Reklama

Krótko

• Ks. dr Mieczysław Maliński – autor kilkuset książek i wielu artykułów publikowanych również w „Niedzieli”, założyciel Fundacji „Będzie Lepiej” – odszedł do wieczności 15 stycznia 2017 r. Miał 93 lata.

• Zmarł Zygmunt Bauman – filozof i socjolog związany z Uniwersytetem w Leeds. Miał 92 lata. Po II wojnie światowej służył w Korpusie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wyemigrował z Polski po wydarzeniach w 1968 r.

• W Trybunale Konstytucyjnym na rozpatrzenie czeka ponad 160 spraw. Najstarsze z nich pochodzą jeszcze z 2013 r.

Reklama

• Prokurator generalny Zbigniew Ziobro zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego wybór 3 sędziów TK w 2010 r.: Stanisława Rymara, Piotra Tulei i Marka Zubika. Jego zdaniem, uchwała Sejmu z 26 listopada 2010 r. w tej sprawie „narusza zasadę indywidualnego wyboru sędziego Trybunału, wynikającą z Konstytucji”.

• Ministerstwo Obrony Narodowej rozważa zakup kolejnych samolotów dla polskiej armii. W grę wchodzą większa liczba używanych F-16 albo nowe F-35.

• Prezydent podpisał ustawę budżetową, przegłosowaną przez Sejm 16 grudnia 2016 r. podczas posiedzenia w Sali Kolumnowej i 11 stycznia 2017 r. przez Senat.

Reklama

• Prezydent RP spotkał się z członkami korpusu dyplomatycznego akredytowanego w Polsce. W przemówieniu zwrócił się m.in. o poparcie dla Polski w jej staraniach o niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-19.

• PO jako ostatnia partia odstąpiła od okupacji mównicy sejmowej, co czyniła jeszcze na początku 34. posiedzenia Sejmu, 11 stycznia br. Dzień później okupację „zawieszono”. Największa partia opozycji domaga się teraz odwołania marszałka Marka Kuchcińskiego.

Strony informacyjne przygotowano na podstawie doniesień korespondentów własnych, Radia Vaticana, KAI, BP KEP oraz RIRM.

2017-01-18 10:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Licheń: Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

2020-08-12 16:56

[ TEMATY ]

Licheń

Wniebowzięcie NMP

BIURO PRASOWE SANKTUARIUM MARYJNEGO

Tegoroczna uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będzie w dniach 14-16 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej okazją do potrójnego świętowania: uczczenia 170. rocznicy objawień Matki Bożej w Grąblinie, 53. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej i setnej rocznicy „Cudu nad Wisłą”.

Uroczystości odpustowe rozpoczną się w piątek 14 sierpnia i Nieszporami maryjnymi i Mszą Św. przy ołtarzu koronacyjnym w starej części Sanktuarium. Po Eucharystii w licheńskiej bazylice o godz. 20.15 Barbara Kaczor, licheńska organistka, zagra koncert „Magnificat. Z Maryją wielbimy Boga”. Po nim tradycyjnie odbędzie się Apel Maryjny i procesja ze światłami.

W dzień odpustu, 15 sierpnia wierni będą modlić się w bazylice o godz. 11.00 Różańcem w intencji Ojczyzny. W południe sprawowana będzie główna Msza Św., podczas której zaśpiewa chór bazyliki licheńskiej „Stabat Mater” i Sanktuaryjny Kwintet Dęty.

Po południu, o godz. 14.30 delegacja złoży kwiaty pod pamiątkowym obeliskiem Bitwy Warszawskiej 1920 roku, a Msza Św. o godz. 16.00 zostanie odprawiona w intencji poległych w obronie Ojczyzny w wojnie polsko-bolszewickiej.

Uroczystości odpustowe zakończą się w niedzielę. O godz. 15.00 z kościoła św. Doroty w Licheniu wyruszy procesja do kaplicy objawień w Grąblinie, gdzie będzie sprawowana Msza święta.

CZYTAJ DALEJ

Tragiczny wyapdek w Tatrach- zginął ksiądz

2020-08-12 21:39

[ TEMATY ]

śmierć

Tarnów

KSM Tarnów

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, iż dzisiaj w tragicznym wypadku w Tatrach zginął Ksiądz Jaromir Buczak - Asystent Oddziału KSM Trzciana.

Księże Jaromirze, dziękujemy za zawsze otwarte i radosne serce, a także nieustanną gotowość i świadectwo swojego życia. Spoczywaj w pokoju.

Z serca prosimy Was wszystkich o modlitwę - w intencji Duszy Śp. Księdza Jaromira, jak również w intencji wszystkich Jego Bliskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję