Reklama

Niedziela Wrocławska

Kościół młodych we Wrocławiu

Kolumbia, Panama, Rosja, Kamerun, Chiny, USA, Irak, Filipiny, Meksyk, Włochy czy Francja – do Wrocławia na Dni w Diecezjach przyjechała młodzież z całego świata!

Niedziela wrocławska 30/2016, str. 6

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Archiwum sdmwroclaw2016

Pielgrzymi z Karaibów

Pielgrzymi z Karaibów

Przyjechali, by poczuć i zobaczyć Kościół żywy, Kościół młody, Kościół różnorodny. Spotkanie młodzieży w mieście spotkań zobowiązuje. Dlatego program wrocławskich Dni w Diecezjach jest bardzo bogaty i tworzą go – obok wspólnej modlitwy – wydarzenia kulturalne, koncerty, zwiedzanie miasta oraz szereg innych atrakcji dla pielgrzymów. We Wrocławiu w pięciu miejscach organizowane są festiwale miłosierdzia – tzw. MercyFesty – gdzie młodzież z różnych stron świata przy chrześcijańskiej muzyce wspólnie się modli i dzieli swoim doświadczeniem. Ważnym dniem będzie sobota 23 lipca: wówczas uczestnicy wezmą udział wraz z abp. Józefem Kupnym w wydarzeniach duchowych na Ostrowie Tumskim. Natomiast wieczorem rozpocznie się wielkie muzyczno-modlitewne spotkanie na Stadionie Miejskim „Singing Europe”. Wezmą w nim udział także grupy z diecezji legnickiej i świdnickiej oraz młodzież z naszej archidiecezji z zaproszonymi gośćmi, goszczącymi je rodzinami.

Śpiewające ŚDM

Koncert „Singing Europe” jest zaplanowany na niepowtarzalną dotąd skalę na terenie Wrocławia. W spotkaniu sacrum i profanum weźmie udział nawet 35 000 osób, dając świadectwo, że wielokulturowe spotkanie młodych i starszych służy budowaniu żywego i radosnego doświadczenia. Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza z nich będzie bardziej związana ze Światowymi Dniami Młodzieży poprzez koncert gwiazdy wieczoru, zwyciężczyni włoskiej edycji Voice of Italy, siostry Cristiny Scuccia. Druga część wieczoru to koncert pt. Najsłynniejsze piosenki europejskie – cały stadion wypełni brzmienie najpopularniejszych piosenek z całej Europy w wykonaniu orkiestry i chórów z kilkunastu krajów Europy. – Będzie to przede wszystkim czas świetnej zabawy, wielu atrakcji i koncertów. Jako Diecezjalny Sztab ŚDM chcemy, by zaproszenie do udziału w tym wielkim wydarzeniu, było ukłonem i podziękowaniem dla wszystkich tych mieszkańców Wrocławia i okolic, którzy przez ostatnie miesiące zaangażowani byli w przygotowania do ŚDM – podkreślają organizatorzy z Diecezjalnego Sztabu ŚDM.

Reklama

Mobilni pielgrzymi

Jak dotrzeć do 15 tys. młodych ze wszystkimi informacjami? Wrocławski sztab Dni w Diecezjach przygotował dla pielgrzymów specjalną mobilną aplikację. – Aplikacja mobilna powstawała pół roku – opowiada Jan Szajda, koordynator działu IT w diecezjalnym sztabie ŚDM. – Jej celem jest pomoc pielgrzymom na różnym poziomie organizacji wydarzeń w trakcie Dni w Diecezjach czy ŚDM, np. w poruszaniu się, znajdywaniu różnych miejsc, konkretnych wydarzeń, może także służyć jako modlitewnik. Chodzi o to, by mieć zawsze pod ręką najważniejsze aktualne informacje czy teksty liturgiczne – podkreśla Jan Szajda.

Billboard znakiem ŚDM

Także mobilną ewangelizację podjęła wrocławska Fundacja „Vide et Crede”, która już w 2015 r. podpisała umowę z organizatorami ŚDM na promocję wydarzenia na billboardach w całej Polsce. – Zależy nam, by w przestrzeni publicznej promować Dobrą Nowinę i ewangelizować – mówi prezes fundacji Piotr Pietrus. Na ulicach wielu miast w Polsce pojawiły się billboardy mówiące o miłosierdziu i zachęcające do wzięcia udziału w ŚDM. Cykl plakatów wielkoformatowych przedstawia wizerunek wybranego świętego i równolegle osobę świecką – młodego, starszego, dziecko. Zwraca uwagę na konkretne uczynki miłosierdzia, które podejmowali nie tylko święci, ale które możemy podejmować my wszyscy. – Poprzez nasze działanie pokazujemy wartości, na które jest dzisiaj ogromne zapotrzebowanie, czyli miłość i miłosierdzie, dobro, prawdę i nadzieję – podkreśla Pietrus.

2016-07-21 10:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowy projekt ŚDM – Wolontariat PLUS – oficjalnie rozpoczęty

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

facebook.com/Światowy Dzień Młodzieży

To nie tylko dobre przygotowanie wolontariuszy do ŚDM w Krakowie, ale sposób na życie i umiejętność funkcjonowania w dzisiejszej rzeczywistości. Komitet Organizacyjny ŚDM 2016 zaprasza do projektu Wolontariat Plus.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: kolejny kapłan porwany przez rosyjskich żołdaków

2022-12-01 21:25

[ TEMATY ]

kapłan

kapłan

Ukraina

Karol Porwich/Niedziela

Nowy biskup pomocniczy egzarchatu donieckiego Maksym Ryabukha powiedział włoskiej telewizji katolickiej Tv2000, że ks. Oleksandr, młody proboszcz z Melitopola, został schwytany w swoim kościele i wywieziony w nieznane miejsce. Według najnowszych rekonstrukcji ksiądz został wypędzony z terenów okupowanych i znajduje się obecnie na Zaporożu

„Po odprawieniu Mszy św. do parafii weszli jacyś rosyjscy żołnierze i pogardziwszy katolikami, modlitwą i ich byciem razem, pojmali i wywieźli w nieznane miejsce ks. Ołeksandra Bogomaza, młodego proboszcza z Melitopola” – powiedział biskup-nominat. Jest to trzeci kapłan katolicki aresztowany w ciągu kilku dni przez rosyjskie wojsko bez postawienia zarzutów. Ks. Oleksandr został wzięty siłą w swoim kościele, na oczach skamieniałych wiernych.

CZYTAJ DALEJ

Papież do włoskich rodzin: angażujcie się w budowanie prorodzinnej polityki

2022-12-02 16:25

[ TEMATY ]

rodzina

Włochy

papież Franciszek

Stock.Adobe

Ojciec Święty przyjął na audiencji członków włoskiego Forum Stowarzyszeń Rodzinnych. Poparł ich wysiłki na rzecz tworzenia bardziej prorodzinnej polityki, której celem jest m.in. zatrzymanie demograficznej zimy, od lat boleśnie dotykającej Włochy. Mówiąc o pięknie i sile rodziny, Papież przypomniał, że współczesne społeczeństwo bardzo potrzebuje jej świadectwa.

Franciszek dziękował członkom forum za to, że pokazują siłę i radość, jaka tkwi w rodzinach. Nie oznacza to ich idealizowania i niedostrzegania trudności, które przeżywają, ale docenienie tkwiącego w nich potencjału. Papież wskazał, że rodziny potrzebują wsparcia i musi znaleźć to swe odbicie w bardziej prorodzinnej polityce Włoch, w budowanie której, jak podkreślił, aktywnie muszą angażować się także same rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję