Reklama

Niedziela Łódzka

Pełna łączność – bliżej

Wykłady, prezentacje, praca w grupach, film i muzyka, to elementy, z których składały się warsztaty dla ojców zatytułowane „Bliżej – pełna łączność” zorganizowane przez ruch Światło-Życie. W szkoleniu uczestniczyło ponad 60 ojców w różnym wieku. Chcieli pogłębić wiedzę o tym, jak być bliżej swoich dzieci, jak tworzyć z nimi dobre relacje i jak uczyć się być dobrym, kochającym i bliskim sercu swego dziecka ojcem.

„Przyjechałem na te warsztaty – mówił Przemysław Czechowski – aby usłyszeć kilka wskazówek, by moja relacja z dziećmi była właściwie budowana i żeby była oparta na zaufaniu. Sądzę, że świadectwo innych ojców będzie pomocą w codziennym zmaganiu się i radości, jaką jest ojcostwo” – dodał.

„Do poprowadzenia naszych warsztatów zaprosiliśmy trenerów z inicjatywy tato.net – tłumaczył ks. Marcin Majda, archidiecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie i pomysłodawca warsztatów w Łodzi. – Chcieliśmy, poprzez te jednodniowe warsztaty dla ojców, zatrzymać się na pogłębieniu relacji ojca ze swymi dziećmi”.

Reklama

Jak podkreślał Dariusz Szychta, trener tato.net: „Budowanie domu to zadanie każdego mężczyzny”. Uczestnicy mieli za zadnie stać się budowniczym własnego domu i budować go od fundamentów po dach. „Stawianie fundamentu to przypatrywanie się swojej relacji z ojcem – zaznacza trener. – Następnie stawianie ścian, którymi jest zaangażowanie ojca w życie dziecka – to pierwsza ze ścian. Stałość ojca w ojcowskich postawach – to druga ściana. Trzecią jest znajomość dziecka i poznawanie jego świata, zaś czwartą – opiekuńczość, która nie jest tylko i wyłącznie zadaniem żony i babci dziecka” – podkreślał prowadzący.

Uczestnicy męskiego spotkania, dzieląc się swoim doświadczeniem bycia ojcem, zauważali: „Ojcostwo jest największym darem, jaki otrzymałem od Boga, ale jest także tajemnicą, którą cały czas odkrywam”. „Warsztaty pokazały mi, czym jest prawdziwe ojcostwo w praktyce. Uświadomiły mi to, że ojcostwa można się nauczyć, że nigdy nie jest za późno, by być dobrym ojcem, a jeśli się jest już nim, by być jeszcze lepszym. Dzisiejsze spotkanie pozwoliło mi właściwie zdefiniować ojcostwo”.

To już trzecia edycja warsztatów dla ojców, która odbyła się w Łodzi. Dotychczasowe miały miejsce w 2010 i 2014 r. Po liczbie uczestników można stwierdzić, że tego typu inicjatywy cieszą się dużym zainteresowaniem, co wskazuje coraz większe zaangażowanie mężczyzn – ojców w życie rodzinne.

2017-02-22 14:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Licheń: warsztaty liturgii tradycyjnej Ars Celebrandi

[ TEMATY ]

warsztaty

warsztaty

Licheń

Tomasz Mreńca

Po raz czwarty w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Startym odbywają się warsztaty liturgii tradycyjnej Ars Celebrandi. W tygodniowym spotkaniu weźmie udział niemal 200 osób pragnących uczyć się celebrowania i posługiwania do Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

Warsztaty rozpoczęły się w czwartek, 20 lipca. Każdego dnia, podczas zajęć warsztatowych, uczestnicy doskonalą swoje umiejętności w posługiwaniu do Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

CZYTAJ DALEJ

To cud! Matka Boża go uzdrawia! Świadectwo wstawiennictwa Matki Bożej Częstochowskiej

2023-01-31 21:00

[ TEMATY ]

Matka Boża Częstochowska

świadectwo

Karol Porwich/Niedziela

Im bardziej pragnęli, im bardziej starali się o drugie dziecko, tym większe przeżywali rozczarowania, kiedy okazywało się, że Henryka nie może zajść w ciążę. A ich pierwszy synek Bogdan wciąż dopytywał: „Mamo, kiedy będę miał braciszka albo siostrzyczkę?”.

Henryka postanowiła odwołać się do Bożej interwencji i pojechała na Jasną Górę. W intencji urodzenia dziecka odbyła pięć pielgrzymek. Jakaż to była radość, kiedy okazało się, że jej szczere modlitwy zostały wysłuchane: na początku 1986 roku okazało się, że spodziewa się dzieciątka. W sierpniu, a było to niedługo przed rozwiązaniem, Henryka poczuła, że powinna odwiedzić Matkę Bożą. Rodzina odradzała wyjazd. „W tym stanie?” – mówili. Ale ona postawiła na swoim. Mąż w końcu uległ i zdecydowano, że pojadą pociągiem. Na Jasnej Górze zamówili Mszę w intencji szczęśliwych narodzin. Henryka dostała wtedy niewielki obrazek z welonikiem potartym o Cudowny Obraz.

CZYTAJ DALEJ

Kościół w Małujowicach oficjalnie uhonorowany

2023-02-03 22:29

Archiwum parafii św. Jakuba Apostoła w Małujowicach

Uroczystość wpisania nowych obiektów na listę Pomników Historii odbyła się dziś w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda wręczył dokumenty opiekunom i zarządcom dziewięciu nowych obiektów, które zostały wpisane na listę Pomników Historii. Wśród nich znalazł się kościół parafialny pw. św. Jakuba Apostoła w Małujowicach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję