Reklama

Niedziela Lubelska

Archidiecezja

Nowa strona seminarium

Z pierwszym dniem wiosny 21 marca ruszyła nowa, starannie przygotowana strona internetowa Metropolitalnego Seminarium Duchownego. Ta ważna dla naszej archidiecezji i przyszłego pokolenia jej kapłanów witryna internetowa może służyć tym wszystkim, którzy zastanawiają się nad swoją życiową drogą, pragną rozeznać głos powołania albo mają na celu poznanie seminarium. Nie chodzi tylko o nowoczesną szatę graficzną, specjalnie nagrany film promujący czy opisy wielu aspektów codziennego życia przy ul. Wyszyńskiego 6. Celem tej strony jest pokazanie odwiedzającym niezależnie od ich poglądów, że w seminarium kształcą się i formują zwyczajni młodzi, którzy nie różną się od swoich rówieśników niczym szczególnym. Jedyną różnicą jest podjęta przez nich decyzja, która polega na bezgranicznym zaufaniu powołującemu Chrystusowi, wstąpieniu w szeregi seminarium i odbyciu 6-letniego cyklu formacji. Jest on oparty na poznawaniu siebie i weryfikacji powołania. Jak napisał Benedykt XVI, każdy kleryk jest nieoszlifowanym diamentem. Właśnie dlatego kształcą się w seminarium, aby stać się kamieniami szlachetnymi gotowymi do posługi i pracy wśród ludzi, spośród których i dla których powołał ich Pan. Współczesny młody człowiek funkcjonujący w przestrzeni Internetu i portali społecznościowych właśnie tam może poznać, czym jest to miejsce, kto i dlaczego w nim przebywa. Do młodych i poszukujących głębszego sensu w życiu seminarium kieruje zaproszenie na odnowioną i przebudowaną stronę internetową. Film, który został przygotowany siłami wszystkich roczników kleryckich, został na niej zamieszczony jako krótki przewodnik dla wirtualnych gości.

Seminarium zaprasza do spotkania w realu. W dniach 17-18 kwietnia odbędzie się dzień skupienia dla kandydatów i młodych mężczyzn zainteresowanych formacją kapłańską. Spotkanie rozpocznie się kolacją w Poniedziałek Wielkanocny, a zakończy obiadem następnego dnia; poprowadzą je ojciec duchowny ks. Marek Gątarz i prefekt ks. Paweł Bartoszewski. Szczegóły na nowej stronie internetowej: seminarium.lublin.pl.

2017-04-06 09:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Współczesne losy seminarium

Niedziela zamojsko-lubaczowska 19/2016, str. 6

[ TEMATY ]

seminarium

Archiwum autora

Budynek WSD diecezji lubaczowsko-zamojskiej w Lublinie

Budynek WSD diecezji lubaczowsko-zamojskiej w Lublinie

W ostatnich latach PRL kandydatów do kapłaństwa z okolic Lubaczowa kierowano przeważnie do seminarium w Lublinie lub Przemyślu. Późniejsi księża mieli w przyszłości pracować w metropolii lwowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Powstanie Warszawskie. „To nie była tylko walka” - wspomnienia łączniczki

2021-08-01 11:22

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

Anna Przewoźnik

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska

"Wiśka" - Bogumiła Kulik, z domu Rankowska. Do powstania poszła mając lat 16. Dziś jest ostatnią mieszkającą w Częstochowie uczestniczką Powstania Warszawskiego. Mimo swoich 93 lat doskonale pamięta tamte dni. Jej wojenny życiorys jest podobny wielu nastolatkom z pierwszego pokolenia II Rzeczpospolitej, wychowanych w patriotycznych rodzinach wspieranych przez szkołę. Rzetelna edukacja i miłość ojczyzny dała im siłę, by z determinacją bronili jej niepodległości. Bogumiła Kulik, choć urodzona w Poznaniu, dzieciństwo i młodość spędziła na warszawskiej starówce. Od 1946 r. jest mieszkanką Częstochowy.

Rodzina

CZYTAJ DALEJ

Kadrówka wyrusza z podkrakowskich Oleandrów do Kielc

2021-08-05 19:36

[ TEMATY ]

Kraków

Józef Piłsudski

Kielce

PAP

W piątek 6 sierpnia z krakowskich Oleandrów wyruszy 56. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej upamiętniający żołnierzy, którzy 6 sierpnia 1914 roku pod wodzą Józefa Piłsudskiego wyruszyli z krakowskich Oleandrów do zaboru rosyjskiego. 12 uczestnicy marszu dotrą do Kielc.

Kadrówka przejdzie 120 kilometrów. Uczestnicy przejdą przez Jędrzejów, Chęciny, aż 12 sierpnia Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej dotrze do Kielc. Uroczystości kieleckie odbędą się na Placu Wolności i przed dawnym Pałacem Biskupów Krakowskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję