Reklama

Drogowskazy

Drogowskazy

Do jakiego Bożego Narodzenia zmierzamy?

Niedziela Ogólnopolska 48/2016, str. 3

[ TEMATY ]

adwent

Anna Kapuśnik

Adwent to czas oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Człowiek, który oczekuje, trwa w zamyśleniu i budzi swoje najpiękniejsze nadzieje. Krzyżują się w naszym adwentowym zamyśleniu wielorakie myśli i oczekiwania. Jakie będzie moje Boże Narodzenie A.D. 2016? Czy wszyscy odliczymy się przy wigilijnym stole? Jak spędzą Wigilię nasi najbliżsi na emigracji? Gdzie odnajdą się wtedy bezdomni? Jaka będzie Wigilia syryjskiego uchodźcy? Co zrobić, żeby poprawić warunki materialne rodziny, które przecież też są bardzo ważne – na mieszkanie, światło, gaz i in. potrzeba konkretnych pieniędzy? A sprawa pokoju, zarówno tego w naszych sercach, jak i tego w wymiarze światowym – mówi się wszak o pełzającej III wojnie światowej? „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli” – śpiewali w Betlejem aniołowie i my śpiewamy radośnie z nimi. Czy mamy świadomość tego, co śpiewamy?

Reklama

Przymierzaliśmy się w tym roku do prawnej obrony życia wszystkich dzieci nienarodzonych, także tych chorych i poczętych w warunkach przestępstwa, bo przecież nie jest to ich wina, a to one zostają ukarane śmiercią. Może osoby, które brały udział w tzw. czarnych marszach, zrozumieją to, kiedy staną przed betlejemskim żłóbkiem... Do refleksji na ten temat z pewnością skłoni ich także święto Świętych Młodzianków – bezbronnych chłopców, których Herod kazał zabić – obchodzone zaraz po Bożym Narodzeniu.

Są możliwości, żeby uratować każde poczęte dziecko, obdarzone już przecież przez Boga nieśmiertelną duszą. Rząd składa cenne propozycje, bo rozumie wysiłek rodziców dzieci niepełnosprawnych. I nie koncentrujmy się tylko na finansach, idźmy dalej: starajmy się zapewnić stałą pomoc matkom wychowującym dzieci z różnymi dysfunkcjami. Ale przede wszystkim pozwólmy tym dzieciom się urodzić. To jest ich ludzkie i naturalne prawo. To jest największy prezent, jaki można sprawić człowiekowi – podarować życie. O tym powinni pamiętać politycy, ale także wszystkie matki i ojcowie, również ci, którzy zmanipulowani brali udział w czarnych marszach, zachęcających do zbrodni niegodnej człowieka.

Na początku Adwentu 2016, tego świętego czasu oczekiwania, módlmy się o godne Boże Narodzenie dla każdego z nas.

2016-11-23 09:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Adwent – inspiracje na rodzinne oczekiwanie

Niedziela wrocławska 49/2014, str. 4-5

[ TEMATY ]

adwent

Aleksandra Bielecka

Robienie świątecznych zabawek

Robienie świątecznych zabawek

Dzielimy się kolejnymi pomysłami adwentowych celebracji. Inspirują, integrują członków rodziny, przynoszą radość i piękno.

CZYTAJ DALEJ

Szczecin: Pobicie księdza

2021-09-16 14:17

[ TEMATY ]

Szczecin

Magdalena Pijewska/Niedziela

Sprawą pobicia księdza i znieważenia krzyża zajmują się szczecińska policja i prokuratura. Zatrzymany został 33-letni mężczyzna.

Policjanci zgłoszenie otrzymali po godz. 10 w środę. Do przedsionka kościoła na szczecińskich Pomorzanach wszedł mężczyzna, który miał połamać krzyż i uderzyć księdza, który chciał go powstrzymać.

CZYTAJ DALEJ

Papież do katechetów: potrzeba „nowego alfabetu” w głoszeniu Ewangelii

2021-09-17 21:22

[ TEMATY ]

Watykan

katecheci

papież Franciszek

Vatican News

„Katecheci to ludzie, którzy niestrudzenie głoszą Ewangelię miłosierdzia; to osoby potrafiące tworzyć więzi i bliskość, które pozwalają lepiej zasmakować w Słowie Bożym i liturgii eucharystycznej, przynosząc owoce dobrych uczynków”. Tę definicję katechety Papież Franciszek przedstawił podczas audiencji dla odpowiedzialnych za komisje ds. katechezy w episkopatach Europy.

Uczestniczą oni w spotkaniu nt. nowego dyrektorium o katechezie, które zostało opublikowane w zeszłym roku. Zorganizowała je watykańska Dykasteria ds. Nowej Ewangelizacji. Doświadczenia wypracowane na europejskim gruncie zostaną następnie przedstawione katechetom na innych kontynentach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję