Reklama

Niedziela Legnicka

Bal jakiego jeszcze nie było

Niedziela legnicka 4/2017, str. 5

[ TEMATY ]

spotkanie opłatkowe

Brygida Gucwa

Nim zaczął się bal, łamano się opłatkiem

Nim zaczął się bal, łamano się opłatkiem

W uroczystość Objawienia Pańskiego w Wojciechowie odbyło się spotkanie opłatkowe strażaków OSP z gminy i miasta Lubomierz. Głównym jego organizatorem była miejscowa jednostka OSP. Uczestniczyło w nim 110 osób ze wszystkich 12 gminnych jednostek. Wśród zaproszonych gości byli: ks. proboszcz ks. Jan Misiurek, proboszcz Lubomierza ks. dr Erwin Jaworski, kapelan strażaków ks. Piotr Olszówka oraz burmistrz Wiesław Ziółkowski, który rozpoczął spotkanie.

Do składania życzeń, które rozpoczął Wiesław Ziółkowski, dołączył prezes Zarządu Gminnego OSP st. kpt. Leszek Telega, przewodniczący Rady GiM Mariusz Kozłowski oraz komendant gminny strażaków ochotników Przemysław Janków. Ks. kapelan Piotr Olszówka, przed odczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, życzył strażakom ognia wzajemnej miłości w życiu rodzinnym i zawodowym.

Reklama

Łamanie się opłatkiem poprzedzone było wspólną modlitwą, także za tych strażaków, którzy już odeszli już do wieczności. Potrawy wigilijne przygotowały żony strażaków, którym w imieniu zebranych podziękował komendant gminny OSP Przemysław Janków.

W drugiej części spotkania odbył się bal, według opinii jego uczestników „jakiego w OSP jeszcze nie było”. Okazało się, że postawa wiary i obecność na sali duchownych oraz „zakulisowe” z nimi rozmowy, wcale nie przeszkadzały dobrej zabawie, a wręcz przeciwnie – bardzo jej się przysłużyły. Poprowadził ją, do późnych godzin nocnych, DJ Dave van Deep – Dawid Liszka. Pragnieniem uczestników balu jest, by stał się on strażacką tradycją.

Według prezesa OSP z Lubomierza Michała Patera, podejmowane w ostatnich latach – wspólnie z kapelanem ks. Piotrem Olszówką – różne przedsięwzięcia o charakterze religijnym, kulturalnym i rozrywkowym służą nie tylko integracji strażaków, ale również w ocieplaniu ich wizerunku w środowisku lokalnym.

2017-01-18 14:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Promocja książki ks. inf. Ireneusza Skubisia - „Wielki znak sprzeciwu - Kościół”.

21 STYCZNIA (PONIEDZIAŁEK) 18.00, AULA „NIEDZIELI”, UL. 3 MAJA 12. CZĘSTOCHOWA

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne 2021

2021-05-31 13:54

diecezja. legnica

Czcigodni i Drodzy Prezbiterzy Diecezji Legnickiej!Nadszedł czas dorocznych zmian personalnych związanych z aktualnymi potrzebami duszpasterskimi i łączących się z posłaniem części kapłanów do wspólnot parafialnych w charakterze proboszczów lub wikariuszy. Wobec realiów naszej Diecezji w ostatnich latach coraz wyraźniej brzmią słowa Zbawiciela „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało” (Mt 9,35).

Nie jest to związane tylko z faktem, że obecnie w naszym Seminarium przygotowuje się do kapłaństwa jedynie 14 alumnów (dla porównania: w roku 2005 było ich 75). Do tego ogólnego radykalnego i stałego spadku liczby powołań do życia kapłańskiego dochodzą naturalne okoliczności, do których należy m.in. przechodzenie na emeryturę kolejnych pokoleń księży proboszczów, choroby czy śmierć oraz cały szereg innych przyczyn wykluczających konkretnych kapłanów z pełnowymiarowej posługi duszpasterskiej, czy wreszcie odejścia niektórych prezbiterów ze stanu kapłańskiego.W tej sytuacji z przykrością i z troską muszę stwierdzić, że nie jest możliwe posłanie do parafii takiej liczby księży, która w pełni by zaspokoiła potrzeby związane z posługą sakramentalną, duszpasterską i katechetyczną.

CZYTAJ DALEJ

Bp Regmunt został ukarany przez Stolicę Apostolską

2021-06-25 12:03

[ TEMATY ]

bp Stefan Regmunt

Ks. Adrian Put

Bp Stefan Regmunt

Bp Stefan Regmunt

Stolica Apostolska zakazała bp. Stefanowi Regmuntowi uczestniczenia w celebracjach w diecezji, udziału w gremiach KEP i nakazała mu finansowe uczestnictwo w wydatkach diecezji związanych z przeciwdziałaniem wykorzystaniu seksualnemu małoletnich.

Jak informuje abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży w przekazanym dziś KAI komunikacie, Stolica Apostolska – w następstwie formalnych zgłoszeń – przeprowadziła postępowanie dotyczące sygnalizowanych zaniedbań bp. Stefana Regmunta w sprawie wykorzystania seksualnego osób małoletnich przez dwóch kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję