Reklama

Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie

Niedziela legnicka 10/2003

Współczesna ludzkość jest znużona gonitwą za doznaniami ziemskimi, które nie zaspokajają odwiecznych pragnień jej ducha. Zmęczona przesytem czy brakiem ziemskich dóbr, szuka kontaktów ze światem duchowym. Na te poszukiwania ludzkości odpowiedź daje Jezus, zwracając się do siostry Faustyny, polskiej mistyczki, słowami: "Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia mojego" (Dz 300). Zwrócenie się do Miłosierdzia Bożego jest warunkiem pokoju dla jednostek, rodzin i całej ludzkości. Miłosierdzia potrzebują wszyscy, ale szczególnie grzesznicy w tych trudnych i przełomowych czasach. Jan Paweł II, zatroskany o losy ludzkości zagrożonej w swoim istnieniu, w encyklice Dives in misericordia przypomina jeszcze raz tajemnicę Miłosierdzia Bożego, działającego w świecie współczesnym i przezwycieżającego wszelkie zło moralne: "Kościół za swój naczelny obowiązek na każdym kroku, a zwłaszcza etapie dziejów, musi uznać głoszenie i wprowadzanie w życie tajemnicy miłosierdzia objawionej do końca w Jezusie Chrystusie. Tajemnica ta stanowi - nie tylko dla samego Kościoła jako wspólnoty wierzących, ale także poniekąd wszystkich ludzi - źródło życia innego niż to, jakie może zbudować człowiek pozostawiony siłom działającej w nim trojakiej pożądliwości. [...] Kościół stara się również czynić miłosierdzie ludziom przez ludzi, widząc w tym nieodzowny warunek zabiegów o lepszy, "bardziej ludzki" świat dnia dzisiejszego i jutrzejszego" (DM 14-15). Kościół odwołuje się do miłosierdzia Bożego najpierw w modlitwie. Wyrazem tego jest kult Miłosierdzia Bożego, którego nowe formy przekazała w Dzienniczku Siostra Faustyna.
CHORY NA RAKA ZŁOŚLIWEGO UZDROWIONY
"W grudniu 1968 r. mąż mej siostrzenicy Teresy Dudek - Stanisław, zam. w Legnicy, ciężko zachorował przy pracy. Pogotowie zawiozło go do szpitala. Lekarze stwierdzili raka złośliwego na jelitach. Chcieli go natychmiast operować. Siostrzenica jednak sprzeciwiła się i napisała do mnie z prośbą o modlitwę. List otrzymałem w Wigilię Bożego Narodzenia 1968 r. Odpisałem jej, posyłając obrazek Miłosierdzie Bożego z nowenną, prosząc ją, by te nowennę odprawiała. Prócz tego posłałem jej kwiat z grobu Siostry Faustyny, prosząc ją, by go przyłożyła do najbardziej bolącego miejsca na ciele męża. Prosiłem także, by Stanisław Dudek nie poddawał się operacji. Nowennę odprawiłem, uczyniła to samo siostrzenica. Po trzech tygodniach otrzymałem list, że mąż siostrzenicy wrócił do domu bez operacji i jest zupełnie zdrowy. Lekarze dziwili się, że nie wiedzą, co jest przyczyną uzdrowienia. Mąż siostrzenicy jest dotąd zdrów".

(cyt. za: ks. J. Orchowski, Święta Siostra Faustyna i Boże Miłosierdzie, Nowy Sącz 2002, s. 3-4, 156)

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory

2021-09-18 20:07

Adobe.Stock

– Wchodzenie dzisiaj w kapłaństwo jest aktem mężnej pokory. Nie można inaczej. Trzeba mieć w sobie męstwo i trzeba mieć w sobie pokorę w takim poczuciu, że zstępujemy w kapłaństwo. Noście to w sobie – mówił abp Grzegorz Ryś do wyświęcanych dziś absolwentów seminarium 35+.

W uroczystość św. Stanisława Kostki liturgii katedralnej o godz. 9:00 przewodniczył abp Grzegorz Ryś, który do łódzkiego prezbiterium włączył czterech diakonów seminarium 35+. Kandydatami do święceń byli: dn Szymon Brot z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi, dn Roman Jaguś z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli (diecezja włocławska), dn Zbigniew Kądziołka z parafii pw. Matki Bożej Królowej w Jabłonicy (diecezja rzeszowska) oraz dn Łukasz Kołodziej z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim.

CZYTAJ DALEJ

Misja dziennikarska to wzięcie odpowiedzialności za prawdę

Misja dziennikarska musi być traktowana nie jako zawód, ale wzięcie odpowiedzialności za prawdę, za siebie, rodziny, Ojczyznę i Kościół. Największym wrogiem prawdy jest zamęt – mówił w homilii w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski. 18 września odbyła się jubileuszowa 25. Pielgrzymka Czytelników, Pracowników i Współpracowników Tygodnika Katolickiego „Niedziela”na Jasną Górę, pod hasłem: „Zaszczytna jest służba Słowu” (bł. kard. Stefan Wyszyński).

Na początku Mszy św. o. Waldemar Pastusiak, kustosz Jasnej Góry podziękował „Niedzieli” za szerzenie kultu Jasnogórskiej Pani. – Dziękujemy za obecność w Kościele Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Cieszymy się, że u Tronu Jasnogórskiej Pani czerpiecie siłę i moc do przekazywania słowa Bożego. To niezwykle wielka odpowiedzialność za głoszenie Ewangelii, która spoczywa na wszystkich redaktorach, ale także na nas czytelnikach. Chcemy, aby słowo Boże owocowało w naszym codziennym życiu – mówił o. Pastusiak.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: 40 lat Jasnej Góry na łódzkim Widzewie

2021-09-19 09:43

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

Osiedle bez kościoła

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję