Reklama

Aktualności religijne

Krajowy Instytut Akcji Katolickiej organizuje I Krajową Pielgrzymkę Akcji Katolickiej w Polsce do Rzymu w dniach 23 kwietnia - 1 maja 2003 r. Hasło pielgrzymki: Apostołować Miłosierdziem. Zarząd Akcji Katolickiej Diecezji Płockiej zaprasza wszystkich chętnych członków Akcji Katolickiej do wzięcia w niej udziału. Wszelkie informacje związane z diecezjalną pielgrzymką do Rzymu można uzyskać u koordynatora diecezjalnego Barbary Wątkowskiej, tel. (0-24) 262-50-60.

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Towarzystwa Chrystusowego zaprasza na Ogólnopolski Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 8-14 września 2003 r. Organizatorzy zapraszają na kongres ministrantów i lektorów z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Celem spotkania będzie próba odpowiedzi na pytanie: Jak przeżywać Eucharystię, by była prawdziwym spotkaniem z Chrystusem? Ponadto uczestnicy będą mogli wziąć udział w kursie dla ceremoniarzy oraz będą się mogli przygotować do animacji spotkań ministranckich w parafii. Więcej informacji na stronie: www.tchr.org/pow/

15 marca 2003 r. w Domu Księży Emerytów w Płocku odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla księży emerytów. Do wzięcia udziału w dniu skupienia są zaproszeni wszyscy Księża Emeryci naszej diecezji, którym pozwala na to stan zdrowia.

Biskup płocki prof. Stanisław Wielgus dokonał następujących nominacji: ks. kan. dr Romuald Jaworski, profesor Wyższego Seminarium Duchownego, został mianowany dyrektorem Katolickiego Centrum Psychologiczno-Pastoralnego "Metanoia" w Płocku; ks. kan. mgr Piotr Joniak, proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Żurominie, został powołany na członka Rady ds. Ekonomicznych Diecezji Płockiej; ks. dr Janusz Kochański, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej, został mianowany wicedyrektorem Centrum Psychologiczno-Pastoralnego "Metanoia"; ks. mgr Roman Murawski, wikariusz parafii pw. Świętej Trójcy w Rypinie, został mianowany asystentem kościelnym Koła Parafialnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej przy tej parafii; ks. kan. mgr Edmund Makowski, proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku, został mianowany kapelanem Komendy Powiatowej Policji w Płońsku; ks. Marek Mizerski, dyrektor Katolickiego Radia Ciechanów, został mianowany proboszczem parafii pw. św. Marcina w Mochowie; ks. Janusz Nalewajek, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Mochowie, został mianowany proboszczem parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Uniecku; ks. dr Krzysztof Stępniak, wicedyrektor ds. programowych Katolickiego Radia Ciechanów, został mianowany dyrektorem Katolickiego Radia Ciechanów.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: należy dążyć do tego, by rodzinne gospodarstwa rolne mogły funkcjonować

2021-09-19 09:19

[ TEMATY ]

Warszawa

dożynki

Andrzej Duda

źródło: prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda

Należy dążyć do tego, by rodzinne gospodarstwa rolne mogły funkcjonować, bo to tam jest wytwarzana żywność wysokiej jakości - mówił w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla TVP prezydent Andrzej Duda. Jako szansę dla polskiego rolnictwa wymienił m.in. ekologiczne uprawy.

W weekend w Warszawie odbędą się Dożynki Prezydenckie, w trakcie których zostaną wręczone dyplomy dla twórców wieńców dożynkowych, a tuż po południu korowód dożynkowy przejdzie na dziedziniec Pałacu Prezydenckiego, gdzie Andrzej Duda zabierze głos.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję