Reklama

Jak pięknie umierać i pięknie żyć

Sześcioletni Antoś zmarł na raka. Jego śmierć, chociaż dramatyczna i bolesna, była też dla wielu osób piękną i ważną lekcją. Niedawno ukazała się książka dla dzieci opowiadająca historię chłopca: „Jak Antoś został rycerzem”. Do książki jest dołączony audiobook, a złotówka z każdego egzemplarza jest przeznaczana na wsparcie hospicjum dla dzieci w Otwocku k. Warszawy.

Reklama

Jak wytłumaczyć dziecku, dlaczego cierpi? I dlaczego zamiast chodzić po drzewach i bawić się z rodzeństwem musi spędzać całe dnie na szpitalnym łóżku i poddawać się bolesnym zabiegom? Mama Antosia, Dorota, pamięta tylko jeden taki moment, kiedy synek zezłościł się na Pana Boga za swoją chorobę. Wtedy przyszła jej do głowy pewna myśl. Przypomniała mu stacje Drogi Krzyżowej, które kiedyś oglądał z wielkim przejęciem: „Pan Jezus szedł z krzyżem na Kalwarię, spojrzał na ciebie i zapytał, czy Mu pomożesz”. Antoś zastanowił się i powiedział, że się zgadza. Od tej pory ofiarowywał ból i trudności za różne osoby – rodzeństwo, dalszą rodzinę, koleżankę ze szpitala. Pewnego dnia, gdy już było wiadomo, że nie wyzdrowieje, jego tata Sebastian powiedział z płaczem, że wolałby umrzeć zamiast niego. „Ale to ja, tato, umieram za ciebie” – powiedział sześciolatek. Szedł na spotkanie z Panem Jezusem.

Czasem do Antka przychodził ks. Jan, znajomy rodziców. Przygotowywał go do wcześniejszej Pierwszej Komunii św., a potem spowiadał go i udzielał mu Komunii św. Dał mu kiedyś krzyżyk i powiedział, że kiedy będzie go coś bolało, może brać krzyżyk do rąk i mówić: „Jezu, ufam Tobie”. Bywały takie dni, że Antoś nie wypuszczał krzyżyka z rąk.

Dzisiaj miałby 17 lat. Jego rodzina czuje jego opiekę i często prosi go o modlitwę w różnych sprawach, małych i dużych. Tych spraw jest niemało, bo Antek ma liczne rodzeństwo. Czasem ktoś poprosi, żeby pomodlili się za niego za pośrednictwem syna, albo relacjonuje, że Antoś pomógł im wyprosić coś u Pana Boga.

Książkę można zamówić na: www.religijna.pl

2017-05-04 09:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Izabela Tyras: kolejne pokolenie przejmuje sztafetę pielgrzymkową

2021-09-25 08:12

[ TEMATY ]

rodzina

pielgrzymka

małżeństwo

MBoguslaw /pixabay

„Zawsze najbardziej wzrusza mnie to, jak pielgrzymują całe rodziny” – powiedziała dla Family News Service Izabela Tyras, dyrektor Biura Prasowego Jasnej Góry. W dniach od 25 do 26 września br. odbędzie się XXXVII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Z racji roku św. Józefa przeżywana będzie pod hasłem „Pójdźcie do Józefa”. Wśród licznych pielgrzymów jasnogórskich rodziny zajmują szczególne miejsce.

W niedzielę 26 września, w dniu centralnej uroczystości, na Szczycie Jasnogórskim o godz. 11:00 będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem abpa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego. W jej ramach zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie oraz dokona się zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Pokoju. Ponadto ślubowanie złożą nowi doradcy życia rodzinnego.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: już dziś XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już w sobotę na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję