Reklama

Niedziela Łódzka

Pełna łączność – bliżej

Wykłady, prezentacje, praca w grupach, film i muzyka, to elementy, z których składały się warsztaty dla ojców zatytułowane „Bliżej – pełna łączność” zorganizowane przez ruch Światło-Życie. W szkoleniu uczestniczyło ponad 60 ojców w różnym wieku. Chcieli pogłębić wiedzę o tym, jak być bliżej swoich dzieci, jak tworzyć z nimi dobre relacje i jak uczyć się być dobrym, kochającym i bliskim sercu swego dziecka ojcem.

„Przyjechałem na te warsztaty – mówił Przemysław Czechowski – aby usłyszeć kilka wskazówek, by moja relacja z dziećmi była właściwie budowana i żeby była oparta na zaufaniu. Sądzę, że świadectwo innych ojców będzie pomocą w codziennym zmaganiu się i radości, jaką jest ojcostwo” – dodał.

Reklama

„Do poprowadzenia naszych warsztatów zaprosiliśmy trenerów z inicjatywy tato.net – tłumaczył ks. Marcin Majda, archidiecezjalny moderator Ruchu Światło-Życie i pomysłodawca warsztatów w Łodzi. – Chcieliśmy, poprzez te jednodniowe warsztaty dla ojców, zatrzymać się na pogłębieniu relacji ojca ze swymi dziećmi”.

Jak podkreślał Dariusz Szychta, trener tato.net: „Budowanie domu to zadanie każdego mężczyzny”. Uczestnicy mieli za zadnie stać się budowniczym własnego domu i budować go od fundamentów po dach. „Stawianie fundamentu to przypatrywanie się swojej relacji z ojcem – zaznacza trener. – Następnie stawianie ścian, którymi jest zaangażowanie ojca w życie dziecka – to pierwsza ze ścian. Stałość ojca w ojcowskich postawach – to druga ściana. Trzecią jest znajomość dziecka i poznawanie jego świata, zaś czwartą – opiekuńczość, która nie jest tylko i wyłącznie zadaniem żony i babci dziecka” – podkreślał prowadzący.

Uczestnicy męskiego spotkania, dzieląc się swoim doświadczeniem bycia ojcem, zauważali: „Ojcostwo jest największym darem, jaki otrzymałem od Boga, ale jest także tajemnicą, którą cały czas odkrywam”. „Warsztaty pokazały mi, czym jest prawdziwe ojcostwo w praktyce. Uświadomiły mi to, że ojcostwa można się nauczyć, że nigdy nie jest za późno, by być dobrym ojcem, a jeśli się jest już nim, by być jeszcze lepszym. Dzisiejsze spotkanie pozwoliło mi właściwie zdefiniować ojcostwo”.

To już trzecia edycja warsztatów dla ojców, która odbyła się w Łodzi. Dotychczasowe miały miejsce w 2010 i 2014 r. Po liczbie uczestników można stwierdzić, że tego typu inicjatywy cieszą się dużym zainteresowaniem, co wskazuje coraz większe zaangażowanie mężczyzn – ojców w życie rodzinne.

2017-02-22 14:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Weekend w C-DUR - warsztaty na Lednicy

25 – 27 listopada na Polach lednickich odbędą się IV warsztaty muzyczne ‘Weekend w C-DUR”. Wspólnota LEDNICA 2000 po raz kolejny zaprosi do modlitwy, będącej jednocześnie przygotowaniem do XXI Spotkania Młodych LEDNICA 2000.

O tym dlaczego warto przyjechać, opowiada Sylwiana Hańczyc ze Scholi Lednickiej oraz Agnieszka Chrostowska z Siewców Lednicy.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie Młodych na Ślęży - [relacja]

2021-09-18 20:03

ks. Łukasz Romańczuk

Soli Deo - Idź na całość! Pod tym hasłem odbyło się Spotkanie Młodych na Ślęży. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 500 osób. Był czas na spotkanie, spacer, modlitwę, rozważanie słowa Bożego i zabawę.

Punktem kulminacyjnym była Msza święta, która pierwotnie miała się odbyć na placu przed kościołem, jednakże warunki pogodowe sprawiły, że odbyła się ona w kościele na Ślęży. Mimo mocnego ścisku każdy znalazł dla siebie miejsce.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek przed „Anioł Pański”: służenie innym sprawia, że wzrastamy

2021-09-19 12:24

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Służba nas nie umniejsza, ale sprawia, że wzrastamy” – przypomniał Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”

Papież nawiązał do czytanego w 25 niedzielę zwykłą fragmentu Ewangelii (Mk 9, 30-37), mówiącego o sprzeczce uczniów w drodze do Jerozolimy o to, który „z nich jest największy”. Wtedy Pan Jezus powiedział im, że „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich” (w. 35). Oznaczają one, że wartość osoby nie zależy od kryteriów świata, lecz mierzy się je służbą. Oznacza to czynienie, jak Jezus, który „nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć” (Mk 10, 45). Zatem jeśli chcemy naśladować Jezusa, musimy podążać drogą służby. Nasza wierność Panu zależy od naszej gotowości do służby – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję