Reklama

Święta Teresa z Kalkuty

Polecają nowy album fotograficzny Grzegorza Gałązki

Niedziela Ogólnopolska 14/2017, str. 31

Album ze zdjęciami Grzegorza Gałązki przedstawia św. Matkę Teresę z Kalkuty – „jedną z największych misjonarek XX wieku”, jak nazwał ją św. Jan Paweł II, oraz uniwersalną ikonę miłości i współczucia dla „najuboższych z ubogich”. Jej świętość, zakorzeniona w wewnętrznym zjednoczeniu z Chrystusem Ukrzyżowanym, wyzwalała miłosierną miłość do każdej osoby, którą spotykała, a szczególnie do odrzuconych przez społeczeństwo z powodu biedy, choroby czy ułomności.

Św. Matka Teresa – założycielka Misjonarzy i Misjonarek Miłości – została beatyfikowana 19 października 2003 r. przez Jana Pawła II i kanonizowana 4 września 2016 r. w Roku świętym miłosierdzia przez papieża Franciszka. Założona przez nią wspólnota zakonna (obejmująca siostry czynne i kontemplacyjne, braci czynnych i kontemplacyjnych, kapłanów oraz stowarzyszenia świeckie i kapłańskie) rozpowszechniona jest na całym świecie i ofiaruje służbę skuteczną i bezpośrednią najuboższym z ubogich, „niosąc dusze Bogu i Boga duszom”.

Mamy nadzieję, że ta kolekcja zdjęć przyczyni się do bliższego poznania życia tej świętej i zainspirowania nas do naśladowania jej przykładu miłości i służby.

Reklama

Album wydany jest w trzech językach: angielskim, włoskim i polskim. Zawiera zwięzłą biografię św. Matki Teresy oraz słowo o. Briana Kolodiejchuka MC – przełożonego generalnego Zgromadzenia Misjonarzy Miłości i postulatora procesu kanonizacyjnego Matki Teresy z Kalkuty.

Publikacja w połowie grudnia 2016 r. dotarła także do Rzymu, skąd trafiła do wszystkich placówek Misjonarek i Misjonarzy Miłości na całym świecie.

Album „Święta Teresa z Kalkuty” (format 20, 8 cm x 28, 5 cm, okładka miękka, szyta i klejona, stron 80) można zamówić pod adresem: Wydawnictwo Michalineum, al. J. Piłsudskiego 248/252, 05-261 Marki, tel. (22) 781 14 20, e-mail: wydawnictwo@michalineum.pl, www.michalineum.pl

2017-03-29 10:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

A gdybyś obudził się tylko z tym, za co wieczorem podziękowałeś Bogu?

2022-12-06 21:40

Marzena Cyfert

Eucharystii ku czci św. Mikołaja przewodniczył o. Michał Lukoszek, paulin, wikariusz generalny Zakonu Paulinów

Eucharystii ku czci św. Mikołaja przewodniczył o. Michał Lukoszek, paulin, wikariusz generalny Zakonu Paulinów

Swoje patronalne święto przeżywa dzisiaj parafia św. Mikołaja we Wrocławiu. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił o. Michał Lukoszek, paulin, wikariusz generalny Zakonu Paulinów.

W homilii o. Lukoszek przypomniał życiorys św. Mikołaja, podkreślając jego zamiłowanie do czynienia dobra i bardzo dużą wrażliwość na ludzką biedę. Zauważył, że św. Mikołaj był niezwykłym człowiekiem, o czym świadczy fakt, że po tylu latach od jego śmierci jest znany i wspominany na całym świecie. – Jego szczególnym darem i charyzmatem były dobroć i dobre uczynki, ale spełniane w ukryciu – tak, żeby tylko Bóg je widział. Można powiedzieć, że każdy święty odkrywa przed nami jakiś aspekt tajemnicy samego Boga i w ten sposób do nas przemawia. Św. Mikołaj odkrył, jak bardzo Bóg go kocha i jak bardzo dobry jest dla niego samego. Dlatego odpowiedział Bogu swoją miłością – mówił o. Lukoszek, podkreślając, że miłość do Boga jest bardzo konkretna. Ona namacalnie ujawnia się przez miłość do drugiego człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Niepokalanie poczęta. Co to znaczy?

Prawda o Maryi Niepokalanie Poczętej, jako wolnej od grzechu i pełnej doskonałości, nie sprawia, że staje się Ona daleka nam wszystkim. Jest zupełnie odwrotnie.

Jako wspólnota Kościoła katolickiego 8 grudnia obchodzimy my uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przywilej Niepokalanego Poczęcia jest dla Maryi wyjątkowym darem łaski Bożej, a dla Kościoła – dogmatem wiary. Przypomnijmy, że dogmat to nauka wiary zawarta w Objawieniu, której interpretacja jest ściśle określona przez Kościół. To po prostu twierdzenie objawione przez Boga i przyjmowane za pewne. Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi został uroczyście ogłoszony przez papieża Piusa IX w Bazylice św. Piotra w Rzymie 8 grudnia 1854 r. bullą Ineffabilis Deus.

CZYTAJ DALEJ

"Essa" zwycięzcą plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2022

2022-12-07 09:21

[ TEMATY ]

młodzież

Adobe.Stock

"Essa" została Młodzieżowym Słowem Roku 2022. "+Essa+ jest jak młodzież – różnorodna i niepoddająca się szablonowym definicjom, ale za to spontaniczna i ekstatycznie emocjonalna" – mówi PAP prof. Anna Wileczek, przewodnicząca jury plebiscytu.

Plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku 2022 został rozstrzygnięty. "Decyzją głosujących internautów ten tytuł przypadł tegorocznemu faworytowi – słowu +essa+. Zostało ono w ten sposób wyróżnione spośród 20 finałowych słów, które przeszły do II etapu konkursu" – wskazała w rozmowie z PAP prof. Anna Wileczek z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i Obserwatorium Języka i Kultury Młodzieży UJK, przewodnicząca jury plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję