Reklama

Wiadomości

Radzyń Podlaski został zawierzony Panu Jezusowi

Aktu zawierzenia Panu Jezusowi przez ręce Maryi Panny - Miasta Radzyń Podlaski i jego mieszkańców dokonano 12 grudnia w kościele Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim. Uroczystość odbyła się w ramach inauguracji nowej kadencji samorządu miejskiego. Inicjatorem aktu zawierzenia był nowo wybrany burmistrz Miasta, były poseł PiS - Jerzy Rębek oraz radni miejscy radni. Wcześniej odprawiono msza święta w intencji mieszkańców miasta i ojczyzny.

[ TEMATY ]

miasto

zawierzenie

Graziako

"Chcemy powierzyć opiece Pana Boga za przyczyną Maryi tych, którzy z naszego wyboru wzięli odpowiedzialność za to miasto: burmistrza, radę miasta i wszystkich, którzy piastując różne urzędy, pełniąc różne funkcje społeczne są powołani do tego, by służyć dobru wspólnemu. – mówił w homilii ks. Andrzej Kieliszek, proboszcz parafii Trójcy św.

Zwrócił także uwagę na zainicjowany przez burmistrza i radę miasta akt zawierzenia władz samorządowych i miasta - Panu Jezusowi przez ręce Najświętszej Maryi Panny. - Jest to akt religijny, wyraz naszej wiary, naszego przekonania, że to, co się dzieje w świecie, w naszym mieście, czy w życiu każdego z nas, zależy nie tylko od nas, ale także od Pana Boga – wyjaśniał.

Ks. Kieliszek podkreślił także, że pełnienie funkcji społecznej wymaga od człowieka wielu wyjątkowych predyspozycji. - Potrzebna jest mądrość, roztropność i odwaga, a także Światło Ducha Świętego i Moc Boża. O to wszystko chcemy się modlić dla tych, którym tę władzę powierzyliśmy, a których sprawowanie urzędu Pan Bóg w pewnym sensie akceptuje – mówił proboszcz parafii św. Trójcy.

Zaznaczył także, że każdy akt zawierzenia jest pewnym zobowiązaniem, deklaracją ze strony człowieka, dotyczącą tego, że w tym, co będzie wykonywał pragnie liczyć się z Panem Bogiem, realizować takie wartości jak prawda, dobro, sprawiedliwość czy też miłość bliźniego. - To są zobowiązania, które spoczywają na każdym z nas – podkreślił ks. Kieliszek.

Po Mszy św. podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu został dokonany Akt zawierzenia Panu Jezusowi przez ręce Maryi Panny. Następnie złożno kwiaty i wieńce pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W uroczystości uczestniczyli burmistrz Radzynia Jerzy Rębek, Przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski, wójt gminy Radzyń Wiesław Mazurek, radni Rady Miasta oraz mieszkańcy.

Reklama

Po zakończonej uroczystości, burmistrz Jerzy Rebek wyjaśnił, że akt zawierzenie to było pragnieniem jego i jego przyjaciół, które zrodziło się jeszcze przed wyborami. - Chcieliśmy zawierzyć to miasto i nas wszystkich Panu Jezusowi przez ręce Matki Najświętszej dlatego, że my ludzie słabi nie jesteśmy w stanie rozwiązywać wszystkich problemów. Skoro mamy możliwość wyznawania i przywiązania do naszej świętej wiary katolickiej, to chcemy z tego korzystać – mówił w przemówieniu na zakończenie uroczystości.

- Zawierzenie było aktem religijnym. Chciałbym, aby ten duch Boży towarzyszył nam przez tę kadencję w tych trudnych czasach. Myślę, że podążając w imię Boże, możemy wiele dokonać – powiedział burmistrz Radzynia Podlaskiego.

2014-12-13 12:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielkie Zawierzenie w Niepokalanowie

[ TEMATY ]

zawierzenie

Artur Stelmasiak/Niedziela

Przez ponad dwa sierpniowe tygodnie w Niepokalanowie będzie można zawierzyć Niepokalanemu Sercu Maryi siebie i ważne dla nas dziedziny życia. Pierwsze nabożeństwo już dziś 6 sierpnia.

To już trzecia edycja Wielkiego Zawierzenia Sercu Maryi. Idea oddania się pod opiekę Matki Bożej narodziła się z okazji 100. rocznicy Objawień Fatimskich, ale ich popularność sprawiała, że ojcowie franciszkanie kontynuują to przedsięwzięcie. - Skoro ludzie przyjeżdżają do nas zarówno z okolic Warszawy, jak i odległych części Polski, to znaczy, że jest to im potrzebne - mówi o. Mirosław Kopczewski, pomysłodawca i animator Wielkiego Zawierzenia w Niepokalanowie.

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Jeż do osób konsekrowanych: czym możemy zaskoczyć świat?

2023-02-02 18:03

[ TEMATY ]

osoby konsekrowane

bp Jeż

flickr.com

bp Jeż

bp Jeż

- Możemy zaskoczyć i zachwycić świat obecnością Chrystusa, którego nosimy w sobie - mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż w Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszy św. w bazylice katedralnej w Tarnowie modliły się osoby konsekrowane z całej diecezji tarnowskiej. Wierni świeccy także licznie przyszli na liturgię przynosząc gromnice.

Biskup tarnowski w homilii podkreślił, że to właśnie wiara stanowi podstawę powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

CZYTAJ DALEJ

Caritas Polska na ratunek ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-06 18:03

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/REFIK TEKIN

W nocy z 5 na 6 lutego doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia odnotowano w Turcji i Syrii, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Ofiarom katastrofy pomoc niesie Caritas Polska.

Wstrząsy były bardzo rozległe, a ich siłę oszacowano na 7,8 stopnie w skali Richtera. Na ulicach wielu miast zalega gruz, a pod nim wciąż tkwią ofiary katastrofy. Do tej pory zginęło ponad 900 osób w Turcji i ponad 200 osób w Syrii. Rannych jest w sumie ok. 6000 osób. Ludzie próbują się wydostać z miast, jak najdalej od zabudowań, z obawy przed zawaleniem się kolejnych budynków. Na ulicach tworzą się więc potężne korki. Akcję ratowniczą utrudniają padający śnieg i deszcz. Skala katastrofy skłoniła władze tureckie do ogłoszenia alarmu 4 stopnia, co oznacza, że proszą o pomoc międzynarodową. Szczególnie mocno ucierpiała diecezja Anatolii. W mieście Iskenderun zawaliła się katedra. Zniszczeniu uległy także biura Caritas, świadczące na co dzień pomoc potrzebującym, dlatego Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Sytuacji Kryzysowych i władze diecezjalne alarmują, by beneficjenci pozostali poza tym terenem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję