Reklama

Krzeszów

Św. Jose – przykład wierności w wierze

Peregrynujące po wspólnotach parafialnych na terenie całego kraju relikwie św. Jose Sancheza del Rio nawiedziły 22 stycznia sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie. Modlili się licznie przy nich nie tylko parafianie, ale także m.in. pielgrzymi z całego kraju oraz uczestnicy kolejnej edycji Festiwalu Trzech Kultur – Przeglądu Jasełkowo-Kolędniczego z Polski, Czech i Niemiec.

Na początku Mszy św. kustosz krzeszowskiego sanktuarium ks. prał. Marian Kopko mówił: – Wnieśliśmy uroczyście relikwie męczennika św. Jose, młodego 14-letniego chłopca, który został zamordowany podczas rewolucji w dalekim Meksyku tylko dlatego, że wierzył w Chrystusa. Dzisiaj przy jego relikwiach będziemy się modlić do Boga, wypraszając potrzebne łaski dla siebie, Ojczyzny i całego Kościoła.

W homilii Ksiądz Prałat stwierdził m.in., że dzisiaj narzekamy na Pana Boga, ale On – jak sam mówi – „nie chce śmierci grzesznika, lecz tego, aby się nawrócił i miał życie”. – Bóg wciąż czeka, daje nam szansę, upomina nas przez różne znaki i sytuacje. Czy je wykorzystamy? Próbując znaleźć odpowiedź na to pytanie, kaznodzieja odwołał się do przykładu znanego aktora Radosława Pazury, który opowiadając o swojej przemianie, mówi, że życie postrzega w dwóch etapach: przed i po wypadku. Był on momentem zwrotnym, sposobnością, aby się przemienić. „Otrzymałem łaskę powrotu do wiary i nawróciłem się. Jeśli żyło się w grzeszności, nawrócenie polega na tym, że człowiek odwraca się od dotychczasowego życia. Zawsze do wyboru są dwie drogi; można przyjąć łaskę i nawrócić się do Pana Boga albo odrzucić. W moim przypadku łaska Boża działa do tej pory”– zacytował jego wypowiedź kaznodzieja.

Reklama

W dalszej części homilii wyraził radość z faktu, że dzięki życzliwości redakcji „Naszego Dziennika”, która w ubiegłym roku otrzymała te relikwie z meksykańskiej diecezji Monterey, udało się połączyć tę peregrynację z Festiwalem Trzech Kultur, bo – jak stwierdził – św. Jose jest bardzo mocnym przykładem wierności w wierze na współczesne czasy liberalizmu i oddalania się Europy od Pana Boga. Wskazał, że ten meksykański męczennik jest doskonałym przykładem młodego człowieka, który w swojej wierze całkowicie poszedł za Chrystusem, do tego stopnia, by oddać swoje życie, broniąc wiary i wartości, które niesie ze sobą Pan Bóg.

Po każdej Mszy św. jej uczestnicy mogli ucałować relikwie. W czasie peregrynacji rozstrzygnięto także konkurs na prace plastyczne związane ze św. Jose, ogłoszony wśród uczniów tamtejszego Zespołu Szkół. W gronie dzieci z klas I-III pierwsze miejsce zajęła Gabriela Piechota, drugie Marcin Klimczak, a trzecie Dominika Pełechaty i Nastasie Pulikottil. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Gabriela Binkowska przed Leną Kiwińską oraz Kingą Maciaszek i Agatą Pawłowską. Natomiast w gronie gimnazjalistów najwyżej oceniono prace Eweliny Szymczak i Marceliny Morawskiej.

2017-02-01 13:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

Karol Porwich/Niedziela

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


Regulamin przyjmowania zleceń

Regulamin insertowania

Formaty reklam

Cennik reklam

Cennik insertów

Terminarz reklam (2020)

Materiały do pobrania

Publikacje logo o szerokości powyżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Publikacje logo o szerokości poniżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Reklama internetowa

Krzysztof Walaszczyk
Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
marketing@niedziela.pl

Cennik reklam internetowych

CZYTAJ DALEJ

Projekt "Kultura w sieci"

2020-09-19 09:24

[ TEMATY ]

kultura

folklor

ARCHIWUM ZESPOŁU "ŚLĄSK"

Informacje o projekcie "Kultura w Sieci" i poszczególnych wydarzeniach.

Projekt Narodowego Centrum Kultury "Kultura w sieci" realizowany przez Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater dla Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Odbędą się 3 premiery koncertowe online na platformach Youtube i Facebook.

A to Polska właśnie

Data premiery: 19/09/2020, godz. 18:00.Taniec i śpiew inspirowane polskim folklorem. Będzie można podziwiać kunszt tancerzy i wspaniałe, popisowe układy choreograficzne. Uczta dla oka ze względu na przepiękne stroje prezentowane podczas tańców z różnych regionów. Słowem, muzyczno - taneczny przekrój przez całą Polskę!

Oto link do transmisji: https://www.youtube.com/channel/UC191mbM9-87K8ksS-q7U9_w

Tradycja i Patriotyzm

Data premiery: 26/09/2020 godz. 19:00. Wyjątkowe wydarzenie, retransmisja koncertu z Klasztoru na Jasnej Górze. Piosenki żołnierskie i religijne w wykonaniu Zespołu Śląsk. Niepowtarzalna okazja do zobaczenia artystów, którzy promują polską kulturę na światowych scenach.

Santo Subito

Data premiery: 14/10/2020 godz.18:00. Transmisja na żywo z Kaplicy w Koszęcinie, gdzie znajduje się siedziba Zespołu Śląsk. Świetna okazja, żeby zobaczyć artystów w miejscu, w którym na co dzień pracują. Koncert jest poświęcony Janowi Pawłowi II.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję