Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Powierzyliśmy Maryi nas i cały świat

Niedziela szczecińsko-kamieńska 40/2016, str. 6

[ TEMATY ]

Misje Fatimskie

Leszek Łozowiecki

Procesja wokół kościoła

W 2017 r. będziemy obchodzić 100. rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej. Przygotowując się do tego wielkiego jubileuszu, odprawiliśmy w naszej parafii Misje Fatimskie – prowadzone przez ks. Artura Czerwińskiego, a od maja 2016 r. rozpoczęliśmy modlitwy w parafii Radziszewo podczas nabożeństw pierwszych pięciu sobót miesiąca.

Nabożeństwa te według zaleceń Matki Bożej mają głębiej zaangażować nas w dzieło pokuty i nawrócenia, czyli ratować zagrożony wieloma niebezpieczeństwami świat, aby wyprosić dla niego miłosierdzie Boga, przed którym Ona, jako nasz Matka, wstawia się za nami. Od zadośćuczynienia za popełnione zło i zwrócenie serc do Boga zależy pokój na świecie, jego przetrwanie i odkupienie.

W walce z mocami ciemności o królestwo Boże istotną rolę Opatrzność Boża powierzyła Maryi, zwycięskiej Niewieście z Księgi Apokalipsy. Odpowiadając na Jej wezwanie, stajemy się nowym pokoleniem włączonym w walkę, ale i w zwycięstwo, o którym wielokrotnie pisała Siostra Łucja... „Pan powiedział, wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo Jej, Ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę” (Rdz 3,15). Maryja jest Matką nowego pokolenia.

Reklama

Oddanie Maryi w nabożeństwie pierwszych pięciu sobót miesiąca przemienia całkowicie i dogłębnie, jednocząc nas poprzez Jej Serce z Bogiem. „Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi – pisała Siostra Łucja – powinno się rozpowszechnić i zakorzenić w świecie”.

Wypełniając obietnicę świętych Misji Fatimskich, trwaliśmy na wspólnej modlitwie różańcowej przy figurze Fatimskiej Pani. W rozważaniach, wspólnym śpiewie i procesjach wokół kościoła wypraszaliśmy łaski dla naszej parafii i całego świata. Podczas nabożeństw pięciu pierwszych sobót miesiąca swój czynny udział w prowadzeniu modlitwy różańcowej wykazały Róże Żywego Różańca, dzieci przebrane w stroje fatimskie (Łucji, Hiacynty i Franciszka), grupa modlitewna kobiet oraz mężczyźni niosący figurę. W sobotę 3 września zakończyliśmy nabożeństwa, niosąc w procesji nie tylko figurę Matki Bożej, ale również wielki misyjny różaniec, wyrażający naszą łączność modlitewną z całym światem.

Siostra Łucja pisała: „nigdy nie czułam się tak szczęśliwa, niż kiedy przychodzi pierwsza sobota. Czyż nie jest prawdą, że największym naszym szczęściem jest być całym dla Jezusa i Maryi, i kochać Ich, Ich wyłącznie i bezinteresownie?”.

2016-09-29 08:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#Odkupieni: Wojciech Modest Amaro /Złote(Boże)Myśli

2020-02-26 08:40

[ TEMATY ]

rekolekcje

Wielki Post

rekolekcje wielkopostne

#odkupieni

Autor zdjęcia: Iwona Kowalska, grafika: Red.

Portal niedziela.pl rozpoczyna projekt wielkopostny pt. #Odkupieni. Czas na zmiany! Przez cały Wielki Post będziemy wspólnie z Wami odnajdywać tożsamość #Odkupionych.

Na początek cyklu Złote(Boże)Myśli, które w Wielkim Poście ukazywać się będą na naszym portalu w każdą środę, poznajcie odpowiedzi najlepszego polskiego Szefa Kuchni na świecie, Wojciecha Modesta Amaro!

1. Twoja ulubiona modlitwa?

Ojcze nasz

2. Twój ulubiony święty?

Św Jan Chrzciciel

3. Twoje ulubione zgromadzenie zakonne?

Wszystkie podziwiam

4. Twój wzór duchowości (z osób żyjących)?

Jezus żyje! Jego staram się naśladować

5. Twoja ulubiona książka religijna?

Wszystko sprowadza się do Słowa z Ewangelii

6. Twój ulubiony cytat z Biblii?

Księga Jeremiasza, Jr 1,8: „Nie lękaj się ich, bo jestem z tobą, by cię chronić - wyrocznia Pana.”

7. Jak dostać się do Nieba?

Poprzez miłość bliźniego i uczynki miłosierdzia na Ziemi

8. Jak ewangelizować innych?

Tylko swoją postawą - świadectwem swojego życia opartym i zanurzonym w Bogu

9. Wiara jest dla mnie...

Łaską, a więc pomostem pomiędzy doczesnością a wiecznością.

10. Boże dziękuję Ci za...

za to, że to właśnie Ty jesteś moim Ojcem! ( co za uczucie !!!)

___________________________________________

Przeczytaj także: #Odkupieni – czas na zmiany!

Więcej materiałów: WIELKI POST 2020.

CZYTAJ DALEJ

Papież przekazał bułgarskiej Cerkwi cenne relikwie

2020-02-27 20:39

[ TEMATY ]

relikwie

cerkiew

Bułgaria

papież Franciszek

Vatican Media

Papieska pielgrzymka do Bułgarii

Franciszek przekazał relikwie św. Klemensa, papieża i męczennika, oraz św. Potyta, męczennika patriarsze Prawosławnego Kościoła Bułgarii.

„To wielkie błogosławieństwo dla naszego Kościoła, a zarazem duchowy pomost między Kościołem Bułgarii i Kościołem Rzymu”
– stwierdził patriarcha Neofit, przyjmując relikwie z rąk nuncjusza apostolskiego w Bułgarii. Relikwie świętych będą przechowywane w starożytnej Cerkwi Mądrości Bożej, która powstała jeszcze w czasach niepodzielonego Kościoła.

Zgodnie z tradycją obydwaj święci są mocno związani ze starożytną Sardicą, która dziś nosi nazwę Sofia. Św. Klemens uważany jest za pierwszego biskupa tego miasta, a św. Potyt za pierwszego sofijskiego męczennika. Należy do grona 10 najważniejszych świętych tego miasta, a jego imię związane jest z wieloma cudownymi uzdrowieniami.

CZYTAJ DALEJ
Projekt Niedzieli na Wielki Post
#ODKUPIENI

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję