Reklama

Wczoraj • dziś • jutro

Gdzie Jesteś?

„Świat jest teraz niby tłocznia: wyciska się tu oliwę. Jeśli jesteś pianą, spływasz do kloaki. Jeśli jesteś oliwą, pozostajesz w naczyniu na oliwę” – tak pisał dawno temu św. Augustyn, kiedy to barbarzyńcy wdzierali się w świat rzymskiej cywilizacji.

Godzina próby i dzisiaj nastała. Europę najeżdżają migranci nie tyle uciekający przed wojną, ile szukający łatwego życia na zasiłku. A zachodni przywódcy zdeformowani lewacką ideologią zamiast ratować Unię Europejską, swoimi decyzjami pogrążają ją jeszcze bardziej w chaosie. Nie potrafią inaczej, albowiem są zakładnikami swojej ideologii, która pod płaszczykiem altruizmu, czyli robienia wszystkim dobrze, kryje normalny cynizm wyrażony słowami prezydenta Francji, że ważniejsze od zasad są pieniądze, nasze pieniądze! „Jeśli jesteś pianą, spływasz do kloaki. Jeśli jesteś oliwą, pozostajesz w naczyniu na oliwę” .

Reklama

W Polsce portale internetowe, gazety, telewizje i rozgłośnie radiowe (przepraszam, że ich nie wymieniam z nazwy, ale Państwo sami wiedzą, kto jest kto), opanowane przez totalną opozycję, z cynicznymi liderami na miarę Hollande’a, pospołu z pożytecznymi idiotami, którzy nie wiedzą, że takimi są, i z nawet sporą rzeszą nadwiślańskich lewaków leją na głowy normalnych Polaków strumienie kłamliwych faktów, nienawistnych komentarzy. „Jeśli jesteś pianą, spływasz do kloaki. Jeśli jesteś oliwą, pozostajesz w naczyniu na oliwę”.

Jak się bronić przed tak zmasowanym atakiem? Jak pozostać oliwą w naczyniu, a nie kloaczną pianą? Najpierw operację na obywatelskich mózgach przeprowadziła czerwona ekipa za czasów PRL-u, potem postkomunistyczni chirurdzy społeczni po 1989 r. dokończyli dzieła. A ponieważ mózg ma zdolności regeneracyjne, do działań profilaktycznych przystąpiła nowa lewica, o której mówi się – lewacka. Za pomocą narzędzi poprawności politycznej zablokowali wszelkie rzeczywiste informacje. Zabijanie dzieci nazwano aborcją, rozbito naturalną płciowość na dziesiątki płci, wmówiono facetom, że w zasadzie nie różnią się niczym od kobiet, chrześcijaństwo – szczególnie w wydaniu katolickim – jest złem, najnowsza zdobycz – islam jawi się zaś jako samo dobro... i można by tak długo mnożyć zarzuty, albowiem każda dziedzina życia została zdekonstruowana. Jeżeli spłaszczam konkluzję, to przepraszam, generalnie jednak można określić poprawność polityczną jako walkę z całym chrześcijańskim dziedzictwem i światopoglądem. „Jeśli jesteś pianą, spływasz do kloaki. Jeśli jesteś oliwą, pozostajesz w naczyniu na oliwę”.

Przeczytałem gdzieś u kogoś o pewnych XVII-wiecznych handlarzach niewolników – „comprachicos”, którzy trudnili się łowieniem dzieci. Byli na tyle okrutni, że te biedne dzieci wsadzali do małych pojemników, aby ich ciała, rosnąc, deformowały się. A potem tak spreparowane małe potworki sprzedawali z dużym zyskiem do cyrków i objazdowych bud z osobliwościami. Mam wrażenie, że współcześni postmarksistowscy przeciwnicy Pana Boga jak owi „comprachicos” okaleczyli i wciąż okaleczają wielu, wpychając ich do przyciasnych – jak na ludzki umysł – probówek lewicowej ideologii. Widzimy ich i słyszymy. Pamiętaj, Drogi Czytelniku: „Jeśli jesteś pianą, spływasz do kloaki. Jeśli jesteś oliwą, pozostajesz w naczyniu na oliwę”.

2017-03-22 09:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty Mateusz - Apostoł i Ewangelista

Niedziela szczecińsko-kamieńska 37/2002

[ TEMATY ]

święty

Arkadiusz Bednarczyk

21 września obchodzimy święto św. Mateusza, jednego z dwunastu Apostołów, autora pierwszej Ewangelii. Imię Mateusz jest odtworzeniem imienia Matthaios z hebrajskiej formy matthai, pochodzącej od Mattanjahu albo martanja (por. Ezdr 10, 33; 1 Krn 9, 15) i znaczy "dar Boga" . W Ewangelii św. Marka Mateusz - celnik nosi też drugie semickie imię Lewi, syn Alfeusza (Mk 2, 14-17), podobnie w Ewangelii św. Łukasza ( Łk 5, 27 32). Imię Lewi było znane w Starym Testamencie, ponieważ tak nazywał się syn Jakuba i Lei (Rdz 29, 34; 49, 5).

CZYTAJ DALEJ

Święty celnik

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

Św. Mateusz

Grażyna Kołek

Św. Mateusz, apostoł i ewangelista zm. ok.60 r.

Św. Mateusz, apostoł i ewangelista zm. ok.60 r.

To święty, do którego bardzo często odwołuje się papież Franciszek, wskazując na drogę własnego powołania. Ewangeliści Marek i Łukasz nazywają Mateusza najpierw „Lewi, syn Alfeusza” (Mk 2, 14; Łk 5, 27), dopiero później w innych miejscach wymieniane jest imię Mateusz.

Na pewno Mateusz był Galilejczykiem. Jego pracą było pobieranie ceł i podatków w Kafarnaum nad Jeziorem Tyberiadzkim – w mieście położonym przy ważnym szlaku handlowym łączącym Galileę z Damaszkiem. To właśnie w Kafarnaum Chrystus zastał go w komorze celnej i powołał na swojego apostoła. Do tego wydarzenia nawiązał papież Franciszek, kiedy wyjaśniał swoje motto: Miserando atque eligendo. Jest ono zaczerpnięte z homilii św. Bedy Czcigodnego, który komentując ewangeliczne opowiadanie o powołaniu św. Mateusza, napisał: „Vidit ergo Iesus publicanum et quia miserando atque eligendo vidit, ait illi Sequere me” (Jezus ujrzał celnika, a ponieważ spojrzał na niego z miłością i go wybrał, powiedział do niego: Pójdź za Mną). Otóż w święto św. Mateusza młody Jorge Mario Bergoglio – miał wtedy 17 lat – doświadczył w szczególny sposób miłującej obecności Boga w swoim życiu.

CZYTAJ DALEJ

Za życiem w Jarosławiu

2021-09-21 11:30

archiwum Radio Fara

W Marszu wzięły udział całe rodziny

W Marszu wzięły udział całe rodziny

W ostatnią niedzielę, 19 września 2021 r., w Jarosławiu odbył się Marsz dla życia i rodziny. Pochód przeszedł z kościoła Miłosierdzia Bożego do jarosławskiego Opactwa. W tym roku hasłem wydarzenia były słowa: „Tato – bądź, prowadź, chroń”.

Marsz zgromadziły wiernych, którym zależy na obronie życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Rodziny całymi rodzinami gromadziły się na tym wydarzeniu, aby swoim świadectwem mówić o życiu. W wydarzeniu wzięli udział także Wojownicy Maryi z Przemyśla, Domowy Kościół i inne wspólnoty eklezjalne. Miłość, życie i rodzina to najlepsza jest nowina – z takim hasłem uczestnicy marszu przechodzili przez Jarosław.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję