Reklama

Niedziela Podlaska

Drohiczyn

Pomóc budować mosty

Niedziela podlaska 46/2016, str. 2

[ TEMATY ]

konferencja

Ks. Marcin Gołębiewski

W Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie 29 października miała miejsce ogólnopolska konferencja pastoralno-katechetyczna „Wstać z kanapy, by budować mosty. Światowe Dni Młodzieży Polska 2016”.

Podczas spotkania zaproszeni goście zaprezentowali następujące tematy: o. Andrzej Potocki OP z Uniwersytetu Warszawskiego – „Wstawanie z kanapy – nowe imię desekularyzacji”, ks. Andrzej Kiciński, prorektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II – „Ideały czy realia? Światowe Dni Młodzieży i szkoła”, ks. Paweł Mąkosa, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – „Parafia: skostniały urząd czy miejsce dla młodych?”.

Reklama

Podsumowując spotkanie, ks. Krzysztof Mielnicki – dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego zwrócił uwagę, że podczas konferencji podjęto refleksję, w jaki sposób młodym ludziom pomóc budować mosty, czyli coraz bardziej dojrzałe relacje z drugim człowiekiem, z samym sobą, a przede wszystkim z Panem Bogiem.

Konferencję ubogaciło świadectwo dwóch młodych osób – Izabeli Wojtkowskiej i Karola Krakówko, uczestników Światowych Dni Młodzieży.

W spotkaniu wzięli udział księża, siostry zakonne, alumni WSD, katecheci oraz przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń działających na terenie diecezji drohiczyńskiej.

2016-11-08 12:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: zerowa tolerancja nadal aktualna

[ TEMATY ]

Watykan

konferencja

nadużycia seksualne

Włodzimierz Rędzioch

Reakcje biskupów w auli synodalnej, jak i obrady w małych grupach pokazują, jak bardzo było potrzebne takie ogólnoświatowe spotkanie w sprawie ochrony nieletnich. Biskupi uświadamiają sobie, na czym polega ich odpowiedzialność – mówił podczas spotkania z dziennikarzami ks. Federico Lombardi. Dawny dyrektor Biura Prasowego dzielił się swymi wrażeniami tym razem jako ten, kto prowadzi sesje plenarne kościelnego szczytu. Podkreślił, że atmosfera obrad jest dobra, bez napięć.

Kilkakrotnie podczas konferencji prasowej pytano się o pojęcie zerowej tolerancji, które w podejściu do nadużyć wprowadził w 2002 r. św. Jan Paweł II, a które teraz zanika w oficjalnych wystąpieniach Kościoła. Nie ma go również w 21 postulatach, które przedstawił na początku obrad Papież. Ks. Lombardi wyjaśnił, że termin ten nie wyczerpuje całego podejścia Kościoła do tego problemu. Kard. Sean O’Malley zapewnił jednak, że Kościół bynajmniej nie wycofuje się z polityki zerowej tolerancji i nie taki był też sens postulatów, które przedstawił Papież.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski do chorych: krzyż mówi nam o miłości

2021-09-17 16:36

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

chorzy

Karol Porwich /Niedziela

– Krzyż mówi nam o miłości, która jest darem dla nas – powiedział abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski przewodniczył Mszy św. w czasie Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile.

Abp Jędraszewski zwrócił uwagę, że miłość Boga do człowieka przybrała kształt daru, którym jest Jego Jednorodzony Syn. Przyjęcie tego daru, którym jest Jezus Chrystus, jest warunkiem zbawienia człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Transfuzja miłości

2021-09-19 17:50

[ TEMATY ]

krwiodawstwo

Katarzyna Krawcewicz

Fraternia Franciszkańska „Effatha” z parafii św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze kolejny raz zachęcała do oddawania krwi w ramach akcji Transfuzja Miłości.

Akcja trwa od czerwca i odbędzie się we wszystkich zielonogórskich parafiach. Tym razem krwiobus przyjechał do parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie 19 września można było oddać krew, napić się dobrej kawy, spróbować domowego ciasta i posłuchać fajnej muzyki. Organizatorzy podkreślają, że krew jest bezcennym darem i warto dzielić się nią z innymi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję