom pasterskiego błogosławieństwa.

CZYTAJ DALEJ

Obraz Kandinsky’ego skradziony z Muzeum Narodowego w Warszawie sprzedany na aukcji w Berlinie za 310 tys. euro

2022-12-01 20:23

[ TEMATY ]

obraz

obraz

aukcja

kradzież

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego / Materiały prasowe

Akwarela Wassilego Kandinskiego „Kompozycja” skradziona ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie

Akwarela Wassilego Kandinskiego „Kompozycja” skradziona ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie

"Niemiecki dom aukcyjny zachował się jak zwykły paser: sprzedał Kandinskiego, mimo że wiedział, że pochodzi z kradzieży z polskiego muzeum..." - napisał na twitterze wicepremier, minister kultury Piotr Gliński komentując czwartkową sprzedaż w berlińskim domu aukcyjnym Grisebach akwareli, skradzionej w 1984 r. ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Wystawiona na sprzedaż przez dom aukcyjny Grisebach akwarela Wassilego Kandinskiego, skradziona w 1984 roku z Muzeum Narodowego w Warszawie, została sprzedana w czwartek w Berlinie za kwotę 310 tys. euro - poinformowała PAP ambasada RP w Niemczech.

CZYTAJ DALEJ

Boże Narodzenie z Caritas

2022-12-02 15:58

Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Wraz z Adwentem ruszyła akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W kościołach i centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej można nabyć świece, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom, także tym z dalekich krajów. Dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży świec, które nie tylko ozdabiają świąteczne stoły, ale nade wszystko są znakiem otwartości serc, dzieci z ubogich rodzin mogą m.in. spędzić wakacje na „Koloniach z Caritas”. W minionym roku na terenie naszej diecezji udało się rozprowadzić ponad 50 tys. świec. W tym roku Caritas przygotowała świece z jednym wzorem, w dwóch rozmiarach. Można je zamówić także za pośrednictwem strony internetowej; by dotarły na czas należy dokonać formalności do 16 grudnia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję